[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Навчання в Польщі

Польща – навчання на вищому рівні, адже в цій країні прикладають максимум зусиль, аби освіта була якомога доступніша, простіша і відкривала безліч можливостей молодим людям. Навчання в Польщі на протязі багатьох років вважається одним з найбільш перспективних напрямків отримати європейську освіту для іноземців. В РП нараховується близько півтисячі вищих навчальних закладів, які раді іноземним студентам. У 2013/2014 році в Польщі навчалося 35 983 іноземців з 149 країн світу. А вже в 2016/2017 їх число зросло майже вдвічі до 65 793, які приїхали з 166 країн. Найбільше закордонних студентів приїжджає з України та Білорусі, в останні роки підвищилася активність абітурієнтів з Індії, що займають третє місце, далі норвежці та шведи, яких в основному цікавить медична освіта, менші, але теж істотні групи складають студенти з Іспанії, Туреччини, Німеччини, Чехії та Росії. Щороку зростає число приїжджають абітурієнтів до Польщі. Навчаються вони у державних і приватних вищих навчальних закладах і отримують ступінь бакалавра, магістра або доктора наук. Уряд РП активно працює над тим, щоб наука ставала більш привабливою, розробляються різні проекти й програми по залученню іноземних абітурієнтів.

Навчання українців в Польщі

Абітурієнти з України складають найбільшу групу серед іноземних студентів у РП. Згідно зі статистикою (джерело: GUS) в 2014 їх кількість досягла 15 123, у 2015 – 23 392, у 2016 – 30 589 та 2017 років – 35 584. Як бачимо, кількість зацікавлених навчанням в Польщі українців з кожним роком значно зростає. Це й не дивно, оскільки досконала інфраструктура і надсучасна система освіти спомагаючи цьому. Абітурієнтам надано величезний вибір освітніх напрямків та навчальних закладів, а головне – не далеко від дому. Навчання в Польщі для українців – це проживання в країні зі схожою культурою і традиціями, що допомагає швидко адаптуватися, а невеликий мовний бар’єр сприяє тому, що студенти не відчувають себе «чужими».

Переваги навчання в Польщі:

 • Співвідношення ціни та якості освіти. Вважається, що Польща – це доступне навчання для іноземців. Ціни починаються від 800 євро/рік, звичайно, потрібно ще додати витрати на проживання та харчування, але навіть вони вважаються невисокими в порівнянні з іншими країнами Європи.
 • Можливість навчання англійською за доступною ціною. Сьогодні, більшість польських університетів має в своїй пропозиції навчання в 100% англійською, а деякі навіть дають можливість отримати одночасно два дипломи двох навчальних закладів, наприклад польського ВНЗ і британського. Англомовні програми в Польщі дуже сильні з високо кваліфікованим викладацьким складом. Що найцікавіше – відносно не висока ціна. Середня вартість освіти в Польщі англійською 2500 євро/рік, в той час як в Англії ця сума становить близько 18 000 євро.
 • Важливим фактом є диплом європейського зразка. Його отримання відкриває двері молодим людям на престижну роботу не тільки в РП, а й в інших країнах.
 • Величезний вибір спеціальностей, доступних на бакалавраті і магістратурі. Друга вища освіта за кордоном – також доступна в Польщі.
Навчання в Польщі з Картою Поляка

Вища освіта в Польщі може бути безкоштовною для господарів Карту Поляка. Але серед абітурієнтів та їх батьків які мають цей “чарівний документ” виникає ілюзія – більшість думає, якщо у них є КП – це гарантія безкоштовної освіти в Польщі. Але ні, – це не так! Карта Поляка дає можливість вступити на безкоштовні місця. Це означає, що зарахування кандидатів до польських університетів проходить за таких самих правил, як і для громадян РП – на конкурсній основі, можуть бути вступні іспити. Бонусом, для кандидатів які мають КП при зарахуванні на англомовні програми, є на багато нижча ціна – вартість навчання як для польських громадян. Наприклад, навчання у Вроцлавському університеті англійською для іноземців коштує 3000 євро/рік, а для студентів з польським походженням – 1000. Крім цього, той хто має Карту поляка має право до отримування щомісячної соціальної стипендії і в держ. вузах і приватних, яка в більшій мірі покриває витрати на освіту та власні потреби. Ті, кому не пощастило отримати Карту поляка, мають можливість скористатися програмами стипендій або грантами. Кожен вищий навчальний заклад розробляє та впроваджує власну система стипендій і знижок для іноземців. Безплатна вища освіта у Польщі, отримання гранту чи стипендії, що частково або повністю покриє вартість навчання, – це реальність!

7 основних причин чому варто вибрати саме навчання в Польщі
 1. По-перше, співвідношення вартості та високого рівня освіти. Найчастіше, університети РП надають якісну європейську освіту за ту ж ціну, що в Україні, Білорусі, Казахстані чи Росії, а то й дешевше, але рівень значно вищий. Також існує можливість безкоштовного навчання в Польщі. Головне – випускники в результаті отримують диплом, що визнається практично у всіх країнах світу. А це, однозначно, відкриває безліч можливостей для майбутньої роботи.
 2. Вагома причина, чому варто вибрати саме освіту в Польщі, – спрощений процес вступу іноземних кандидатів. Щоб стати студентом польського університету, не потрібно складати вступні екзамени чи ЗНО, достатньо отримати атестат, а це, погодьтеся, великий плюс.
 3. Польські університети пропонують найрізноманітніші спеціальності. Вирушаючи на навчання в РП, ви однозначно поступите на бажану спеціальність в обраній сфері. Польські ВНЗ намагаються максимально відповідати усім вимогам ринку і своїх студентів.
 4. Польща – європейська країна, де вартість проживання нижча ніж в інших країнах. Це дорівнює більш низьким витратам і дешевшому студентському житті. Плюс у вас буде можливість пізнати багатогранну культуру Польщі.
 5. Придбання безцінного життєвого досвіду – саме це дасть вам навчання за кордоном в Польщі
 6. Якщо ви вибрали освіту у Польщі, перед вами відкриється безліч можливостей для подорожей. Студенти отримують карту побиту і можуть без віз подорожувати в межах Європейського Союзу. Крім того, зі студентською візою можна працювати.
 7. Ну і врешті-решт – близьке географічне розташування. Батьки можуть не хвилюватися, що їх дитина далеко, а студент практично на будь-які вихідні може навідатися додому.

Умови зарахування прості та під силу кожному, хто ставить перед собою ціль – навчатися в Польщі. Перебуваючи в Європі, в її інформаційному та культурному просторі, Ви зміните своє життя на краще. Перед Вами відкриються зовсім нові перспективи й можливості! На нашому сайті entrant.eu/ Ви знайдете всю інформацію про країну, систему освіти, життя і вступ в польські університети.