[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Система освіти в Польщі

Система освіти в Польщі подібна за схемами навчання, які пропонують інші європейські держави. Абітурієнти, які вибирають польські ВНЗ, мають шанс отримати хороші знання, стати справжніми професіоналами у вибраному напрямку. Це відмінний спосіб зробити внесок у своє майбутнє, розширити можливості при виборі роботи.
Система освіти в Польщі для іноземців користується популярністю з 1999 року. У цей період країна стала учасницею Болонського процесу, згідно з яким була введена дворівнева система, що складається з бакалаврату та магістратури. Болонська система освіти в Польщі також передбачає третю сходинку навчання – докторантуру, розраховану на підвищення кваліфікації та підготовку осіб до отримання вчених ступенів.
Вступ до Євросоюзу відбився на системі вищої освіти Польщі . У громадян країни з’явилася можливість безперешкодно вступати до ВНЗ інших держав ЄС. Така ситуація могла призвести до зниження кількості польських студентів. Щоб не допустити негативних наслідків, урядом був прийнятий закон про вступ до вищих навчальних закладів Польщі іноземних громадян. Завдяки особливим преференціям і лояльному ставленню з боку системи вищої освіти в Польщі , кількість вступників іноземців зростає з кожним роком. Вони не тільки заповнюють навчальні місця, але і підвищують статус університетів на міжрегіональному рівні.

Система освіти в Польщі для українців

Польща – одна з небагатьох країн, яка не вимагає від абітурієнтів додаткового навчання або підготовки для вступу до ВНЗ. Майбутньому студенту можна заощадити на репетиторстві. Система вищої освіти в Польщі для українців передбачає зарахування на підставі атестата про повну загальну середню освіту. Приватні та державні заклади функціонують на загальних правилах організації навчального процесу, мають зрозумілу і зручну структуру.

  1. Бакалаврат – перший ступінь, до якого допускаються претенденти, які мають атестат про освіту середнього рівня. Навчання першого рівня складається з 6 – 8 семестрів. Успішне завершення дає абітурієнту звання інженера або бакалавра.
  2. Магістратура в Польщі для українців доступна тільки особам, які мають статус бакалавра або інженера. Форма навчання в Польщі за даною системою складається з 3 – 4 семестрів і завершується науковою роботою із захисту диплома. Випускник отримує кваліфікацію магістра.
  3. Кандидати, які бажають отримати докторський ступінь, зобов’язані пройти докторантуру, що завершується захистом дисертації. Навчання триватиме 4 роки, при вдалому завершенні навчання випускнику присвоюється ступінь доктора.

Особливе значення має післядипломна освіта в Польщі для українців . До цієї системи допускаються претенденти зі ступенем бакалавра. Навчання найчастіше проводиться у вихідні дні і дозволяє претендентам змінити або підвищити кваліфікацію.

Система вищої освіти в Польщі: основні переваги

Система освіти в Польщі структурована за європейською схемою. Статус ВНЗ присвоєно коледжам, інститутам, академіям, технікумам, університетам. Отримані в даних закладах дипломи дозволяють випускникам працювати в державах-членах Євросоюзу, а також в інших країнах світу. Для абітурієнтів з держав пострадянського простору освіта в вищих навчальних закладах Польщі має ряд переваг:

  • близьке територіальне розташування;
  • відсутність складної підготовки та вступних іспитів;
  • схожий менталітет і культура;
  • вигідна цінова політика;
  • не потрібне знання національної мови на професійному рівні;
  • відсутність вікових обмежень;
  • лояльне ставлення до іноземних абітурієнтів;
  • диплом європейського зразка

За навчання Польща запитує від 1000 євро в рік. Додатковим бонусом до доступної вартості є знижені витрати на проживання та харчування, в порівнянні з запитами в інших країнах ЄС. Будучи членом Євросоюзу, Польща не використовує євро, основна валюта країни – польський злотий. Такий підхід дозволяє тримати ціни на досить низькому рівні.
Система освіти в Польщі допускає і безкоштовне навчання. Скористатися такою пільгою можуть українці, які мають польське коріння. Після проходження деяких процедур, такі особи отримують карту поляка – документ, на підставі якого претендент отримує ряд переваг в процесі навчання.
Система освіти в Польщі регламентує вступ до ВНЗ осіб з обмеженими фізичними можливостями. Такі абітурієнти мають право вступати нарівні з іншими кандидатами, при цьому вони мають право на отримання соціальної стипендії. Для учнів-інвалідів також передбачені спеціальні навчальні програми.