[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Переваги магістратури в Польщі

Все більше і більше іноземних студентів, отримавши титулу бакалавра, вирішують продовжити навчання на магістратурі саме в Польщі. Що ж заохочує студентів до такого вибору?

  • Головна причина, що всього за 1,5 або 2 роки навчання можна отримати якісну європейську освіту і диплом європейського зразка.
  • Можливість змінити спеціалізацію. Вступити можна на будь-який напрямок навчання, незалежно від того, на якому ви навчалися до цього, так як бакалаврат і магістратура в Польщі не пов’язані між собою, за винятком медицини, психології та права. Тобто, якщо ви закінчили бакалаврат, наприклад, з економіки, це не означає, що навчання на магістратурі ви повинні продовжити в тій же сфері. Ви без проблем можете вступити на туризм, адміністрацію, журналістику чи іншу спеціальність. Також, якщо ви вже отримали титул магістратура і хотіли б змінити професію – не потрібно вчитися знову 5 років, вистачить вступити на магістратуру в Польщу на цікаву для вас спеціальність.
  • Доступна ціна. У порівнянні з іншими європейськими країнами, ціна навчання на магістратурі в Польщі вважається більш доступною. Та й сама вартість життя в Польщі для студента обійдеться дешевше ніж в інших країнах.
  • Великий вибір спеціальностей. Економіка, міжнародні відносини, туризм, управління, фінанси і бухгалтерський облік, філологія, адміністрація, будівництво, архітектура, інформатика – і це тільки декілька обраних напрямків навчання на магістратурі, які пропонують вузи РП. Крім широкого вибору спеціальностей є можливість вчитися як на польськомовній, так і на англомовній програмі.
  • Досвід. Тут і писати багато не потрібно, адже вища освіту за кордоном – це придбання безцінного життєвого досвіду, нових знайомств і вражень. Магістратура в Польщі – підвищення ваших кваліфікацій, знань і умінь.

Магістратура в Польщі для українців і білорусів додаткові переваги:

  • Територіальне положення. Студентам з України і Білорусі не доведеться далеко їздити додому. Плюс з цих країн хороші транспортні сполучення з Польщею: автобуси, які їздять кожен день в різні міста, потяги та авіаперельоти.
  • Подібність культур. Завдяки цьому, українські та білоруські студенти набагато швидше в порівнянні з інших адаптуються. Що також впливає і на вивчення польської мови. Магістратура в Польщі для українців і білорусів – отримання якісної освіти в країні близькій за культурою і традиціями.
  • Багато абітурієнтів саме з України і Білорусі мають польське коріння, що пов’язано з історією цих країн. Це дає їм шанс отримати навчання на магістратурі в Польщі безкоштовно. Але не так легко потрапити на безкоштовні місця, потрібно пройти конкурс, а може навіть скласти іспити. На магістратурі в Польщі для українців і білорусів, що мають польське походження, можуть виплачуватися стипендії у вигляді матеріальної допомоги як в державних так і приватних вузах.

Магістратура в Польщі вимоги до абітурієнтів

При вступі в польський вищий навчальний заклад на магістратуру головною вимогою є наявність диплому бакалавра, спеціаліста або магістра, отриманого у вашій країні. Плюс в більшості випадків потрібно зробити апостилізацію вище зазначеного документу і атестата про повну загальну середню освіту. Не менш важливим є знання мови і наявність сертифіката, що підтверджує необхідний рівень. Варто відзначити, що університети РП проводять дві вступні кампанії на магістратуру:

  1. вступ на осінньо-зимовий набір, навчання триває 2 роки (4 семестри), початок навчання з жовтня.
  2. вступ на весняно-літній набір, навчання триває 1,5 року (3 семестри), початок навчання з березня. Вступна кампанія в основному на технічні та інженерні напрямки.

Вартість навчання в Польщі на магістратурі

Вартість навчання на магістратурі в Польщі, залежить від обраної спеціальності та університету. Ціни починаються від 3500 злотих (800 євро) і досягають 12000 злотих (3000 євро) на рік. В середньому вартість навчання на магістратурі в вузах Польщі становить 7000-8000 злотих, тобто приблизно 2000 євро / рік. Варто зазначити, що магістратура на англомовній програмі коштує дорожче. Заочне навчання в Польщі на магістратурі обійдеться приблизно так само або трохи дешевше, але плюс в тому, що ви зможете працювати і самі оплачувати навчання. Багатьох цікавить магістратура за кордоном безкоштовно, Польща – не виняток. Тут безкоштовно можуть вчитися студенти вступивші на основі різних акційних програм або грантів, і звичайно, власники Карту поляка.

Отже, якщо Ви вирішили отримати титул магістра, в одному з польських університетів, ми з упевненістю запевняємо вас, що ви про це не пошкодуєте. Навчання за кордоном на магістратурі дасть нові знання і відкриє двері до нового ринку праці та перспектив.