[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Навчальний заклад
Рівень навчання
Мова
Місто

Державні та приватні польські університети

Польські ВНЗ для українців, білорусів та інших іноземців – це якісна освіта в європейській країні згідно сучасних мірок і вимог ринку праці. Сьогодні, в РП навчається понад 65 тис. іноземних студентів, причиною є ряд переваг. Високий рівень освіти в поєднанні з сучасними методами – робить процес навчання цікавим і пізнавальним, а доступна ціна та спрощена, не складна процедура вступу приваблюють іноземних абітурієнтів. Бакалаврат, магістратура, підвищення кваліфікацій, МВА, освіта польською та англійською, мовні курси зерувка – все це і не тільки пропонують університети в Польщі для кандидатів. Випускники польських вузів отримують європейський диплом, який визнається в більшості країн світу, однак те, чого ми навчимося та які навички ми набудемо, залежить в першу чергу від нашої прихильності, амбіцій і використання всіх можливостей, пропонованих навчальним закладом.

Система вищої освіти в РП представлена ​​державними та недержавними, так званими приватними університетами. Як державні, так і приватні польські інститути навчають студентів згідно болонської системи освіти й видають дипломи міжнародного зразка. На сьогодні в Польщі налічується 434 вищих навчальних закладів, з яких 132 – державні та 302 – приватні. Розберемося, в чому ж різниця між цими двома типами університетів та який варіант краще.

Державні ВНЗ Польщі – це однозначно багаторічна репутація, традиції й престиж. Історія більшості з них перевищує 100 років, на відміну від приватних, які в основному почали з’являтися в останні двадцять років. Це, мабуть, і вплинуло на формування думки, що навчання в приватних польських вузах гірше ніж в державних. Але чи дійсно це так? В даний час багато приватних ВНЗ Польщі мають впізнаваний бренд на ринку освіти і серед роботодавців, успішно конкурують з кращими державними інститутами. Як правило, вони можуть похвалитися інноваційним підходом до навчання й освітньою пропозицією, адаптованою до змін на ринку праці та потреб роботодавців. Приватні університети Польщі приділяють більше уваги практичному аспекту освіти й наймають фахівців в даній області, що успішно доповнює академічну програму. Незаперечною перевагою недержавних університетів є також доступ до технологій, які підвищують ефективність освіти, такі як онлайн бази даних, платформи електронного навчання і мультимедійні навчальні посібники. Однак, це відноситься перш за все до університетів з гуманістичним і соціальним профілем. Коли ми поглянемо на технічні університети в Польщі – однозначно в державних установах значно краще оснащення лабораторій і майстерень.

Перевага державних над приватними польськими ВНЗ явно виражена розвиненою інфраструктурою. Студентські гуртожитки і кампуси як і раніше є неперевершеною моделлю для приватних університетів, хоча в останні роки відбулися значні зміни. Подібно до академічної спільноти, розвиток студентського життя і прив’язаність випускників до університету – то, що було стандартом для державних ВНЗ протягом багатьох десятиліть, як і раніше є проблемою у приватних університетів.

Кожен вибирає університет, який найбільш підходить для нього. Як державні, так і недержавні вищі навчальні заклади Польщі можуть займати як лідируючі позиції в рейтингах, також і позиції в кінці. Є кращі й гірші польські ВНЗ. Під час нинішнього «повені» приватних установ слід проявляти обережність, потрібно ознайомитися з пропозицією навчального плану, викладацьким складом, правилами та перевірити, чи отримав університет позитивну оцінку Державного Комітету з акредитації.

Як обрати польський ВНЗ

Польща є академічним раєм – такий висновок можна зробити з запаморочливого числа функціонуючих тут вищих навчальних закладів. Освіта в Польщі для українців, білорусів та інших іноземців є доступною та під силу кожному. Але, як вибрати правильно?

 • Рейтинг університетів Польщі – один з надійних способів, який допоможе вам зрозуміти наскільки той чи інший університет є престижним. Самим популярний і вірогідний рейтинг польських ВНЗ – PERSPEKTYWY. Тут ви знайдете загальний рейтинг, окремо приватних і державних вузів, рейтинг по престижу, науковій базі, інновацій, працевлаштуванні випускників, інтернаціоналізації і тд. Кращі ВНЗ Польщі також можна знайти в міжнародних чартах. Крім рейтингу університетів РП, варто почитати відгуки студентів і випускників.
 • Розташування. Вибираючи освіту за кордоном – вибирайте міста, в яких буде багато можливостей, насичене і цікаве життя. Варшава, Вроцлав, Краків, Гданськ, Познань – міста в яких вирує студентське життя в Польщі й шанси знайти хорошу роботу або підробіток під час навчання – набагато вищі ніж в маленьких містах.
 • Ціна. Для багатьох – це вагомий критерій вибору університету. Деякі вибирають дешевше через обмежений бюджет, інші – дорожче, оскільки вважають: чим дорожче – тим якісніше. Але є безліч нюансів: хороші університети Польщі за доступною ціною пропонує освіту нічим не гіршу тих дорогих, просто у них така цінова політика; кандидати з обмеженими коштами можуть спробувати вступити на стипендіальні програми; звичайно, чим дорожче програма – тим більше можливостей надається студентам, наприклад навчання на подвійному дипломі і тд.
 • Спеціальність і програма навчання. Зверніть увагу на конкретні теми та предмети, що вивчаються на бажаній спеціальності, кількість годин занять, вивчення іноземних мов, і на те, чи гарантує університет отримання будь-якої іншої додаткової кваліфікації. Також перевірте рейтинг польських університетів за даною спеціальністю. Польща – це навчання представлене різноманітними спеціальностями – кожен знайде те, що шукає.
 • Додаткові можливості. Кожен студент знає, що університет – це не тільки наука, але й широке студентське життя. Мова йде не про вечірки, варто переконатися, що у навчальному закладі ви знайдете додаткові групи інтересів, гуртки, студентські організації і тд. Також варто перевірити, чи співпрацює інститут з іншими університетами та чи є можливість міжнародних обмінів, стажувань або практик. Студентські обміни – хороший спосіб не лише відполірувати іноземну мову, а й набути досвіду, який збагатить ваше резюме.

Вибір вищої освіти – справа непроста, в сумі ми робимо одне з найважливіших рішень, які можуть мати вирішальне значення для подальшого професійного життя. Університети в Польщі – мають багато переваг, але не всі хороші і не кожен може виправдати наші очікування, варто відповідально підійти до цього вибору. ENTRANT пропонує тільки найпрестижніші польські університети! Звертайтеся і ми допоможемо вибрати вищий навчальний заклад відповідно до ваших вимог і можливостей, розповімо як вступити в Польщу і займемося цілим процесом оформлення.

детальніше сховати
 • Природничий Університет у Любліні

  Місто: Люблін

  Люблінський Природничий Університет є найстарішим університетом з природничо-науковим профілем, навчає студентів на 7 факультетах та майже на 40 напрямах, включаючи унікальні напрями навчання.

 • Вроцлавська Політехніка

  Місто: Вроцлав

  Вроцлавський Технічний Університет є одним з найбільших технічних державних навчальних закладів Польщі. Завдяки високій якості освіти, інноваційним науковим дослідженням, постійній співпраці з економікою та реалізації програми інтернаціоналізації університет утримує високі позиції у національних рейтингах і вважається одним з найпрестижніших.

 • Білостоцький Університет

  Місто: Білосток

  Білостоцький Університет- це вища освіта в галузі гуманітарних, соціально-математичних та природничих наук, що проводяться на 9 факультетах. На сьогоднішній день рівень та науковий потенціал університету, а також розмір виконуваних завдань зробили його одним із найбільших навчальних закладів у північно-східній частині Польщі.

 • Collegium Da Vinci

  Місто: Познань

  В університеті Collegium Da Vinci велика увага приділяється комфорту навчання та використанню можливостей, які створюють нові технології та комп’ютеризація. Студенти щодня користуються висококласним устаткуванням і високотехнологічним програмним забезпеченням.

 • Щецинська Морська Академія

  Місто: Щецин

  Морська Академія у Щецині – передовий університет в Європейському Союзі серед навчальних закладів данного типу. Університет пропонує навчання на польській мові та англійській на бакалаврі та магістратурі. Диплом Щецинської Морської Академії визнається у всьому світі.

 • Академія Леона Козмінського

  Місто: Варшава

  Університет Козмінського знаходиться в престижному освітньому рейтингу Financial Times та відповідно до класифікації “FT” є найкращим бізнес-університетом у Центральній Європі. У 2017 році згідно рейтингу “Perspektywy” Академія Козмінського у Варшаві 18 раз зайняла 1 місце серед всіх приватних ВНЗ Польщі та 2 серед всіх економічних.

 • Гданська Політехніка

  Місто: Гданськ

  Сьогодні, Гданський політехнічний університет – це провідний вуз технічного профілю, що навчає більш як 25 тис. студентів з викладацьким складом понад 1200 осіб. ВНЗ пропонує навчання на 41 спеціальності, що проводяться на 9 факультетах.

 • Краківська Політехніка ім. Тадеуша Костюшки

  Місто: Краків

  Краківська Політехніка ім. Тадеуша Костюшко – польський провідний університет технічного профілю, який закінчило майже 80 тис. задоволених випускників. Політехніка з багаторічною традицією – понад 70 років – однозначно є одним з найпрестижніших даного профілю вищих навчальних закладів Польщі.

 • Університет Логістики

  Місто: Познань

  Університет Логістики у Познані ( WSL) – це перший приватний вуз логістичного профілю у Польщі, який було засновано у 2001 році з ініціативи Інституту Логістики та Матеріально-технічного забезпечення та Центру Логістичної Освіти міста Познань. Вуз вивчає молодь в області широко зрозумілої логістики і управління, на освітньому рівні бакалавра та магістратури.

 • ШКОЛА ФОРМИ

  Місто: Познань

  School of form в Познані – це дизайнерський факультет Університету Соціальних і Гуманітарних Наук (SWPS). Університет пропонує навчання на 4 дизайнерських спеціальностях на польській мові та 2 – на англійській, на освітньому рівні бакалаврат.

 • Університет Підприємництва та Адміністрації

  Місто: Люблін

  Університет Підприємництва та Адміністрації у Любліні сьогодні – це 12 спеціальностей, що проводяться на двох факультетах: факультет технічних наук та факультет соціальних наук. Університет займає хороші позиції у рейтингах: розташувався на 30-му місці серед усіх бізнес-шкіл Польщі та зайняв 5 місці згідно рейтингу кращих Вищих навчальних закладів даного типу.

 • Університет Лазарського

  Місто: Варшава

  Університет Лазарського у Варшаві – провідний університет бізнесу і права Польщі. В університеті навчаються більше 4000 майбутніх менеджерів, юристів, бізнесменів, дипломатів, політиків, маркетологів, фінансистів та економістів.

 • Університет Сівітас

  Місто: Варшава

  Університет Сівітас у Варшаві або ж Collegium Civitas – сучасний недержавний університет, розташований у самому центрі Варшави. Завдяки досвіду і прихильності засновників та викладачів університет отримав репутацію найкращого місця для вивчення міжнародних, соціальних і політичних наук англійською мовою. Collegium Civitas – це найкращі викладачі, всесвітньо відомі науковці та практики. Серед викладачів Університету Сівітас у Варшаві:

 • Польско-Японська Академія Інформаційних Технологій

  Місто: Варшава

  Польсько-Японська Академія Інформаційних Технологій у Варшаві – найпрестижніший ІТ університет у Польщі. Вуз був заснований у 1994 році фундацією Розвитку інформаційних технологій, що реалізує Угоду, укладену між Урядами Польщі та Японії у 1993 році. Особливістю цього університету є навчальна програма, яка відповідає потребам ринку праці в Польщі і в ЄС, вищим стандартам академічного викладання і технічного

 • Університет Вроцлавський

  Місто: Вроцлав

  Університет Вроцлавський – один з 18 класичних державних університетів Польщі, що був заснований ще у 1702 році в Вроцлаві. Це один з найбільш важливих і найстаріших університетів у Вроцлаві. На 10 факультетах, під наглядом висококваліфікованих викладачів навчається 31 600 студентів. Широкий спектр навчальної пропозиції дає можливість вчитися на більш ніж 70 напрямків спеціальностях, в тому

 • Університет Економічний

  Місто: Вроцлав

  Університет Економічний у Вроцлаві – один з найбільших економічних вузів Польщі, що навчає близько 15000 студентів. Це державний вуз, який є провідним навчально-дослідницьким, консультативним і дорадчим осередком з міцною позицією у регіональному, державному і міжнародному просторі, що докладає зусиль для забезпечення сталого розвитку з урахуванням суспільної і етичної відповідальності, створює сприятливі умови для співробітників, студентів

 • Люблінська Політехніка

  Місто: Люблін

  Люблінська Політехніка це державний університет технічного профілю, заснований ще у 1953 році. З моменту свого створення, політехніка навчає інженерно-технічну кадру і проводить наукові дослідження, головним чином на задоволення потреб Люблінського регіону. Основні напрямки навчання, що проводяться в університеті сьогодні, пов’язані з розвитком дизайну і технологій, охорони навколишнього середовища та економії енергії і матеріалів. Люблінська Політехніка

 • Університет Економіки та Інновацій

  Місто: Люблін

  Університет Економіки та Інновацій у Любліні – це привантий вищий навчальний заклад, діяльність якого ґрунтується на цілях Фонду „OIC Poland”. WSEI був заснований у 2000 році та на протязі цих 16 років інтенсивно розвивався. Університет випрацював лідируюче положення серед приватних університетів в південно-східній частині Польщі. WSEI є найкращим приватним вузом, як з точки зору рейтингу

 • Університет Сільськогосподарський ім. Хугона Коллантая

  Місто: Краків

  Університет Сільськогосподарський ім. Хугона Коллантая у Кракові – це єдиний сільськогосподарський вуз у всій Польщі. Історія університету почалась з 1890 року, коли ще був частиною Ягеллонського університету, де розвивалися сільськогосподарські та лісові науки. На сьогодні структура Сільськогосподарського Університету у Кракові складається з 7 факультетів та навчально-наукового центру ветеринарної медицини UJ-UR, що проводиться спільно з Ягеллонським

 • Університет Соціальних і Гуманітарних Наук

  Місто: Варшава

  Університет Соціальних і Гуманітарних Наук є найбільшим комерційним університетом у Польщі. Вуз має 5 відділень в Варшаві, Вроцлаві, Познані, Катовіцах та Сопоті. В університеті навчається більше чотирнадцяти тисяч студентів , на 17 різних соціально -гуманітарних напрямках , три з яких англійською мовою. Після закінчення навчання , можна отримати одну з 67 спеціальностей і спеціалізацій. Дев’яносто

 • Університет Природничий

  Місто: Вроцлав

  Університет Природничий у Вроцлаві діє ще з 1961 року і являється нащадком наукових та інтелектуальних здобутків львівських вищих навчальних закладів. Це єдиний університет даного типу у південно-західному регіоні Польщі, що поєднав в собі багатолітні традиції та сучасність. Щороку навчальний заклад випускає близько 2800 випускників. Вроцлавський природничий університет визнано одним з кращих спеціалізованих вишів в Польщі,

 • Вроцлавська Академія Біснесу

  Місто: Вроцлав

  Університет Бізнесу у Вроцлаві є недержавним вищим навчальним закладом бізнес-профілю. Пропонує навчання на бакалавраті та магістратурі в сфері економічних та гуманітарних наук, а також післядипломна освіта, включаючи MBA, освітня програма якого складена спільно з нашими бізнес-партнерами. WSH є впізнаваним, а також гідно оціненим університетом в науковому та бізнесовому середовищі Польщі і в світі. Університет Бізнесу у

 • Група університетів Vistula (AFiB, SGTiR)

  Місто: Варшава

  Група університетів Vistula є відомими ВУЗами, діяльність якох пов’язана зі знаменитими польськими та закордонними фірмами та організаціями, такими як Perspektywy i Rzeczpospolita, Home & Market або Business Center Club. В групу університетів VISTULA входить Академія Фінансів і Бізнесу, Вища Школа Туризму і Рекреації та від 2015 року Університет Бізнесу у Вроцлаві. Місією цих університетів є

 • Академія Економіко-Гуманітарна Vizja

  Місто: Варшава

  Університет Фінансів та Управління у Варшаві – недержавний учбовий заклад. Вуз засновано 8 травня 2001 р. і внесено до відповіднього реєстру вищих навчальних закладів Республіки Польща під № 143, який регламентується Міністерством Вищої Освіти і Науки Польщі. Університет Фінансів та Управління у Варшаві надає освіту в галузях гуманітарних, економічних і юридичних наук. Згідно зі своєю

 • Університет Інформаційних технологій Vizja

  Місто: Варшава

  Університет Інформаційних Технологій у Варшаві створено з метою задоволення все більш зростаючих потреб на ринку праці. Освітня програма Університету спрямована на підготовку фахівців – інженерів – інформатиків, здатних ефективно використовувати сучасні інформаційні технології, керувати інформаційними системами, створювати програмне забезпечення та найновіші технології в сфері комп’ютерної графіки.

 • Університет Менеджменту

  Місто: Варшава

  Університет Менеджменту в Варшаві – це один з найсучасніших приватних вузів Польщі, що був заснований Асоціацією Економічних Ініціатив в 1995 році у Варшаві. Гордістю університету є те, що даний вуз є одним з перших в Польщі, який отримав акредитацію «Edexcel international». Із 2003 року WSM належить до британської системи акредитації BTEC, дипломи якої визнаються в

 • Ченстоховська Політехніка

  Місто: Ченстохова

  Ченстоховська Політехніка – це сучасна і добре обладнана установи з широким спектром навчання і високим рівнем освіти. Ченстоховський Технічний університет – це не тільки навчання інженерно-технічної кадри, це також важливий фактор у підтримці розвитку міста і регіону, завдяки інтелектуальному потенціалу вузу, його співпраці з промисловістю, місцевими органами влади та організаціями культури в регіоні. Ченстоховська Політехніка

 • Університет Суспільно-Природничих Наук ім. Вінцента Поля

  Місто: Люблін

  Університет Суспільно-Природничих Наук ім. Вінцента Поля у Любліні – це вищий навчальний заклад, який діє на підставі рішення Міністра національної освіти від 12 липня 2000 р. Вуз виник з думкою про всіх тих, хто прагне реалізувати свою професійну мету і матеріалізувати свої захоплення. Університет пропонує навчання в системі денної і заочної форми на трьох рівнях

 • Університет Екології і Управління

  Місто: Варшава

  Університет Екології і Управління у Варшаві – один з найкращих технічно-художних приватних університетів Польщі. Студенти ВШЕiУ, що здобувають освіту на 3 факультетах: Архітектура, Екологія і Управління – мають можливість отримати такі учені ступені як: інженер, інженер-архітектор, інженер-архітектор ландшафту, ліценціат, а також магістр-інженер. У вузі проводиться підготовка по 11 напрямкaх в таких галузях. ВШЕiУ має власну,

 • Академія Суспільних Наук

  Місто: Варшава

  Академія Суспільних Наук розпочала свою діяльність у 1994 році. До кінця 2011 року існувала під назвою Університет Підприємництва та Управління. За рішенням Міністерства Освіти університет отримав право називатись Академією. На сьогоднішній день Академія має свої філіали у Варшаві, Кракові та Лодзі. САН пропонує навчання за 22 напрямками у стаціонарній та нестаціонарній формі. Доповненням пропозиції є

 • Академія Економіки

  Місто: Радом

  Академія Економіки в Радомі – це найбільший, що динамічно розвивається, недержавний учбовий заклад в Радомському регіоні. Місією Академії Економіки є створення кваліфікованих менеджерів для бізнесу, адміністрації та громадських організацій, здатних підготовляти й здійснювати ефективні ділові починання. Академія Економіки в Радомі надає своїм студентам відмінні умови для навчання. Вони мають у своєму розпорядженні сучасну і функціональну

 • Університет Інженерії та Здоров’я

  Місто: Варшава

  Університет косметології та догляду за здоров’ям в Варшаві був заснований у 2000 р. Як один із перших недержавних університетської в області косметології є найінноваційнішим проектом. Місією Університету є забезпечення для студентів високого рівня освіти, щоб випускники з легкістю віднайшли себе на європейському ринку праці.Університет реалізовує унікальну авторську освітню програму, яка є водночас і інноваційною і

 • Університет Туризму і Екології

  Місто: Суха Бескидзька

  Університет Туризму і Екології у Сухій Бескидзькій – це приватний вуз, що створено у 2001р. За, порівняно, не довгу історію, університет стрімко розвинув свою наукову діяльність, здобув численні нагороди, став потужним освітнім центром. Університет навчає студентів на рівні, що відповідає вимогам ринку праці та пропонує спеціальності, які, однозначно, є перспективними у наш час. Університет Туризму

 • Варшавська Політехніка

  Місто: Варшава

  Варшавська Політехніка – це найстаріший та найбільший технічний університет у Польщі, що розпочав свою діяльність ще у 1915 році. Політехніка є науковим університетом, що підготовлює майбутню соціальну еліту: освічену, з величезними горизонтами, обізнану про свої переконання та з розумінням і повагою вірувань інших. Університет формує уми не лише студентів, а й їхні характери і правильну

 • Університет Логістики і Транспорту

  Місто: Вроцлав

  Міжнародний Університет Логістики та Транспорту у Вроцлаві заснований в 2001 році, з ініціативи Асоціації зі Створення Об’єднаного Логістичного Центру в м. Вроцлав, разом з: Групою бізнес-шкіл ESIDEC, м. Метц (Ecole Supérieure Internationale de Commerce), котра є одним з найстаріших освітніх центрів в Європі, що готують спеціалістів з логістики; Вроцлавським Економічним Унівеситетом; Вроцлавською Політехнікою; Управлінням Маршалка

 • Академія Гуманітарно-Економічна

  Місто: Лодзь

  Гуманітарно-економічна академія у Лодзі має статус вищого навчального закладу з 1993 року. Тоді було урочисто відкрито навчальний рік під назвою Вища гуманітарно-економічна школа в Лодзі, а в 2009 році отримано відмітний статус – Академя. ГЕА у Лодзі (AHE) – це один з найбільших недержавних вузів у Польщі, який пропонує студентам широкий спектр можливих напрямків і

Переглянути ще