[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Навчальний заклад
Рівень навчання
Мова
Місто

Університети Польщі

Польські ВНЗ для українців, білорусів та інших іноземців – це якісна освіта в європейській країні згідно сучасних мірок і вимог ринку праці. Сьогодні, в РП навчається понад 65 тис. іноземних студентів, причиною є ряд переваг. Високий рівень освіти в поєднанні з сучасними методами – робить процес навчання цікавим і пізнавальним, а доступна ціна та спрощена, не складна процедура вступу приваблюють іноземних абітурієнтів. Бакалаврат, магістратура, підвищення кваліфікацій, МВА, освіта польською та англійською, мовні курси зерувка – все це і не тільки пропонують університети в Польщі для кандидатів. Випускники польських вузів отримують європейський диплом, який визнається в більшості країн світу, однак те, чого ми навчимося та які навички ми набудемо, залежить в першу чергу від нашої прихильності, амбіцій і використання всіх можливостей, пропонованих навчальним закладом.

Державні та приватні польські університети

Система вищої освіти в РП представлена ​​державними та недержавними, так званими приватними університетами. Як державні, так і приватні польські інститути навчають студентів згідно болонської системи освіти й видають дипломи міжнародного зразка. На сьогодні в Польщі налічується 434 вищих навчальних закладів, з яких 132 – державні та 302 – приватні. Розберемося, в чому ж різниця між цими двома типами університетів та який варіант краще.

Державні ВНЗ Польщі – це однозначно багаторічна репутація, традиції й престиж. Історія більшості з них перевищує 100 років, на відміну від приватних, які в основному почали з’являтися в останні двадцять років. Це, мабуть, і вплинуло на формування думки, що навчання в приватних польських вузах гірше ніж в державних. Але чи дійсно це так? В даний час багато приватних ВНЗ Польщі мають впізнаваний бренд на ринку освіти і серед роботодавців, успішно конкурують з кращими державними інститутами. Як правило, вони можуть похвалитися інноваційним підходом до навчання й освітньою пропозицією, адаптованою до змін на ринку праці та потреб роботодавців. Приватні університети Польщі приділяють більше уваги практичному аспекту освіти й наймають фахівців в даній області, що успішно доповнює академічну програму. Незаперечною перевагою недержавних університетів є також доступ до технологій, які підвищують ефективність освіти, такі як онлайн бази даних, платформи електронного навчання і мультимедійні навчальні посібники. Однак, це відноситься перш за все до університетів з гуманістичним і соціальним профілем. Коли ми поглянемо на технічні університети в Польщі – однозначно в державних установах значно краще оснащення лабораторій і майстерень.

Перевага державних над приватними польськими ВНЗ явно виражена розвиненою інфраструктурою. Студентські гуртожитки і кампуси як і раніше є неперевершеною моделлю для приватних університетів, хоча в останні роки відбулися значні зміни. Подібно до академічної спільноти, розвиток студентського життя і прив’язаність випускників до університету – то, що було стандартом для державних ВНЗ протягом багатьох десятиліть, як і раніше є проблемою у приватних університетів.

Кожен вибирає університет, який найбільш підходить для нього. Як державні, так і недержавні вищі навчальні заклади Польщі можуть займати як лідируючі позиції в рейтингах, також і позиції в кінці. Є кращі й гірші польські ВНЗ. Під час нинішнього «повені» приватних установ слід проявляти обережність, потрібно ознайомитися з пропозицією навчального плану, викладацьким складом, правилами та перевірити, чи отримав університет позитивну оцінку Державного Комітету з акредитації.

Як обрати польський ВНЗ

Польща є академічним раєм – такий висновок можна зробити з запаморочливого числа функціонуючих тут вищих навчальних закладів. Освіта в Польщі для українців, білорусів та інших іноземців є доступною та під силу кожному. Але, як вибрати правильно?

 • Рейтинг університетів Польщі – один з надійних способів, який допоможе вам зрозуміти наскільки той чи інший університет є престижним. Самим популярний і вірогідний рейтинг польських ВНЗ – PERSPEKTYWY. Тут ви знайдете загальний рейтинг, окремо приватних і державних вузів, рейтинг по престижу, науковій базі, інновацій, працевлаштуванні випускників, інтернаціоналізації і тд. Кращі ВНЗ Польщі також можна знайти в міжнародних чартах. Крім рейтингу університетів РП, варто почитати відгуки студентів і випускників.
 • Розташування. Вибираючи освіту за кордоном – вибирайте міста, в яких буде багато можливостей, насичене і цікаве життя. Варшава, Вроцлав, Краків, Гданськ, Познань – міста в яких вирує студентське життя в Польщі й шанси знайти хорошу роботу або підробіток під час навчання – набагато вищі ніж в маленьких містах.
 • Ціна. Для багатьох – це вагомий критерій вибору університету. Деякі вибирають дешевше через обмежений бюджет, інші – дорожче, оскільки вважають: чим дорожче – тим якісніше. Але є безліч нюансів: хороші університети Польщі за доступною ціною пропонує освіту нічим не гіршу тих дорогих, просто у них така цінова політика; кандидати з обмеженими коштами можуть спробувати вступити на стипендіальні програми; звичайно, чим дорожче програма – тим більше можливостей надається студентам, наприклад навчання на подвійному дипломі і тд.
 • Спеціальність і програма навчання. Зверніть увагу на конкретні теми та предмети, що вивчаються на бажаній спеціальності, кількість годин занять, вивчення іноземних мов, і на те, чи гарантує університет отримання будь-якої іншої додаткової кваліфікації. Також перевірте рейтинг польських університетів за даною спеціальністю. Польща – це навчання представлене різноманітними спеціальностями – кожен знайде те, що шукає.
 • Додаткові можливості. Кожен студент знає, що університет – це не тільки наука, але й широке студентське життя. Мова йде не про вечірки, варто переконатися, що у навчальному закладі ви знайдете додаткові групи інтересів, гуртки, студентські організації і тд. Також варто перевірити, чи співпрацює інститут з іншими університетами та чи є можливість міжнародних обмінів, стажувань або практик. Студентські обміни – хороший спосіб не лише відполірувати іноземну мову, а й набути досвіду, який збагатить ваше резюме.

Вибір вищої освіти – справа непроста, в сумі ми робимо одне з найважливіших рішень, які можуть мати вирішальне значення для подальшого професійного життя. Університети в Польщі – мають багато переваг, але не всі хороші і не кожен може виправдати наші очікування, варто відповідально підійти до цього вибору. ENTRANT пропонує тільки найпрестижніші польські університети! Звертайтеся і ми допоможемо вибрати вищий навчальний заклад відповідно до ваших вимог і можливостей, розповімо як вступити в Польщу і займемося цілим процесом оформлення.

детальніше сховати
 • Академія Леона Козмінського

  Місто: Варшава

  Університет Козмінського знаходиться в престижному освітньому рейтингу Financial Times та відповідно до класифікації “FT” є найкращим бізнес-університетом у Центральній Європі. У 2017 році згідно рейтингу “Perspektywy” Академія Козмінського у Варшаві 18 раз зайняла 1 місце серед всіх приватних ВНЗ Польщі та 2 серед всіх економічних.

 • Гданська Політехніка

  Місто: Гданськ

  Сьогодні, Гданський політехнічний університет – це провідний вуз технічного профілю, що навчає більш як 25 тис. студентів з викладацьким складом понад 1200 осіб. ВНЗ пропонує навчання на 41 спеціальності, що проводяться на 9 факультетах.

 • Краківська Політехніка ім. Тадеуша Костюшки

  Місто: Краків

  Краківська Політехніка ім. Тадеуша Костюшко – польський провідний університет технічного профілю, який закінчило майже 80 тис. задоволених випускників. Політехніка з багаторічною традицією – понад 70 років – однозначно є одним з найпрестижніших даного профілю вищих навчальних закладів Польщі.

 • Університет Логістики

  Місто: Познань

  Університет Логістики у Познані ( WSL) – це перший приватний вуз логістичного профілю у Польщі, який було засновано у 2001 році з ініціативи Інституту Логістики та Матеріально-технічного забезпечення та Центру Логістичної Освіти міста Познань. Вуз вивчає молодь в області широко зрозумілої логістики і управління, на освітньому рівні бакалавра та магістратури.

 • School of form

  Місто: Познань

  School of form в Познані – це дизайнерський факультет Університету Соціальних і Гуманітарних Наук (SWPS). Університет пропонує навчання на 4 дизайнерських спеціальностях на польській мові та 2 – на англійській, на освітньому рівні бакалаврат.

 • Університет Підприємництва та Адміністрації

  Місто: Люблін

  Університет Підприємництва та Адміністрації у Любліні сьогодні – це 12 спеціальностей, що проводяться на двох факультетах: факультет технічних наук та факультет соціальних наук. Університет займає хороші позиції у рейтингах: розташувався на 30-му місці серед усіх бізнес-шкіл Польщі та зайняв 5 місці згідно рейтингу кращих Вищих навчальних закладів даного типу.

 • Університет Лазарського

  Місто: Варшава

  Університет Лазарського у Варшаві – провідний університет бізнесу і права Польщі. В університеті навчаються більше 4000 майбутніх менеджерів, юристів, бізнесменів, дипломатів, політиків, маркетологів, фінансистів та економістів.

 • Університет Сівітас

  Місто: Варшава

  Університет Сівітас у Варшаві або ж Collegium Civitas – сучасний недержавний університет, розташований у самому центрі Варшави. Завдяки досвіду і прихильності засновників та викладачів університет отримав репутацію найкращого місця для вивчення міжнародних, соціальних і політичних наук англійською мовою. Collegium Civitas – це найкращі викладачі, всесвітньо відомі науковці та практики. Серед викладачів Університету Сівітас у Варшаві:

 • Польско-Японська Академія Інформаційних Технологій

  Місто: Варшава

  Польсько-Японська Академія Інформаційних Технологій у Варшаві – найпрестижніший ІТ університет у Польщі. Вуз був заснований у 1994 році фундацією Розвитку інформаційних технологій, що реалізує Угоду, укладену між Урядами Польщі та Японії у 1993 році. Особливістю цього університету є навчальна програма, яка відповідає потребам ринку праці в Польщі і в ЄС, вищим стандартам академічного викладання і технічного

 • Університет Вроцлавський

  Місто: Вроцлав

  Університет Вроцлавський – один з 18 класичних державних університетів Польщі, що був заснований ще у 1702 році в Вроцлаві. Це один з найбільш важливих і найстаріших університетів у Вроцлаві. На 10 факультетах, під наглядом висококваліфікованих викладачів навчається 31 600 студентів. Широкий спектр навчальної пропозиції дає можливість вчитися на більш ніж 70 напрямків спеціальностях, в тому