[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Друга вища освіта в Польщі

Ви вже отримали вищу освіту, але обрана професія не виправдала очікування або просто хочете змінити сферу чи поглибити отримані знання? Пропонуємо розглянути варіант отримання другої вищої освіти в Польщі, іншими словами – післядипломна освіта! Як же отримати другу вищу освіту в Польщі та що для цього потрібно іноземному студентові?

Післядипломна освіта в Польщі – загальна специфікація

  • Для кого? Друга вища освіта в Польщі – направлена на кандидатів, які вже отримали принаймні кваліфікацію першого ступеня, тобто ви повинні мати ступінь бакалавра, інженера чи магістра. Отже, отримати післядипломну освіту може будь-який іноземний студент, який отримав один з вище зазначених ступенів. Друга вища освіта в Польщі для українців, білорусів і кандидатів з інших країн – доступна так як бакалаврат чи магістратура.
  • Який результат? Зазвичай таке навчання триває від одного до двох років і закінчується отриманням сертифіката (не диплома!). Дана освіта підвищує знання і навички, отримані раніше і найбільш необхідні для виконання певної професії.
  • Скільки триває? Що стосується тривалості такого курсу – зазвичай воно триває не більше двох семестрів, практика доводить – оптимальна освітня модель – однорічна програма. Студенти також зацікавлені в більш інтенсивній, але коротшій формі навчання і її високій якості, при більш низькому рівні витрат. Є також програми які тривають 1,5 – 2 роки.
  • Як вибрати курс? Поняття «хороша» післядипломна освіта спирається на викладачах – досвідчені експерти з насиченою практикою, якою зможуть поділиться під час навчання. Це шанс отримати широкі контакти в бізнесі – мова йде про тих же лекторів, які можуть бути, наприклад, директорами найбільших фірм. Більшість польських університетів мають в освітній пропозиції даного типу навчання. Вибираючи, потрібно обов’язково ознайомитися з можливостями тої чи іншої програми, кількістю годин занять і рейтингом університету, аби винести для себе максимум користі.
  • Як вибрати спеціальність? Друга вища освіта в Польщі – це дуже широкий діапазон спеціальностей. Найголовніше при виборі – думати про переваги. Таке навчання не повинно дублювати знання, отримані в ході магістратури або бакалаврату, а розширювати й доповнювати їх. Крім того, вони повинні принести багато нових знань і навичок. Напрямок також має відповідати професії.

Вартість післядипломного навчання в Польщі

Друга вища освіта в Польщі для іноземців – як уже згадувалося, це рік або два, яких достатньо, щоб збагатити ваші знання в даній області чи придбати нову спеціалізацію. Часто, однак, таке рішення пов’язане з великими витратами. Вартість отримання післядипломної освіти в РП різна, чому сприяє багато обставин, в тому числі: місце (місто, університет) навчання, популярність курсу, тривалість занять, викладачі тощо. Ціни на даного типу освіту починаються від 3000 злотих/курс, середня вартість “хорошого” курсу – 6000-7000 злотих, на престижних університетах ціни близько 12000 злотих. Найдорожчими програмами післядипломного навчання вважаються МВА (Master of Business Administration) – ціни досягають 80000 злотих/курс, не погану програму можна знайти за близько 30 тис. Але нагадаємо, що дослідження MBA призначені в першу чергу для невеликого кола – професійно активних людей, котрі мають як мінімум кілька років досвіду роботи в якості менеджера і з перевіреними на практиці навичками управління командою. Підсумовуючи, вартість навчання в Польщі для українців, білорусів і кандидатів з інших країн на даному типі освіти не є дешевою, але при можливості – це, однозначно, того варто.

Переваги отримання другої вищої освіти саме в Польщі

Післядипломна освіта має безліч переваг, що набувають особливого значення в сьогоднішньому надзвичайно динамічному світі:

  1. Швидке навчання. Сьогодні ми часто не маємо можливості приймати рішення по другій області навчання. Друга освіта за кордоном дає можливість швидко й ефективно отримати необхідну освіту та знання. Зауважте, ці заняття зазвичай проводяться у вихідні, що дуже важливо для людей, які працюють.
  2. Поглиблення знань. Практично в кожному напрямку, від гуманітарних наук, через ділову і медичну освіту, здобуту нами на бакалавраті або магістратурі, ми можемо поглибити знання в післядипломній освіті. Таким чином, можна розширити свої знання додатковою спеціалізацією. Все завдяки програмі навчання, яка готується таким чином, щоб розширити вже отримані знання.
  3. Розширення кругозору. Післядипломна освіта також дає можливість вчитися в сферах, які абсолютно не пов’язані з попередньою освітою. Ми можемо, наприклад, закінчити “архітектуру”, і перейти на “менеджмент післядипломної освіти”. Все це, наприклад, для того, щоб отримати високу керівну посаду в компанії.
  4. Збільшення мобільності на ринку праці. Післядипломна освіта допомагає знайти високооплачувану роботу або отримати просування по службі.

Отже, чи варто отримати другу вищу освіту в Польщі? Взагалі так! Але не без роздумів. Перш розгляньте, яку мету хочете досягти за допомогою додаткового навчання за кордоном в Польщі. Хочете отримати вузьку спеціалізацію чи розширити знання або, можливо, змінити напрямок?