[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Після 9 класу

Хочете отримати повну середню освіту за кордоном – розгляньте варіант навчання в Польщі після 9 класу. Цей напрямок з кожним роком набирає обертів: більше абітурієнтів зацікавлених вступом, більше польських технікумів відкривають двері іноземцям. Навчальні заклади Республіки Польща – якісна європейська освіта, вже в коледжах дітям надають, крім теоретичних знань, практичні. Заняття проходять 5 днів на тиждень, в середньому до 14:00. Класи налічують до 30 осіб, на практичні заняття діти діляться в маленькі групи. Під час науки діти проживають в молодіжних гуртожитках з харчуванням і під наглядом вихователів, що важливо, враховуючи вік дітей – 15-16 років.

Середня освіта: технікуми або ліцеї Польщі після 9го класу

Закінчивши 9 класів, іноземні учні мають можливість вступити в ліцеї і технікуми в Польщі. Яка ж різниця між цими двома освітніми закладами? Перш за все, термін навчання: в технікумі навчання триває 4 роки, в ліцеї – 3. Але головна відмінність – після закінчення технікуму учень здобуває професію, чого не дає навчання в ліцеї. У коледжі вивчається більше предметів, є професійні предмети згідно обраного профілю, надається можливість практик, в тому числі міжнародних. Під час навчання в ліцеях Польщі – немає учнівських стажувань/практик. Важливий фактор навчання саме в коледжі Польщі після 9 класу – ймовірність влаштування на роботу в сфері отриманої професії відразу по закінченню науки, або поєднувати роботу і освіту в університеті, тим самим підвищуючи кваліфікації й самостійно заробляти гроші.

Вартість навчання в Польщі після 9 класу

За навчання після 9 класу в Польщі не потрібно платити, для українців, білорусів, як і поляків, воно є безкоштовним. Проте певні витрати, пов’язані саме з проживанням, є:

 • оплати за гуртожиток
 • харчування
 • медична страховка
 • підручники, навчальні матеріали
 • проїзд міським транспортом
 • батьківський фонд
 • кишенькові витрати й тд.

Орієнтовно ці витрати складуть близько 200 євро на місяць. Під час навчання в польському коледжі українським учням можуть виплачувати стипендії за високі досягнення в науці, спортивні досягнення і активну участь в гуртках. Хоча ці кошти не є значними, та все ж зможуть покрити деякі витрати. Освіта в Польщі з картою поляка після 9 класу нічим не відрізняється і не надає додаткових можливостей або знижок.

Вступ в Польщу після 9 класу

Питанням вступу до технікуму або ліцею Польщі варто зайнятися заздалегідь, адже діти, які вступають після 9 класу зовсім юні – їх потрібно підготувати, і процес підготовки всього необхідного займає чимало часу. Головні вимоги зарахування:

 1. Володіння польською мовою. Вивченням мови потрібно зайнятися якомога раніше, це вплине на адаптацію дитини по приїзду на навчання. При вступі потрібно рівень В1 – перевіряється на співбесіді або тестом.
 2. Середній бал атестата про неповну середню освіту. Більшість технікумів / ліцеїв РП хочуть мати хороших учнів, тому беруть під увагу оцінки атестату. При вступі бажано, щоб середній бал був вище 8.0.Наявність грамот, нагород і тд. – плюс при зарахуванні.
 3. Наявність закордонного паспорта у кандидата і батьків. Вирішивши вступати на навчання за кордоном після 9 класу слід подбати, щоб вищевказані документи підготувати до травня, адже без них неможливо оформлення.
 4. Вікові обмеження. Зарахування можливе тільки для кандидатів, які не досягли 18 років. А значить, навчання після 11 класу в Польщі в коледжі теж доступне, але прийняття відбувається на основі атестата про неповну середню освіту.
Чи можливий вступ в коледжі Польщі після 9 класу без посередників?

Якщо ви – батьки – проживаєте офіційно в РП, так, ви можете самостійно влаштувати дитину в технікум або ліцей. Якщо ви проживаєте, наприклад в Україні чи Білорусі, і хочете саму дитину відправити на навчання за кордон, це набагато важче. По-перше, технікуми Польщі, не зацікавлені в прийманні кандидатів безпосередньо і підготовку всіх документів і формальностей доручають фірмам партнерам. По-друге, вимагають правного опікуна дитини до досягнення 18 років. “Entrant” призначає таку людину, що виступає правним опікуном, плюс постійно підтримуємо контакт з батьками, надаючи інформацію по навчанню дитини, проживання і тд.

Вступ до технікумів РП не такий страшний, як здається. Фірма “Entrant” вже понад 8 років займається організацією вступання кандидатів з України та Білорусі в польські технікуми й представляє їх офіційно. Сьогодні, ми пропонуємо технікуми Радома, Кракова, Варшави та Любліна. Більшість є державними, що означає безкоштовне навчання в Польщі після 9 класу! З деякими вже маємо багато річний досвід співпраці, з іншими – тільки починаємо, але ми пропонуємо тільки ті навчальні заклади, що створили необхідні умови для іноземців.

Освіта в Польщі для українців після 9 класу – шанс, який надає безліч перспектив і можливостей молодим людям. Набір вже відкрито!