[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Обучение на медицинском в Польше

Високий рівень освіти, що не відступає від світових стандартів та в кілька разів нижча вартість навчання – є найбільш повторюваними аргументами при вступі на медичну освіту в Польщі. Сьогодні в польських мед університетах навчається близько 7000 іноземців з України, Білорусі, Норвегії, Швеції, Іспанії, Індії та інших країн. Другий важливий аргумент для іноземців – можливість науки не тільки польською мовою, а також на англомовних програмах.

Система медичної освіти в Польщі – це в основному 5-6 річна програма (медицина, стоматологія, фармація), що закінчується здачею загального іспиту. Молодий лікар повинен пройти 1-річне лікарське стажування, після цього він зобов’язаний написати іспит загальних знань, що дасть йому право практикувати. Також студенти під час навчання зобов’язані проходити обов’язкове стажування в лікарнях та інших закладах охорони щороку – від цього залежить переведення на наступний семестр. Перших два роки молоді студенти-медики вивчають загальну лікарську справу, такі предметами, як біологія, хімія, математика і фізика, які будуть використовуватися під час їх професійної роботи. А вже потім, на наступних роках отримують знання направлені на обрану професію.

Навчання на медичному в Польщі є також на бакалавраті та магістратурі на таких спеціальностях як сестринська справа, акушерство, швидка лікарська допомога, біотехнологія, косметологія, фізіотерапія, дієтолог та інші.

Ціна отримання медичного диплому в Польщі

Навчання в Польщі на медика вважається одним з найдорожчих, але водночас доступним у порівнянні з іншими європейськими країнами. Наприклад, медичне навчання в Польщі для українців і білорусів буде в кілька разів дорожчою, ніж в рідній країні; а для кандидатів з Європи – дешевшою. Але, як уже згадувалося рівень польської мед освіти – дуже високий. Важливо відзначити, що абітурієнти котрі мають польське коріння (Карта Поляка) можуть вступити на безкоштовні державні місця на умовах польських громадян. Отже, скільки ж коштує медичне навчання в Польщі для іноземців?

 • Медицина, стоматологія – ціна на польськомовних програмах від 8 до 12 тис. євро/рік; на англомовних 10-15 тис.
 • Фармацевтика – від 4 до 8 тис. євро/рік.
 • Акушерство, швидка медична допомога, сестринська справа, суспільна охорона здоров’я, стоматологічні техніки – вартість в межах 4-6 тис. євро/рік.
 • Косметологія, фізіотерапія, дієтологія та інші – від 2 до 5 тис. євро/рік.

Вимоги під час вступу до польських мед університетів
Протягом багатьох років медицина Польщі вважається популярною серед молоді. З цієї причини вимоги при вступі дійсно високі. Під час процесу вступу іноземців в польські медичні навчальні заклади насамперед беруться до уваги оцінки з атестата з біології, хімії, математики, фізики та іноземної мови. Також більшість ВНЗ проводить для іноземних кандидатів скайп-інтерв’ю. Це може бути проста розмова на загальні теми, мотивацію і тд. Але також можливий іспит з 2 з 4 на вибір предметів (біологія, хімія, математика, фізика), по яких вам зададуть кілька питань. Не мало важливо – знання мови. Якщо ви хочете навчатися англійською – рівень англійської повинен бути як мінімум В2 – перевіряється на скайп-інтерв’ю або ж університет може вимагати сертифікат міжнародного зразка. Якщо ви хочете навчатися польською мовою – теж може перевірятися на скайп-інтерв’ю або потрібно надати сертифікат виданий спеціальною польською комісією або ж закінчити річний підготовчий курс – зерувка. В РП діє одна єдина зерувка, що готує іноземців до навчання на напрямках в медичній сфері – річний підготовчий курс при Лодзинському університеті.
Медичні університети в Польщі
Кількість мед університетів в Польщі не велика – всього 9 державних, 2 приватних ВНЗ, 3 колегіуми та 5 медичних факультетів. Важливо відзначити, що всі навчальні заклади котрі отримали ліцензію на навчання в медичній сфері контролюються спеціальною установою, що гарантує виконання всіх правових норм та положень, а значить й якісну освіту. Медицина в Польщі представлена наступними вищими навчальними закладами:

 1. Медичний університет в Лодзі – найстаріший мед виш РП, рік заснування 2002;
 2. Медичний університет ім. Кароля Марцинковського в Познані
 3. Сілезький медичний університет в Катовіцах
 4. Варшавський медичний університет
 5. Медичний університет в Любліні
 6. Медичний університет в Білостоці
 7. Гданський медичний університет
 8. Поморський медичний університет в Щецині
 9. Медичний університет ім. Пястув Сілезьких у Вроцлаві
 10. Колегіум Медікум Ягеллонського університету
 11. Колегіум Медікум Університету ім.Миколи Коперника в Бидгощі
 12. Колегіум Медікум Університету Вармії і Мазур в Ольштині
 13. Академія ім. Анджея Фрича Моджевського в Кракові, Медичний факультет – приватний університет, який отримав право проводити медичне навчання в 2016
 14. Університет Лазарського у Варшаві, Медичний факультет – приватний університет, який отримав право надавати медичну освіту з 2017
 15. Факультет медицини та наук про здоров’я Університету Яна Кохановського в Кельце
 16. Медичний факультет Жешувського університету
 17. Факультет медицини і охорони здоров’я Зеленогурського університету
 18. Факультет природничих наук і технологій Опольського університету – має право надавати медичне навчання з 2017
 19. Факультет медичних наук та фізичної культури Університету технології та гуманітарних наук в Радомі – має право надавати медичну освіту з 2017

Медичні напрямки навчання
Сучасна медицина – це галузь різних вузьких спеціалізацій. З розвитком дисциплін в медицині з’являються й нові галузі науки. Отже, найпопулярніші напрямки мед освіти:

 • Медичні. Щоб отримати повне право на практику, необхідно пройти шестирічне навчання, включаючи 13-місячне професійне стажування й здати Національний лікарський іспит. Можливі спеціалізації в обраній галузі медицини: анестезіологія та інтенсивна терапія, професійна медицина, оториноларингология, педіатрична хірургія, швидка лікарська допомога, патологія, загальна хірургія, сімейна медицина, педіатрія, інфекційні хвороби, дерматологія і венерологія, нейрохірургія, онкологічна променева терапія, лабораторна діагностика, неврологія, клінічна генетика, офтальмологія, урологія, ортопедія і травматологія опорно-рухового апарату й інші.
 • Стоматологія. Випускники, щоб отримати повне право практикувати як дантист, також повинні пройти 13-місячне стажування та здати лікарсько-стоматологічний кінцевий іспит. Програма триває 5 років.
 • Фармація. Дана дисципліна дуже тісно пов’язана з медициною. Навчання фармацевтів зазвичай відбувається в рамках медичної освіти, триває 5,5 років.
 • Медична аналітика. Дослідження дозволяють студентам набути навичок і знання для лабораторних аналізів біологічних матеріалів, взятих у пацієнтів. Дана спеціалізація – неподільна магістратура, триває 5 років.

Вище перераховані напрями є найбільш бажаними серед абітурієнтів вступаючи в польські мед університети. Але крім цих є ще безліч цікавих і затребуваних на ринку праці спеціальностей. А саме: медсестринська справа, акушерство, швидка допомога, стоматологічні техніки, аудіофонологія, біотехнологія медицини, дієтологія, електрорадіологія, фізіотерапія, медична фізика, біомедична інженерія, косметологія, логопедія, суспільна охорона здоров’я та інші. Кожен знайде відповідну йому сферу навчання.

Медична освіта надзвичайно вимоглива й явно не з легких, але її завершення гарантує, що ви будете працювати в професії, яка користується виключним авторитетом і є високооплачуваною не тільки в РП, але у всіх країнах світу. ENTRANT пропонує комплексні послуги з оформлення закордонних кандидатів в мед університети Польщі: ми допоможемо підібрати підходящу для вас програму, підготувати необхідні документи, підготуватися до інтерв’ю та зробимо вступ простим, а також допоможемо адаптуватися в новій країні по приїзду.