[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Навчання в Польщі після 11 класу від “А” до “Я”

На сьогодні всі вищі навчальні заклади Польщі “відкриті” на іноземних студентів. Кожен випускник, який спевнить критерії набору, може відправиться на навчання в Польщу після 11 класу. Вузи пропонують широченну освітню пропозицію, є можливість вибрати мову викладання (польський або англійська) і отримати диплом європейського зразка. Навчання в Польщі після закінчення школи для українців, білорусів, росіян, казахів або інших країн СНД в більшості випадків – платне.

Чи можливо безкоштовне навчання в Польщі після 11 класу?
Безкоштовне навчання в Польщі після 11 класу – це не міф, це дійсно реально! Так би мовити, є кілька способів на отримання безкоштовної освіти в РП:

 • З Картою Поляка. Щасливі власники Карти Поляка можуть спробувати свої сили у вступі на безкоштовні місця в державні університети Польщі. Важливо, що в цьому випадки потрібно пройти весь процес зарахування відповідно до таких же умов, як і для польських абітурієнтів (конкурс атестатів, вступні іспити тощо)
 • Стипендія або грант. У цьому випадки умови вступу на безкоштовну основу залежать конкретно від даної стипендіальної чи грантової програми і університету або установи, що надає таку можливість.

Вимоги до кандидатів під час вступу до Польщі після 11 класу

Умови зарахування до ВНЗ Польщі дещо відрізняються від українських, білоруських, російських або в будь-якій країні. Кожен університет ставить свої певні умови щодо зарахування кандидатів на навчання. Отже, що ж потрібно знати про вступ у Польщу?

 1. Перш за все для вступу до польського університету на бакалаврат необхідно закінчити школу і отримати атестат про повну загальну середню освіту; на магістратуру – додатково диплом бакалавра. Атестат про повну загальну середню освіту або диплом бакалавра, виданий навчальними закладами більшості країн, визнається автоматично на підставі підписаних міжнародних угод, наприклад між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про академічне взаємовизнання документів про освіту та рівноцінність ступенів, і не вимагає нострифікації. Однак вузи від кандидатів певних країн можуть вимагати нострифікацію.
 2. Друге, деякі університети Польщі можуть вимагати Апостиль атестата або диплома. Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах і підтверджує його справжність. Апостиль засвідчує справжність підпису особи, а також печатки або штампа. В Україні повноваження на проставлення апостиля на атестат, диплом та інші документи, що стосуються освіти, надані Міністерству освіти і науки.
 3. При процесі вступу в польські виші нема потреби в результатах зовнішнього незалежного оцінювання. ЗНО враховується тільки при вступі до вузів України.
 4. При плануванні виїзду на навчання в РП, кандидат повинен мати дійсний проїзний документ дитини або закордонний паспорт.
 5. Багато університетів Польщі пропонують навчання в 100% або частково англійською мовою. При вступі на англомовну програму абітурієнт повинен мати документ, що підтверджує знання мови (міжнародний сертифікат, наприклад TOEFL, IELTS та інші). Якщо абітурієнт не має такого документу, то може написати тест в приймаючому польському ВНЗ.
 6. При зарахуванні на навчання після 11 класу в Польщу не потрібно знання польської мови на високому рівні, але кандидат повинен володіти мовою, хоча б на початковому рівні. Мовні вимоги до абітурієнтів під час вступу відрізняються в кожному вузі. Наприклад, більшість державних університетів вимагають, так званий сертифікат, що підтверджує знання мови, а саме:
 • Свідоцтво про закінчення відповідного курсу (наприклад курси польської “зерувка”, іншими словами річний підготовчий курс до навчання у вузі польською мовою в установах, визначених міністром вищої освіти, період навчання на такому курсі зараховується в період освіти, на який іноземець був прийнятий, і протягом цього часу він має всі права студента);
 • Сертифікат знання польської мови, виданий Державною комісією з сертифікації, про знання польської мови як іноземної;
 • Якщо претендент не має такого документа, то може пройти співбесіду в приймаючому польському виші і отримати необхідний сертифікат.

Отже, для вступу на навчання після 11 класу в університети Польщі кандидат повинен зібрати певний пакет необхідних документів. Залежно від вузу даний перелік може дещо відрізнятися. Фірма ENTRANT надає точні вимоги для обраного навчального закладу, допомагає своїм абітурієнтам в зборі пакету документів і займається повним оформленням.