[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Умови вступу до ВНЗ Польщі однозначно дещо відрізняються від умов у вашій країні. Кожен вищий навчальний заклад в Польщі встановлює певні умови прийняття абітурієнтів на навчання. Отже, що ж потрібно знати при вступі до університету Польщі?

Перш за все для вступу у польський університет на бакалаврат потрібно закінчити школу і отримати атестат про повну загальну середню освіту, при вступі на магістратуру потрібно мати диплом бакалавра. Атестат про повну загальну середню освіту чи диплом бакалавра, що виданий навчальними закладами більшості країн світу, визнається автоматично на підставі підписаних міжнародних угод, наприклад між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Польща про академічне взаємовизнання документів про освіту та рівноцінність ступенів і не потребує нострифікації. Однак, вузи від кандидатів певних країн можуть вимагати нострифікацію атестату чи диплому.

Також, деякі університети Польщі можуть вимагати Апостиль атестату чи диплому. Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах і підтверджує справжність документа. Апостиль засвідчує достовірність підпису особи, яка підписала документ, а також автентичність печатки чи штампа, яким його скріплено. В Україні повноваження на проставлення апостиля на атестат, диплом та інші докумнти, що стосуються освіти, надані Міністерству освіти і науки.

При вступі до ВНЗ Польщі не потрібно результатів Зовнішнього Незалежного Оцінювання чи . ЗНО враховується тільки при вступі до ВНЗ України.

Звичайно при плануванні виїзду на навчання до Польщі, абітурієнт повинен мати дійсний проїзний документ дитини або закордонний паспорт.

При вступі в польський університет не вимагається знання польської мови на високому рівні, однак абітурієнт повинен володіти польською мовою, хоча б на початковому рівні. Мовні вимоги до абітурієнтів при вступі відрізняються у кожному вузі. Наприклад, більшість державних університетів вимагають документ, так званий сертифікат, що підтверджує знання мови. Такими документами є:

  • свідоцтво про закінчення відповідного курсу (наприклад Річний підготовчий курс до навчання у вузі польською мовою в установах визначених міністром вищої освіти; період навчання на такому курсі зараховується до періоду освіти, на яку іноземець був прийнятий і упродовж цього часу він має права студента вузу);
  • сертифікат знання польської мови виданий Державною комісією визнання знання польської мови як іноземної;

Якщо абітурієнт не має такого документу, то може пройти співбесіду в приймаючому польському ВНЗ і отримати необхідний сертифікат.

Багато університетів Польщі пропонують навчання в 100% або частково англійською мовою. При вступі на англомовну програму абітурієнт повинен мати документ , що підтверджує знання мови (міжнародний сертифікат, наприклад TOEFL, IELTS та інші). Якщо абітурієнт не має такого документу, то може написати тест в приймаючому польському ВНЗ.

Отже, для вступу в університети Польщі абітурієнт повинен зібрати певний пакет необхідних документів. В залежності від вузу даний перелік може дещо відрізнятися. Фірма ENTRANT надає повний список необхідних документів для обраного вузу, допомагає своїм абітурієнтам в зборі документів та займається повним оформленням у вуз.

За більш детальною інформацією стосовно вступу, необхідних документів, співбесіди та інших питань , зверніться до нас +38 093 170 0857, +38 067 217 4344