[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Навчання в технікумах/ліцеях в Польщі – загальна інформація

УВАГА! Набір кандидатів на навчальний рік 2023/24 відкрито. Набір триватиме до 30.04.2023 або до вичерпання місць. Кількість місць обмежена!

З 2010 року по підписанню міжнародної угоди між Україною і Республікою Польща, українські учні отримали можливість поїхати на навчання до Польщі після закінчення 9-10 класу. Сьогодні, даного типу освіта є доступною також для учнів з Білорусі та інших країн. На території РП діє близько 2000 технікумів і ліцеїв, але тільки одиниці можуть забезпечити всі необхідні умови для прийняття іноземних учнів на навчання. Адже, поза наданням якісної освіти, не менш важливим, є стала опіка та нагляд за неповнолітніми учнями як на протязі навчання так і у вільний поза навчанням час. Фірма «ENTRANT» пропонує повну середню освіту тільки в тих технікумах та ліцеях, які забезпечують своїх учнів проживанням в гуртожитку, харчуванням, опікою й охороною. Головною перевагою навчання в технікумах Польщі для українців та інших іноземців є БЕЗКОШТОВНЕ отримання європейської освіти. А витрати на проживання складають 150-200 євро/місяць.

Освіта в технікумах в Польщі триває чотири роки, в ліцеях – три, учні вивчають загальні предмети та професійні. Програма охоплює вивчення 2 іноземних мов і практичні заняття. Іноземні учні вчаться разом з польськими в класах по 20-30 чоловік. Всі заняття проходять в режимі стаціонару – з понеділка по п’ятницю, заочна форма навчання в Польщі доступна тільки в університетах. Іноземці мають право отримувати стипендії за хороші результати в навчанні та можуть брати участь в практиках. Навчання у всіх технікумах і ліцеях Польщі закінчується здачею державного іспиту – матури – іспити з основних предметів, що вивчаються під час навчання: польська мова, математика, іноземна мова та предмети на вибір (максимум 6). При закінченні технікуму додатково учні отримують звання технік обраного професійного напрямку. Важливим, є те, що під час навчання учні перебувають під медичним страхуванням державного фонду та застраховані від нещасних випадків.

Як вступити до технікуму Польщі

«ENTRANT» займається оформленням учнів в ліцеї та технікуми в Польщі від “А” до “Я”. Все що потрібно – звернеться до нас і слідувати нашим вказівкам. Можемо запевнити, що з нами ви пройдете спрощену систему зарахування, оскільки вам не потрібно буде їхати в Польщу для здачі тесту з польської мови і подачі документів – все це можна зробити в одному з наших представництв або дистанційно. Основні вимоги до вступників:

  1. Знання польської мови на рівні В1-В2.
  2. Закінчена середня освіта і бажано з гарними оцінками.
  3. Абітурієнти на момент вступу повинні мати дійсний проїзний документ/закордонний паспорт і закордонний паспорт в одного з батьків.
  4. Ліцеї технікуми Польщі приймають кандидатів після 9, 10 і 11 класу

, але на основі атестата за 9 клас і тільки до 18 років!

Ліцеї і технікуми в Польщі огляд

Як уже згадувалося, число польських навчальних закладів, що пропонують повну загальну середню освіту перевищує 2000. Але не всі технікуми/ліцеї Польщі “відкриті” на іноземних кандидатів. Цього є кілька причин: великий і без того наплив польських кандидатів; немає необхідних умов для перебування іноземців без нагляду батьків; інші – просто не знають або бояться приймати неповнолітніх іноземців. Саме тому на даний момент для іноземців доступний не великий вибір, що звичайно змінюється з роками. Розберімось, що таке технікум і ліцей за польськими мірками:

 • Ліцеї в Польщі – це в основному загальноосвітні 4-х літні програми з нахилом на обраний профіль: посилене вивчення іноземних мов, біології або хімії, математики або інформатики, географії або історії і тд. Це означає, що в навчальному графіку з даних предметів буде більше годин вивчення. Але закінчення ліцею не дає професії. Скажімо так, ліцеї Польщі – це аналог 10-11 класу в Україні.
 • Технікуми в Польщі – поєднання ліцею і професійно-технічного коледжу. Навчаючись всього на 1 рік більше, ви отримуєте професію згідно свого вибору і по закінченню можна відразу влаштується на роботу. В основному, технікуми – це отримання технічної спеціальності: будівництво, архітектура, механіка, електрика, поновлювані джерела енергії, логістика, кухар і тд. Але також доступні й інші цікаві профілі навчальних закладів:
  • Морські технікуми Польщі
  • Медичні технікуми Польщі
  • Спортивні технікуми в Польщі
  • Економічні та інші.

«ENTRANT» – одна з небагатьох фірм, яка офіційно представляє технікуми/ліцеї Польщі та допомагає зі вступом після 9-10 класу бажаючим з усієї України, Білорусі, Казахстану та інших країн. Ми вже здобули значний досвід у даній сфері, наші кандидати з позитивним результатом вступили до технікумів та успішно навчаються, радуючи хорошими результатами в навчанні. Обов’язково прочитайте відгуки про технікуми Польщі наших учнів.
УВАГА! Пропонуємо навчання в Польщі після 9 класу для українців і кандидатів з інших країн на ексклюзивні спеціальності, які є тільки у нас – для цього зв’яжіться з нами! Нижче можете ознайомитися зі списком технікумів Польщі, з якими ми працюємо вже давно. Також, пропонуємо індивідуальний підбір технікуму/ліцею в будь-якому місті за умови перебування хоча б одного з батьків на території РП.

детальніше сховати
 • Колегіум Європейський у Кракові – програма International Baccalaureate – Набір відкрито!

  Колегіум Європейський у Кракові окрім того, що є одним з найстаріших ліцеїв в Польщі з програмою International Baccalaureate (IB), він також є найдоступнішим по ціні навчання серед подібних шкіл у Європі. Навчання відбувається повністю англійською мовою.

 • Технікум і Ліцей № 1 в Опатув – Набір закрито!

  Шкільний комплекс № 1 в Опатові включає 4-річний Загальноосвітній ліцей з класом військовослужбовців та 5-річний технікум з затребуваними 6 спеціальностями. Освіта у даному навчальному закладі, має подвійний характер – поєднує теоретичну та професійно-технічну освіту.

 • Морський технікум і ліцей у Дарлово – Набір 2023/24 відкрито!

  Морський технікум у місті Дарлово єдиний, що має власний корабель, на якому учні школи проходять практики та виходять у плавання. Окрім того технікум оснащений новітньою апаратурою, симуляторами та технологіями, що необхідні для навчання.

 • Комплекс професійних і загальноосвітніх шкіл “ZDZ” в Радомі та Кельцах – Набір 2023/24 відкрито!

  Комплекс професійних і загальноосвітніх шкіл “ZDZ” у Радомі та Кельцах пропонує освіту за професіями, які затребувані на ринку праці в наш час. Учні під час навчання в технікумі та ліцеї мають можливість підвищити свої кваліфікації під час практик та стажувань, як в Польщі так і за кордоном.

 • Ліцей та технікум “АВАНС” в Кельце – Набір 2023/24 відкрито!

  Сьогодні “АВАНС” у Кельце – це потужний навчальний осередок, що об’єднує школи для дорослих та молоді – ліцей та технікум. Навчання у ліцеї “АВАНС” триває 3 роки, є класи загальноосвітні та з медичним й косметологічним профілем. Навчання у технікумі “АВАНС” триває 4 роки, до вибору понад 10 напрямків.

 • Ліцей Св. Станіслава Косткі у Варшаві – Набір 2023/24 відкрито!

  Ліцей Св. Станіслава Косткі у Варшаві – це приватний загальноосвітній ліцей, який був заснований ще у 1992 році. Ліцей має декілька особливостей, які виділяють його на фоні інших. Перш за все, це рівень навчання – кладеться великий натиск на навчання з ціллю підготувати своїх учнів до здачі матури та вступу у найпрестижніші університети Польщі.

 • Технікум Механічний ім. К. Гурського в Кракові – Набір закрито!

  Технікум Механічний ім. К. Гурського у Кракові з моменту свого створення, прагнув розробити оптимальні умови для всебічного розвитку особистості учнів, створити умови для розвитку інтересів і здібностей у розвитку різних галузей знань і навичок. Технікум Механічний в Кракові – це розвинута установа, яка надає учням можливість отримати знання та досвід, не тільки з теоретичного боку,

 • Технікум Агротехнічний ім. А. Реймонта у Радомі – Набір 2023/24 відкрито!

  Технікум Агротехнічний ім. А. Реймонта у Радомі – це навчальний заклад, що за свої більше ніж 90 років здобув престиж та популярність серед молоді, а за останні декілька років став інтернаціональною школою, відкривши двері для учнів з України та Білорусі. Якщо ви шукаєте школу в Польщі, при якій ви отримуєте практичні і корисні знання, то