[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Якщо ви вирішили вступати до польського ВНЗ, то, звісно, вас цікавить, скільки ж коштує проживання в Польщі, як легально проживати на території Польщі та багато іншого. Спеціально для майбутніх студентів польських університетів ми підготували своєрідний орієнтир у польських цінах. Ми розкажемо вам скільки приблизно вам доведеться витрачати на гуртожиток, квартиру, продукти та проїзд у Польщі. Кожному абітурієнту слід пам’ятати, що чим більше місто, в якому знаходиться обраний вами університет, тим більше вам доведеться витрачати на проживання в ньому. А також розкажемо про легалізацію побиту та багато іншої корисної інформації.

Кошт проживання під час навчання

Розпочнемо з житла

Вартість студентського гуртожитку дещо різниться в кожному місті та університеті. Вартість польського гуртожитку також може відрізнятись в залежності від того, скільки людей проживає в одній кімнаті. До слова, в кімнаті ви може проживати як самостійно, так і з 1-2 сусідами. Бувають варіанти і для одружених пар. Виходячи з вище описаного вам доведеться в місяць виділяти від 300 до 550 злотих на місяць. Якщо ви плануєте проживати в студентському гуртожитку, то питання вартості гуртожитку обраного вами вузу варто з’ясовувати одразу при вступі.

Якщо ж ви хочете орендувати квартиру, то за це вам доведеться платити дещо дорожче. Ціна оренди однокімнатної квартири починається від 1000 злотих в місяць і вище. Звісно можна орендувати дво- трикімнатну квартиру разом з друзями, проте проживання все одно буде коштувати дорожче ніж у гуртожитку – від 500 до 1000 злотих в місяць.

Продукти

Що стосується продуктів харчування, то на це у вас щомісяця буде витрачатись від 400 до 600 злотих. У Польщі є багато мереж магазинів, де ви зможете робити покупки за помірною ціною. До прикладу, всім відомі “Tesco”, “Lidl”, “Biedronka”, “Carrefour”, “Auchan”. На офіційних сайтах цих магазинів ви можете знайти вартість будь-якого продукту, який вас цікавить.

Досить варто також врахувати такі витрати як одяг, канцелярські приладдя, спорт, кіно та розваги. Наприклад, білет у кіно коштує приблизно 15 злотих, кава і тістечко у кав’ярні – 15-20 злотих, місячний абонемент до спортзалу – від 60 до 160 злотих. Проте ці витрати досить персональні, тому тут важко навести чітку конкретику, але кожен майбутній студент має взяти ці витрати до уваги.

Транспорт

У Польщі пропонують різноманітні квитки на громадський транспорт для громадян, ви можете купувати квиток одноразовий, добовий, на місяць, на три місяці, груповий, квиток на вихідні і т. д.. Вартість квитків у кожному місті – різна. Проте в середньому на проїзд польському студенту потрібно буде виділяти приблизно 50 злотих в місяць.

Не забувайте компостувати придбані квитки, за те що ви не прокомпостували квиток у Варшаві, до прикладу, вам доведеться заплатити 266 злотих.

Щодо цін на такий транспорт як таксі, то ціни досить різноманітні. Тарифи в різних містах Польщі дещо відрізняються. Посадка в авто – 5-8 злотих, ціна за 1 км – від 1,40 до 2,80 злотих. Після 22.00 до 6.00 тарифи зростають вдвічі. Також, можуть бути додаткові доплати за багаж чи перевезення домашніх тварин.

Підробіток під час навчання

Студенти ,що навчаються у Польщі мають достатньо вільного часу аби поєднувати навчання з роботою. Студенти можуть працювати як під час літніх канікул, так і на протязі навчання, наприклад на вихідних або ж по декілька годин після занять. В середньому студент має 20 годин в тиждень на підробіток. Найчастіше, сфери в яких студенти знаходять роботу це кафе, магазини, супермаркети та інші. Заробітня платня в вище вказаних осередках становить 8-11 злотих за годину, що дає можливість заробити від 600 до 900 злотих в місяць. Погодьтеся, це досить не поганий підробіток для студента.

Також досить поширений спосіб на підзаробіток для студентів в Польщі є платні практики чи стажі. Майже в кожному університеті в Польщі діє бюро практик і кар’єр, що допомагає студентам підшукати практику чи стажування по своїй спеціальності, що дає студенту можливість і підзаробити і навчитися використовувати свої навички.

Медичне страхування

Кожен іноземний студент, під час навчання у Польщі, може користуватися медичною допомогою, за умови, що він застрахований в NFZ. NFZ (Національний Фонд Здоров’я) – це польська державна установа, котра займається фінансуванням надання медичної допомоги за рахунок внесків, які сплачують особи застраховані в NFZ. Кожен іноземець, що перебуває легально у Польщі, може добровільно застрахуватися в NFZ.

За студентів, котрі мають польське походження (мають Карту Поляка), медичне страхування сплачує університет.

Карти побиту

Карта побиту – це документ, що підтверджує особу,яка перебуває на території Республіки Польща. Є два види карти. А саме, Карта Тимчасового Побиту та Карта Сталого Побиту.

Карта Тимчасового Побиту

Підтверджує легальність перебування студента в Польщі. Кожен студент має право отримати таку карту. Які ж користі приносить отримання КТП?

 • Перед студентом відкиваються двері до Шенгенської зони, тобто не потрібно відкривати візу,
 • Маючи КТП можна легально працювати в Польщі,
 • Можна оформити на себе автотранспорт,
 • Та інше.

Карта Сталого Побиту

Підтверджує, що постійним місцем проживання студента є Польща. Отримати таку карту можна якщо студент має польське походження, або ж якщо чоловік або жінка студента є громадянином Польщі. Які ж користі приносить отриманна КСП?

 • Перед студентом відкиваються двері до Шенгенської зони, тобто не потрібно відкривати візу,
 • Можливість безкоштовно навчатися в навчальних закладах Польщі , або отримувати стипендії,
 • Легальна робота в Польщі,
 • Право до безкоштовної невідкладної медичної допомоги,
 • Можливість отримати польське громадянство,
 • Можливість купити та оформити на себе нерухомість та автотранспорт,
 • Можливість отримання кредиту,
 • Можливість відкриття власного бізнесу,
 • Та інше.