[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Побут в Польщі: особливості повсякденного життя

Кожен студент, який вирішив вступити до польський ВНЗ, повинен пізнати побут в Польщі, дізнатися основні традиції і звичаї представників цього народу. Ціна проживання в Польщі 2020 не набагато відрізняється від розцінок попереднього року, але є ряд правил, при дотриманні яких можна заощадити на повсякденних витратах.
Польща – одна з небагатьох етнічно однорідних країн. На території держави проживає лише невелика кількість українців, литовців, словаків, німців і білорусів. Решта населення – це поляки, які люблять свою країну, пишаються її історією, досягненнями знаменитих співвітчизників. Громадяни Польщі помпезно відзначають свята, знають народні пісні, вони гостинні й привітні. Вирушаючи в цю країну на навчання необхідно знати особливості менталітету польських громадян, щоб випадково не образити місцевих жителів. Культура Польщі коротко та доступно описана на туристичних сайтах.
Вартість життя в Польщі для студента залежить від багатьох факторів. Ціни на навчання можуть варіюватися в залежності від статусу ВНЗ та обраного факультету. Щоб скласти приблизний місячний кошторис витрат, можна написати список основних коштів, що включають проживання, харчування, проїзд і особисті потреби. Кожен може підшукати роботу для студентів в Польщі, що дозволить збільшити щомісячний бюджет. Поєднання підробітку і навчання дозволить впевненіше планувати витрати на щомісячне проживання.

Ціна проживання в Польщі 2020

Якщо прийнято рішення вчитися в польському вищому навчальному закладі, має сенс підрахувати вартість проживання в Польщі для студентів. Незважаючи на те, що ця країна є членом Євросоюзу, основна валюта на території не євро, а польський злотий. Завдяки такій політиці уряду вдається уникнути критичного коливання цін на основні потреби жителів. Як результат – середня вартість проживання в Польщі на порядок нижче, ніж в інших країнах ЄС. При складанні кошторису варто врахувати деякі параметри.

  1. Розцінки на житло в столиці значно вище, ніж в периферійних містах. Якщо ви вирішили зупинитися в Варшаві, за місяць проживання знадобитися віддати понад 1500 злотих. За оренду кімнати з сусідом 500 – 900 злотих. Якщо ж планується одноразовий нічліг в хостелі, можна обійтися 30-ю злотими.
  2. Одна з найважливіших позицій при складанні списку – витрати на харчування в Польщі. Гості країни будуть приємно здивовані тим, що ціни на різні товари і продукти харчування значно нижче, ніж в сусідніх державах. Так, споживчий кошик з запасом основних продуктів буде коштувати 70 – 80 злотих.
  3. У країні поляків добре розвинена транспортна інфраструктура. Вартість проїзду в громадському транспорті в Польщі цілком доступна для середньостатистичного обивателя. Ціна за поїздку в одну сторону на автобусі або трамваї становить 2 – 5 злотих. Також жителям і гостям пропонується покупка місячних абонементів на громадський транспорт. В такому випадку вартість проїзду в автобусі в Польщі обійдеться дешевше.
  4. На послуги зв’язку студентам доведеться витратити до 50 злотих на місяць – така середня вартість пакета популярних польських мобільних операторів. При оренді житла важливо уточнити, чи входить у вартість підключення до мережі інтернет. Додатково за користування послугою вай-фай доведеться викласти до 80 злотих. Також на території країни багато кафе та бістро, що пропонують безкоштовний інтернет своїм клієнтам.

Важливо при формуванні бюджету врахувати непередбачені витрати. Кожен студент повинен мати додаткові кошти на випадок купівлі медикаментів або оплату будь-яких додаткових послуг.

Середня вартість проживання в Польщі для економних студентів>

Система освіти в Польщі приваблива для абітурієнтів з усього пострадянського простору. Країна зі схожим менталітетом привертає і молодих людей з України. Надходження до польського ВНЗ – це прекрасна можливість ближче познайомитися з культурою братнього народу і отримати диплом європейського зразка. Освіта в Польщі для українських студентів дає безліч переваг. Особливо перспектива навчання в цій країні буде цікава абітурієнтам, які прагнуть заощадити. Щоб тримати бюджет на гідному рівні, можна скористатися деякими рекомендаціями.

  • Робота для іноземних студентів в Польщі – це відмінний спосіб поповнити особисті кошти. Працюючи до 20 годин в тиждень в сфері обслуговування, можна заробити не тільки на оплату житла, але й на інші витрати. Приблизний діапазон оплати праці в супермаркетах або кафе становить 8 – 12 злотих (до 80 гривень). Роботу для студентів Польща на літо також пропонує в різних варіаціях. При бажанні можна підібрати підходящий варіант заробітку.
  • Відмінний спосіб економії – раціональне харчування. Ресторани та елітні супермаркети варто відразу виключити. Вартість харчування в Польщі в кафе істотно вище, ніж в студентській їдальні. Буде розумною покупка продуктів про запас на ринку або в оптовому магазині.
  • Навчання українців в Польщі відбувається на загальних правилах, а тому у кожного студента є можливість заробити стипендію. Для цього необов’язково бути відмінником, досить брати активну участь в різних заходах, що проводяться вищим навчальним закладом.

Навчання в Польщі ціну має чималу, але існує цілий набір тактик, які допоможуть спритному студенту не тільки заощадити, але і залишитися в вигоді.

Оплата проїзду та витрати на харчування в Польщі: як правильно вибирати продукти?

Скільки коштує харчування в Польщі в місяць? Питання, яке хвилює кожного нового студента, який вирішив влаштуватися в цій країні. Якісні продукти є запорукою здоров’я, тому економія тут неприпустима. Але все ж існують хитрощі, які дозволять студенту залишатися ситим і при цьому не надто витрачати бюджет на побут в Польщі.
Ціни на харчування в Польщі 2020 цілком доступні за середньостатистичними мірками. Польські супермаркети пропонують увазі клієнтів спеціальні промогазети з акціями та пропозиціями. Споживчі товари за вигідними цінами – це прекрасний спосіб заощадити і заповнити холодильник на тиждень вперед. Рекомендується віддавати перевагу сезонним овочам і фруктам, макаронним виробам, молочним продуктам.
Не менш хвилююче питання – вартість проїзду в Польщі 2020 в громадському транспорті. У Варшаві тарифи на ці послуги відрізняються від аналогічних в малонаселених містах. Якщо обов’язковою умовою проживання є часті поїздки, має сенс придбати квиток, який діє один місяць. Ціна абонемента стартує від 100 злотих, але покупка такого документа вигідніше щоденних витрат на одноразовий квиток.
Вартість проїзду в поїздах Польщі відрізняється в залежності від комфортабельності вагонів, відстані і шляху проходження. Польські залізничні оператори часто пропонують потенційним пасажирам акції, знижки та бонусні пропозиції.

Медична страховка в Польщі для іноземних громадян

Освіта в Польщі для українських студентів пов’язана з деякими бюрократичними формальностями. Перед вступом до ВНЗ необхідно зібрати пакет документації, дочекатися відповіді приймальної комісії після подачі заявки. Крім цього потрібно подумати про захист свого здоров’я на час перебування в чужій країні. Медицина в цій державі платна, тому медична страховка в Польщі для студентів обов’язкова як для іноземних громадян, так і для поляків.
Якщо студент планує перебувати на території держави більше 6 місяців, рекомендується вибирати поліс з високим вмістом прописаних ризиків, щоб убезпечити себе від можливих фінансових проблем. Ціна на послуги медиків на території вважається помірною, але будь-яка недуга може зажадати ретельного обстеження, здачі аналізів, частого відвідування лікаря, консультацій вузьких фахівців. Медична страховка в Польщі для студентів дозволить не турбуватися про можливі непередбачені витрати в разі хвороби.
Побут в Польщі відрізняється простотою, більшість поляків ставиться байдуже до розкоші і задовольняється доступними за ціною предметів щоденного побуту. Український абітурієнт отримає тут гідний рівень життя і доброзичливий прийом з боку місцевих жителів. Дошки оголошень пропонують всілякі вакансії для студентів в Польщі , що є додатковою перевагою для цієї категорії населення – абітурієнти мають можливість поєднувати навчання з роботою.