[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Отримати вищу освіту в Польщі можна вступивши на заочний тип навчання, тобто заняття будуть проходити у вихідні раз у два тижні. Перш за все, це ідеальний варіант для тих, хто хоче поєднувати роботу й освіту. Адже ви зможете працювати 5 днів на тиждень, у вихідні – вчитися. Які нюанси для іноземних абітурієнтів має навчання в Польщі на заочному?

Заочна форма навчання плюси та мінуси

Заочне навчання  – тип напрямку для амбітних молодих людей, тому що потрібно поєднати роботу в будні дні та освіту у вихідні. Тут ви можете дізнатися про плюси й мінуси даного типу освіти. Безсумнівно, заочка привертає отриманням досвіду роботи. Це однозначно плюс – крім заочної освіти також будете працювати. Зрозуміло, роботодавець зверне увагу на факт, що майбутній співробітник може організувати свій час. Коли ви працюєте, у вас не виникає проблеми оплачувати навчання та проживання, ви можете повністю себе утримувати, полегшивши життя батькам. Студент-заочник, володіє великими організаторськими здібностями – напевно така людина зможе краще організувати свою роботу та обов’язки. Ще один плюс заочного навчання – ви пройдете ту ж програму, ті ж практичні та лекційні заняття, що на стаціонарі. Але ви повинні розуміти, що потрібно буде, також, приділяти більше часу самоосвіті.

Слід зазначити факт, що незалежно від того, який диплом ви отримаєте, в більшості випадків у студента-заочника набагато багатше резюме, і це значно полегшує пошук роботи. Навіть бажаючи або не бажаючи протягом 5 років заочки, знайдеться певна робота на повний робочий день. Крім того, роботодавці дуже зацікавлені в тому, щоб наймати студентів, учнів на заочній формі навчання, тому, що вони більш відповідальні та організовані.

Мінус заочної освіти – безумовно, збільшення кількості обов’язків – немає способу, на те щоб студент-заочник відпочивав у вихідні дні, щосуботи та неділі – заняття в університеті. Особливо на першому році навчання можуть виникнути проблеми з відсутністю вільного часу, матеріал 1 курсу може дійсно бути великим. Заочне навчання, безумовно, це бідніше соціальне життя в порівнянні зі стаціонаром. Навряд чи у когось буде можливість відправитися на вечірку в гуртожиток після восьмигодинної роботи. Однозначно не всі повинні вчитися заочно. Студент з амбітними планами, пов’язаними з такою областю освіти як адвокат або лікар не повинен приймати рішення про отримання вищої освіти заочно. Замість цього вибір повинен лягти на користь стаціонарного типу, щоб отримати надійні та реальні знання. Мінусом заочної форми навчання в Польщі для іноземців є те, що вона не дає права на постійне перебування на території РП, ви швидше за все не отримаєте національну візу, а тільки шенген з обмеженим коридором перебування і не зможете оформити Карту побиту, хіба тільки за умови працевлаштування й заочного навчання одночасно.

Безліч різних відгуків про заочне навчання в Польщі серед іноземних студентів з приводу переваг і недоліків: одні вважають, що це безсумнівно краще, інші – навіть не розглядають такий варіант:

“Я вчуся заочно і, попри це, всім задоволена! Я завжди думала про такий тип освіти, я б, напевно, не змогла вчитися заочно, бо систематичність – не моє. Крім того, я хотіла працювати та відсікти себе від утримання батьками. Все залежить від людини, завжди можна відмінно вчитися, незалежно від обраної форми навчання “- розповідає Дарина з Білорусі – студентка магістратури університету Лазарського у Варшаві.

“О ні, заочне навчання – точно не для мене! Я б не зміг вихідними вчитися і наприклад в будні працювати, жити без вихідних. У такому режимі протягнув би місяць – два і швидше за все були б проблеми зі здачею сесії. А студентське життя – хочу прожити його на повну. Мені здається, що українські студенти в Польщі в більшості випадків вибирають денну форму, так легше вчиться, вивчити мову та знайти нових друзів “- поділився думкою Олексій з України – студент бакалаврату університету Фінансів і Бізнесу в Варшаві.

Як проходить заочне навчання

Важливо те, що обравши заочну вищу освіту в одному з польських університетів, це не означає гіршу якість освіти. Адже обсяг лекційних годин практично такий же, як на стаціонарі, єдине, що відрізняється – графік занять. Зазвичай польські ВНЗ заняття для студентів-заочників проводять два рази на місяць суботами та неділями (в деяких вишах заняття починаються з вечора п’ятниці), початок занять з 8.00 ранку до 20.00, без “вікон” і великих перерв, тобто два дні навчання в режимі нон-стоп. Сама освіта триває стільки ж як на стаціонарній формі: бакалаврат – 3-3,5 роки, магістратура – 1,5-2. Починається навчання теж з жовтня, ділиться на семестри, які закриваються здачею сесії. Заочне навчання доступне на бакалавраті й магістратурі.

Заочне навчання ціна

Питаєте, скільки ж коштує навчання на заочному в Польщі? Чи можливо заочне навчання безкоштовно? Перш за все, заочка є платною для всіх, і для поляків і для іноземців. Значної різниці в оплатах, в порівнянні зі стаціонаром, немає! Середня вартість заочного навчання в Польщі для іноземців 6000-7000 злотих/рік. Варто зазначити, що польські студенти-заочники не мають прав на отримання стипендій.

Стаціонарна чи заочна вища освіта в Польщі

Вічна дилема: денна освіта краще, ніж заочна? Найбільш частими аргументами, які виступають за перевагу першого варіанту, є: багате студентське життя і більш повне розуміння тем, що обговорюються під час навчання. Може все ж кращий вибір – навчання на заочному в Польщі, яке дозволить влаштуватися на нормальну роботу? Важко сказати, яка освіта в Польщі краща денна чи заочна. Вибір режиму вищої освіти залежить від індивідуальних потреб студента. Важливіше те, що ви вивчаєте і чи доставляє вам це задоволення, чи збігається воно з вашими інтересами. Отже, чим потрібно керуватися при виборі форми навчання:

  • Вибираючи денну форму – вибирайте кращі польські вищі навчальні заклади, згідно рейтингу університетів Польщі. Рекомендуємо використовувати весь потенціал таких ВНЗ і брати участь у всьому чому тільки можете та бути видним всюди. Вчіться на повну силу.
  • Заочна форма навчання – в разі відсутності коштів для отримання освіти в щоденному режимі або просто заради підвищення кваліфікації під час роботи – відмінний вибір. При виборі слід враховувати рейтинг навчальних закладів.

Денне навчання – іншими словами стаціонарне. Заняття в такій формі проводяться з понеділка по п’ятницю та характеризуються великою кількістю предметів і годин, проведених в університеті. Заочне навчання  – іншими словами не стаціонарне. У цьому режимі, як уже згадувалося, заняття проводяться у вихідні. Частота занять залежить від напрямку та університету, але часто ви можете провести там всі суботи та неділі в місяці. Студенти польських ВНЗ мають право під час навчання змінити доти обрану форму, наприклад зі стаціонару на заочну і навпаки. Або ж бакалаврат відучитися на стаціонарі, а вже на заочку перейти на навчання на магістратурі в Польщі або навпаки.

Підсумовуючи, заочне навчання для українців, білорусів і студентів з інших країн має свої переваг й підходить для тих, хто зможе поєднати роботу та отримання вищої освіти.