[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Що повинен знати кожен студент про культуру Польщі?

Культура Польщі – коли мова йде про це, тут є багато чого розповісти. Ця країна, з одинадцятьма лауреатами Нобелівської премії, з режисерами які отримали Оскара, музикантами, номінованими на премії Греммі, знаменитими композиторами і письменниками, внесла значний вклад в розвиток світової культурної спадщини. Нинішня культурна пропозиція Польщі надзвичайно багата і постійно розширюється. Кіно, театр, рок, джаз, фольклор та інші фестивалі, які проходять в Польщі, займають все більш важливі місця в культурному календарі Європи. Крім того, інфраструктура постійно вдосконалюється: оновлюються і будуються нові музеї, галереї, концертні зали і театри. Крім того, «альтернативне» і «незалежне» культурне життя йде повним ходом.

Студентське життя і культура Польщі коротко

Студентство в Польщі – це особливий пласт культури наповнений цікавими подіями і різноманіттям. І не важливо вступили ви на бакалаврат чи на href=”https://entrant.eu/magistratura/”>магістратуру Польщу, веселе студентське життя вам забезпечена. Дуже часто університети Польщі мають студентське самоврядування, яке організовує різні культурні заходи, дискотеки, поїздки (інколи навіть в інші країни), екскурсії, пішохідні подорожі та ін. Крім того університети Польщі пропонують багато цікавих і корисних програм. Якщо ви зібрались на навчання в Польщі, то очевидно вас цікавить, коли ж відпочивають польські студенти? Звичайно, що університети Польщі і канікули – це нероздільні речі. Канікули як правило починаються 23 лютого, а закінчуються 1 березня. Літні канікули зазвичай стартують 20 червня, початок навчання – 1 жовтня. Окрім канікул на вас чекають довгі вихідні з 20 грудня по 2 січня, які припадають на Різдвяні свята. Важливо додати, що кожен, хто вибрав навчання в Польщі, отримує можливість взяти участь в “особливих” події пов’язаних з польською культурою та традиціями:

  • Ювеналія! Це свято польські студенти чекають найбільше. Вся “сіль” свята в тому, що святкують його кілька днів і ці кілька днів студенти звільнені від навчання.
  • Університети Польщі зазвичай відзначають це свято в травні. Влаштовуються різноманітні концерти, змагання, конкурси між студентами. Під час цього свята студентам вручають «ключі від міста», це символізує передачу їм повноважень на час святкування ювеналії. І якщо ви не були на ювеналіях, ви не були на навчанні в Польщі.
  • Коли ви розпочнете навчання в Польщі, матимете можливість познайомитись з усіма традиціями та особливостями цих свят, які є справді цікавими та змістовними.
  • Беаналія або струс студентів першого року. Університети організовують інтеграційні зустрічі для свіжоспечених студентів. Основна мета зустрічей – по знайомитися з товаришами старших курсів і весело провести час.
  • Розпродажі. На так звані відомі всім «закупи» до Польщі перед святами прямують не лише студенти, а й звичайні українці з прикордонних зон.

Польща: культура і традиції

Звичайно невід’ємною частиною культури і традицій Польщі є свята. Свят у Польщі більш ніж достатньо. Поляки – католики, і більшість свят у них релігійні. Серед найповажніших, звичайно, Різдво та Пасха. Крім того, тут відзначають Успіння Пресвятої Діви Марії, Зелені Святки, День Трьох Королів та ін. Серед найвідоміших державних свят – День Державного прапора, День Конституції, День Праці. Поляки всі великі свята відзначають в колі сім’ї за так званим “застіллям”. Пам’ятайте, що в день свята магазини в Польщі не працюють, навіть розважальні центри і кафе можуть бути закриті.
А тепер про смачненьке. Особливості польської кухні. За час навчання в Польщі ви обов’язково маєте спробувати журек, книдлі, флячки та бігос. Можливо ці страви будуть дещо незвичні спочатку, але деякі з них дуже схожі на українські, до прикладу бігос це практично та сама тушкована капуста, яку всі куштували. А страва з назвою журек – це смачний супчик з ковбасою, копченим м’ясом та яйцем. Ці наїдки пропонують практично в кожній студентській їдальні та різних кафе і ресторанах, тому ви обов’язково матимете нагоду їх скуштувати.

Практично кожен майбутній студент, який збирається на навчання в Польщі хвилюється про те, як же ж адаптуватись в місцевій культурі. Але хвилюватись абсолютно нема чому, адже в польській та українській культурі дуже багато. Швидше за все, культура Польщі вам здасться ментально дуже близькою і приємно здивує. Отож, якщо ж ви все таки вирішили, що навчання в Польщі – це те, що вам дійсно потрібно, то «хліб і видовища» вам забезпечені.