[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Практично кожен майбутній студент, який збирається на навчання в Польщі хвилюється про те, як же ж адаптуватись в місцевій культурі. Але хвилюватись абсолютно нема чому, адже в польській та українській культурі дуже багато спільного. Крім того навчання в Польщі відкриє вам безліч нового і цікавого.

Студентство в Польщі – це особливий пласт культури наповнений цікавими подіями і різноманіттям. Дуже часто університети Польщі мають студентське самоврядування, яке організовує різні культурні заходи, дискотеки, поїздки (інколи навіть в інші країни), екскурсії, пішохідні подорожі та ін. Крім того університети Польщі пропонують багато цікавих і корисних програм. Якщо ви зібрались на навчання в Польщі, то очевидно вас цікавить, коли ж відпочивають польські студенти? Звичайно, що університети Польщі і канікули – це нероздільні речі. Канікули як правило починаються 23 лютого, а закінчуються 1 березня. Літні канікули зазвичай стартують 20 червня, початок навчання – 1 жовтня. Окрім канікул на вас чекають довгі вихідні з 20 грудня по 2 січня, які припадають на Різдвяні свята.

Важливо додати, що кожен, хто обрав навчання в Польщі, має можливість без проблем потрапляти на передсвяткові розпродажі. На так звані відомі всім «закупи» до Польщі перед святами прямують не лише студенти, а й звичайні українці з прикордонних зон. Однак пам’ятайте, що в день свята магазини у Польщі не працюють.

Свят у Польщі більш ніж достатньо. Поляки – католики, і більшість свят у них релігійні. Серед найповажніших, звичайно, Різдво та Пасха. Крім того, тут відзначають Успіння Пресвятої Діви Марії, Зелені Святки, День Трьох Королів та ін. Серед найвідоміших державних свят – День Державного прапора, День Конституції, День Праці.

Однак, є ще одне свято, яке особливо люблять польські студенти. Це -ювеналія! Вся “сіль” свята в тому, що святкують його кілька днів і ці кілька днів студенти звільнені від навчання. Університети Польщі зазвичай відзначають це свято в травні. Влаштовуються різноманітні концерти, змагання, конкурси між студентами. Під час цього свята студентам вручають «ключі від міста», це символізує передачу їм повноважень на час святкування ювеналії. І якщо ви не були на ювеналіях, ви не були на навчанні в Польщі. Коли ви розпочнете навчання в Польщі, матимете можливість познайомитись з усіма традиціями та особливостями цих свят, які є справді цікавими та змістовними.

А тепер про смачненьке. Особливості польської кухні. За час навчання в Польщі ви обов’язково маєте спробувати журек, книдлі, флячки та бігос. Можливо ці страви будуть дещо незвичні спочатку, але деякі з них дуже схожі на українські, до прикладу бігос це практично та сама тушкована капуста, яку всі куштували. А страва з назвою журек – це смачний супчик з ковбасою, копченим м’ясом та яйцем. Ці наїдки пропонують практично в кожній студентській їдальні та різних кафе і ресторанах, тому ви обов’язково матимете нагоду їх скуштувати.

Отож, якщо ж ви все таки вирішили, що навчання в Польщі – це те, що вам дійсно потрібно, то «хліб і видовища» вам забезпечені.