[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

ВАРШАВА– столиця і найбільше місто Республіки Польща, розташоване в центрально-східній частині країни на берегах річки Вісла. Місто є адміністративним центром Мазовецького воєводства, а також місцем розташування центральних органів влади країни, іноземних місій, штаб-квартир, значної кількості підприємств та громадських об’єднань, що працюють в Польщі. Варшава – це місто у якому кипить життя. Саме тут сплітаються історія та сучасність, традиції і дух перемін. За останні 20 років в самісінькому центрі столиці виріс Манхеттен – район забудований офісами, банками, готелями та торгово-розважальними центрами. Тут повстають нові цікаві об’єкти зі сталі та скла, оригінальних форм і незвичайних архітектурних рішень. Сучасна Варшава – це місто молодих людей. Тут створено всі умови для розвитку бізнесу та науки. Саме тут зосереджена найбільша кількість вищих навчальних закладів в Європі, тут розташовуються численні наукові центри та інститути. Столиця завжди перебуває у русі, Варшава багата на культурні та історичні пам’ятки: 74 мистецьких галерей, 48 музеїв, 38 театрів, 41 кінотеатр, філармонія, оперета та опера.

 

ВРОЦЛАВ є не лише одним з найважливіших студентських осередків, але й також належить до найстаріших і найкрасивіших міст Польщі. Вроцлав приваблює студентів не лише багатою науковою основою, а також привертає своїм незвичайним кліматом і багатством визначних місць. Місто має виняткове розміщення, це пов’язано з тим, що його перетинає 5 річок: Одер, Бистриця, Олава, Сльоза і Відава. Цікавий той факт, що Вроцлав є четвертим за величиною кількісті мостів в Європі. Крім того, це місто має 12 островів. Вроцлав відомий насамперед як процвітаючий культурний центр, що створює безперервний ланцюг подій, які відбуваються в місцевих театрах, операх, музичних театрах, клубах, галереях, а також тут частенько організовуються музичні фестивалі міжнародного значення. Місто сповнене життям та постійно розвивається. Вроцлав вже давно перебуває на передових місцях серед наукових міст. Сьогодні Вроцлав динамічно функціонуюче місто з більш ніж 300-річною історією академічних традиції, з населенням більше ніж 650 тисяч чоловік. В місті навчається понад 130 тисяч студентів. Тут можна здобути вищу освіту в понад 10 державних та близько 20 приватних університетах. Вроцлав вабить молодих людей, які хочуть розвивати себе і шукають перспектив в майбутньому. Постійний припливу інвестицій, велика кількість культурних заходів сприяють унікальності цього міста.

 

КРАКІВ – одне із найстаріших міст Республіки Польща, а також її культурна столиця. Крім того, є потужною агломерацією, друге, після Варшави, місто за площею та кількістю населення. Краків є одним з найпопулярніших туристичних міст Польщі. Саме тут знаходиться знаменита резиденція, де відбувалися церемонії коронації польських монархів – Вавель, а також костел Діви Марії з унікальним вівтарем роботи нюрнберзького майстра Віта Ствоша. Саме у Кракові розташована найбільша площа середньовічної Європи – центральна площа Ринок, також видатною частиною старого міста Кракова є Казімєж – мистецький район Кракова. І звичайно перлиною міста є Яґеллонський університет – один із найстаріших університетів у Європі з відомим корпусом Collegium Maius. Місто є одним із найважливіших наукових центрів в Польщі. Навчання в Кракові це широка пропозиція багатьох престижних приватних та державних університетів. Краків- легендарне місто. Тут немає місця для нудьги в будь-який час дня і ночі. Протягом дня ви можете робити покупки в численних магазинах, відпочити в затишних кафе, піцеріях і парках, прогулятися по площі Ринок серед вуличних художників, мімів, флористів і голубів. А вночі? Краків є містом подій до світанку. Місто музики, світла і веселощів.

 

ЛЮБЛІН – місто натхнення. Є найбільшим за величиною на східній частині Польщі та 9 за площею і кількістю населення. Історичний і таємничий Люблін притягує до себе своєю багатою архітектурною спадщиною. Приваблють своєю красою Люблінський замок, вежа святої Трійці, Кафедральний собор, Краківські ворота, Коронний трибунал, костел ордену домініканців, ботанічний сад та музеї. Саме у Любліні відбувається безліч культурних та мистецьких подій, зокрема так важливих, як Міжнародний фестиваль театрів. Протягом останніх років з’явилася велика кількість стильних кафе, пабів і ресторанів. Діють в них театри, кабаре, грають відомі музиканти. Також у місті розташовано багато сучасних торгових центрів, магазинів та кінотеатрів. Люблін є важливим академічним центром. Тут можна здобути вищу освіту в понад 14 вищих навчальних закладах, серед яких Університет Марії Кюрі-Склодовської, Люблінський католицький університет, Люблінська політехніка, університет природничих наук, медичний університет. Люблін є містом молодих людей, які складають понад 40% населення. Люблін – це науковий і історичний центер, це творче, інноваційне місто, що стрімко розвивається.

 

РАДОМ – місто в центральній Польщі, знаходиться в південній частині мазовецького воєводства. Займає 14 місце за площею. Місто є центром розвитку інженерії. З кожним роком зміцнює свої позиції в якості одного з найважливіших пунктів на промисловій карті Польщі. Радом є найбільшим академічним центром в Мазовецькому Воєвудстві після Варшави. Тут діє Політехніка Радомська, філія Університету Варшавського та Університету Марії Кюрі-Склодовської, а також близько 10 престижних приватних вищих навчальних закладів. У місті можна гарно провести час, відвідати музеї, галереї, театри, кіна, філармонію. Раз в два роки в Радомі проходить міжнародне авіашоу. Найбільшими культурними пам’ятками є: Костел святого Вацлава, Королівський замок, Собор св. Іоанна Хрестителя, Монастир оо.бернардінцев і костел Св.Катерини Олександрійської, Кафедральний собор, Ратуша.

 

БІЛОСТОК є найбільшим містом в північно-східній Польщі та є столицею Підляського воєводства. Місто виступає в якості адміністративного, економічного, наукового і культурного центру цієї частині країни, яка через свою унікальну екологічну цінність, називається зеленими легенями Польщі. Розташування міста в екологічно чистому та повному туристичних визначних пам’яток регіоні з багатою інфраструктурою зробили Білосток і його околиці привабливим місцем для життя, відпочинку і розвитку туризму. Значну частину населення Білостока становлять білоруси і православні поляки; місто є культурним центром білоруської меншини в Польщі й одним з основних центрів Польської православної церкви. Крім того тут проживає значна кількість росіян, татар та румуни. Білосток є великим центром текстильної промисловості, розвинута також промисловість електромеханічна (електроніка, машинобудування і металообробка), деревна, харчова, будівельних матеріалів. Місто є центром торгівлі в основному зі сходом.

 

ЛОДЗЬ – це місто, що знаходиться в центральній Польщі. Протягом багатьох років Лодзь вважається столицею польського кінематографа. На території міста діють художні кіностудії, а також науково-популярних і мультиплікаційних фільмів, студій звукозапису та виробництва кінокопій. Лодзь славиться всесвітньо відомою Вищою Школою Кінематографу, Телебачення і Театру. Крім того, тут діє 23 вищих навчальних закладів. У Лодзі проводиться Фестиваль діалогу чотирьох культур (польської, російської, німецької та єврейської). Також тут знаходяться музеї та ботанічний сад площею 75 гектарів. Істотна частина промислової архітектури Лодзі збереглася і є головною визначною пам’яткою міста.