[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Життя в Польщі

Якщо ви плануєте переїзд до цієї держави, варто спочатку дізнатися, що собою являє життя в Польщі. Необхідно вивчити особливості менталітету місцевого населення, дізнатися правила оренди квартир і будинків, надання різних послуг. Життя українця в Польщі не відрізняється кардинально від проведення часу місцевих жителів. Кожен іноземець може організувати режим дня на свій розсуд, але існує ряд негласних законів, яких доведеться дотримуватися. Поляки шанобливо ставляться один до одного, до уряду, історії своєї країни і вимагають того ж від приїжджих.
Польща входить в число країн, в яких переважає етнічна однорідність. Але після вступу до Євросоюзу вона стала особливо приваблива для емігрантів з усього світу. Якщо проаналізувати середній рівень життя людей в Польщі стає зрозуміло, що уряд всіляко намагається допомогти населенню. В державі підтримуються програми соціальної допомоги місцевим жителям і іноземцям.
Життя в Польщі відгуки має позитивні по ряду причин. У мігрантів і корінних поляків практично рівні права. Іноземці мають можливість працювати і отримувати гідну оплату праці, вчитися і навіть створювати свій бізнес в будь-якій сфері. Офіційні державні структури надають в цьому всіляку підтримку. Життя в Польщі стабільне і розмірене. Поляки впевнені в завтрашньому дні, тому можуть собі дозволити будувати плани на роки вперед.

Життя українця в Польщі: головні переваги

Українські іммігранти відзначають, що поляки дуже гостинні і спокійні люди. У державних установах Польщі працюють стримані і компетентні фахівці, мета яких допомогти зацікавленим громадянам. Життя в Польщі має ряд переваг:

  • стабільна політична і економічна ситуація;
  • лояльне ставлення до іноземців з боку влади і місцевих жителів;
  • помірна вартість проживання і харчування, в порівнянні з іншими країнами ЄС;
  • красива природа і сприятлива екологічна ситуація;
  • хороша соціальна захищеність і помірне оподаткування;
  • подібний менталітет і схожа мова;
  • зручне географічне розташування і якісні дороги;
  • відмінно розвинена інфраструктура і високий рівень освіти;
  • смачні і недорогі продукти харчування;
  • відмінні умови для створення і ведення бізнесу.

Середньостатистичний житель витрачає в місяць на щоденні потреби до 1000 євро. Вартість життя в Польщі цілком виправдана якістю наданих послуг і товарів.

Життя та робота в Польщі

Згідно з даними міграційної служби на території Польщі проживає більше мільйона українських громадян і ця цифра постійно збільшується. Одна з привабливих перспектив – навчання за кордоном. Молодих людей з України та інших країн пострадянського простору притягує можливість мати диплом європейського зразка. Старшому поколінню надається можливість отримати другу вищу освіту в Польщі. Особливо лояльно в цій державі відносяться до приїжджих, які мають польське коріння. Після нескладних бюрократичних маніпуляцій, представники цієї касти мають можливість отримати карту поляка – документ, що дає ряд пільг, в тому числі вид на проживання.
Польща приваблива і для людей, що шукають тимчасовий заробіток. Насичене і цікаве життя і роботу в Польщі можна поєднувати, оскільки роботодавці пропонують гарну оплату праці і на неповний робочий день. Вартість життя в Польщі 2018 можна визначити за середніми показниками заробітної плати. Так, мінімальна зарплата поляка становить 2 тисячі злотих, що прирівнюється до 500 умовних одиниць. Гідні гроші отримують муляри, касири, кухарі, будівельники, електрики, столяри і водії. Варто врахувати, що шанси отримати високооплачувану роботу значно вище для кандидатів, які знають національну мову. Якщо життя в Польщі стало вашою метою, є сенс вивчити польську.
Ряд переваг має навчання в Польщі після 11 класу. Випускник, впевнений у своїх знаннях, має можливість вступити на бюджет на конкурсній основі. Безкоштовне навчання також доступне емігрантам з польським походженням і при отриманні ПМЖ. Щоб дізнатися, яке життя в Польщі чекає майбутнього студента, потрібно вивчити вимоги і умови обраного ВНЗ.

Життя в Польщі: вартість харчування і проїзду

Плюси і мінуси життя в Польщі добре відображають емігранти в своїх блогах. З недоліків виділяють незручну схему підключення до інтернету. При зніманні житла необхідно дізнатися, чи входить у вартість надання доступу до мережі, оскільки для отримання цієї послуги найчастіше потрібно укладення довгострокового контракту з провайдером.
Кращими містами для життя в Польщі вважаються Варшава, Вроцлав і Краків. Тут добре розвинена інфраструктура, надається безліч послуг в сфері побуту, косметології, медицини. Вартість проїзду в громадському транспорті доступна для середньостатистичного обивателя. Ціна за поїздку в одну сторону на автобусі або трамваї становить 2 – 5 злотих. Також жителям і гостям пропонується покупка місячних абонементів на громадський транспорт.
Для хорошого життя в Польщі є все необхідне. Гості держави будуть приємно здивовані тим, що ціна на продукти харчування значно нижче, ніж в інших країнах ЄС. Так, споживчий кошик з запасом основних продуктів буде коштувати всього 70 – 80 злотих. А якщо скористатися акційними пропозиціями різних гіпермаркетів, можна істотно заощадити.
Умови життя Польщі привертають словаків, німців, українців, литовців. Ця країна пропонує гідні умови існування для місцевих жителів і іноземних громадян. Грамотно організована система освіти дозволяє розраховувати на отримання знань високого рівня. Медицина в Польщі платна, але при оформленні страховки кожен житель країни отримує право на висококваліфіковане медичне обслуговування.