[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]

Ціна навчання в Польщі

Навчання в Польщі – це якісну європейську освіту за відносно низькою ціною. Ціна навчання в Польщі залежить в основному від навчального закладу, його цінової політики, престижу і можливостей, які надаються студентам. Але варто відзначити, що саме навчання – це далеко не всі витрати, які вам доведеться оплачувати. Адже, студентам потрібно десь проживати, харчуватися, активно проводити вільний час і тд.

Вартість навчання в Польщі в університетах

Є кілька факторів, що впливають на ціну навчання в університетах Польщі:

  • Тип навчального закладу. Вартість навчання в державних університетах у Польщі починається від 2000 євро/рік – це передбачено законом про освіту іноземців. Деякі державні внз знайшли спосіб зробити навчання більш доступним, вводячи програми знижок. Приватні університети РП самі встановлюють ціни за надані освітні послуги. Тому ціни різноманітні: починаються від 800 до 3500 євро/рік, середня вартість 1500 євро/рік.
  • Мова викладання. Плата за навчання англійською – дорожча, ніж на польською, може навіть перевищувати в два рази.
  • Форма навчання. Особливої ​​різниці в вартості навчання на стаціонарній або заочній формі – немає. У більшості університетів ціни не відрізняються, але все ж в деяких, заочну вищу освіту в Польщі не суттєво дешевше.
  • Спеціальність. Найдорожчі медичні та художні спеціальності. Навчання на хірурга, лікаря або стоматолога обійдеться в межах 8000-12000 євро/рік. Художні напрямки – близько 6000 євро/рік. Не з дешевих технічні та IT напрямки – від 2000 до 5000 євро/рік.
  • У деяких вузах ціни на навчання в Польщі можуть відрізнятися в залежності з якої країни кандидат. Наприклад вартість навчання в Польщі для українців, білорусів, казахів, грузинів, росіян і країн ЄС буде абсолютно інша ніж для кандидатів з Африки.

Безкоштовна освіта в Польщі в університетах

Отримання освіти в Польщі для іноземців можливо як на платній основі, так і безкоштовно. Безкоштовна освіта за кордоном – мрія, напевно, кожного абітурієнта і його батьків. І так, вчиться “на халяву” в РП можуть господарі Карти Поляка (КП). Але її наявність не гарантує безкоштовної науки, вона дає шанс спробувати вступити на безкоштовні місця в державні внз, склавши вступні іспити або пройшовши конкурс. Плюс власники КП можуть отримувати різного роду стипендії:

  • Соціальна допомога,
  • За досягнення в спорті,
  • За високі досягнення в науці,
  • Матеріальна допомога на харчування й проживання.

Якщо немає Карти Поляка, не турбуйтеся, у вас теж є шанс отримати навчання в Польщі безкоштовне на основі стипендіальних та грантових програм. Наприклад, стипендія польського уряду – присуджується студенту на основі двосторонньої угоди. Ця стипендія звільняє від оплати за навчання, а також надає щомісячну виплату. Щоб отримати стипендію польського уряду, необхідно звернутися із заявою в найближче консульство Польщі. Найпоширеніший спосіб, в більшості випадків стосується приватних вузів – стипендія університету – вузи в Польщі мають право присуджувати власні стипендії для іноземців, знижки або звільнення від оплати за навчання. Додатково, кожен іноземний студент може звернутися з проханням до певних влад університету про знижку або звільнення від оплат, якщо студент опинився у важкій фінансовій ситуації

Вартість навчання на “зерувці” в Польщі
Річні підготовчі курси для іноземців при польських університетах – не дешеве задоволення, але дуже корисні для майбутніх студентів, які не володіють або мають недостатній рівень знання мови для початку навчання. Ціни на курси польської мови в Польщі починаються від 1500 євро за курс і досягають 4000. Вартість залежить від кількості годин занять і додаткових можливостей, наприклад таких як бонусні заняття з вивчення іншої мови, екскурсії, заняття з профільних предметів й інше. “Зерувка” англійською мовою коштує дорожче ніж на польською. Безкоштовної “зерувиі” немає, знижку 30% можуть отримати тільки власники Карти Поляка.

Вартість навчання в технікумах / ліцеях в Польщі
Отримання освіти в польських технікумах/ліцеях особливо привабливе, оскільки для всіх є безкоштовним. За освіту іноземних та польських учнів цілком платить держава РП, тому це прекрасна можливість отримати повну середню освіту зі спеціальністю абсолютно безкоштовно. Варто відзначити, що проживання для учнів технікумів/ліцеїв значно дешевше ніж для студентів, так як діти живуть в гуртожитках для молоді з харчуванням й опікою. Для порівняння, вартість проживання в молодіжних гуртожитках близько 100 злотих/місяць, а в студентських – 400. Безкоштовна освіта в Польщі для українців і білорусів в коледжах – це ще не все, учні також можуть отримувати стипендію 100-300 злотих/місяць, все залежить від результатів у навчанні.