Вступ до польських університетів завжди займає певний період часу і коли нарешті рішення про зарахування до вузу вже у Ваших руках залишається одне – отримати візу. На перший погляд процес отримання польської студентської візи це довготривала та складна процедура, але розібравшись у всьому Ви пересвідчитесь, що отримати візу до Польщі не так і складно. Отже, до вашої уваги інформація про отримання польської студентської візи для громадян різних країн.
Вимоги для польської студентської візи майже однакові для громадян різних країн. Відрізнятися можуть лише деякі деталі, але в цілому польське консульство вимагає стандартний пакет документів. Для того щоб подати свої документи на візу, необхідно попередньо зареєструватись; зробити це можна в режимі онлайн або зателефонувавши до консульства. Найперше і, мабуть, найголовніше, що має мати кандидат на візу це дійсний закордонний паспорт. Подаючи документи на річну візу Ви маєте бути певні, що Ваш паспорт буде дійсний ще три місяці після закінчення візи. Такі вимоги всіх візових центрів та консулатів. При собі теж треба мати внутрішній паспорт та його копії, так само як і копії закордонного. Цікавим фактом є те, що не всі країни розділяють внутрішній та закордонний паспорти, наприклад, мешканці Білорусі мають лише один паспорт, який діє як внутрішній так і закордонний. Також слід пам’ятати, що в паспорті мають бути хоча б дві пусті сторінки, для візи і відміток на прикордонних пунктах.
Наступне, що вимагають при подачі документів на візу, це заповнена візова анкета. Зазвичай, такі анкети можна скачати на сайтах консульства або візового центру; анкету потрібно роздрукувати і вказати там всі необхідні дані. Ще одним обов’язковим елементом є страховий медичний поліс. Поліс має бути дійсним на території всіх країн-учасників Шенгенського договору, сума покриття має складати не менше ніж 30 000 євро для невідкладної медичної допомоги.
Так як студенти відкривають візу на основі навчання в Польщі, важливим документом є запрошення на навчання з університету. Таке запрошення видається ВУЗом в якому Ви збираєтесь здобувати освіту. Вказуючи в офіційному документі, що Ви зараховані до університету, вищий навчальний заклад підтверджує, що Ви дійсно їдете за кордон за освітою, тож при подачі документів на візу варто мати оригінал такого запрошення.
Часто, розглядаючи заявки на візу, в консульствах вимагають підтвердження про наявність грошових коштів. Зазвичай це довідка з банку про те, що Ви маєте кошти на рахунку для перебування за кордоном. Також вимагається підтвердження про оплату за навчання (за один семестр або за цілий рік!). Не забудьте зробити дві актуальні фотографії на візу і додати їх до всіх документів.
Як і зазначалося, більшість вимог однакові для громадян різних країн, але є і виключення. Наприклад, в Казахстані вимагається ще один додатковий документ, це доказ легального перебування в Республіці Казахстан (може бути прописка або дозвіл на проживання в країні). В Україні податись на візу можна не лише в консульстві але й в спеціалізованих візових центрах, які розташовані в різних куточках країни. З початку липня та до кінця вересня в таких відділеннях організовують так звані «зелені коридори». Організація таких коридорів розрахована на студентів, які отримують візу на навчання. В таких місцях студенти подають документи на візу без попередньої реєстрації.
Нагадаємо, що всі, хто бажає навчатися в Польщі мають відкрити Національну польську візу типу D, яка передбачає довготривале перебування на території Республіки Польща.
Фірма ENTRANT, окрім вирішення всіх питань зі вступом іноземних кандидатів до польських університетів, також надає своїм абітурієнтам підтримку в вирішенні візового питання, що робить весь процес простим та зрозумілим для кожного.
Контакти:
тел: +38 093 170 0857, +38 067 217 4344
e-mail: info@entrant.eu
3.10.2017