Процес оформлення польської візи не є важким і проблематичним якщо до всього добре підготуватися. Заздалегідь дізнатися нюанси цілого процесу, підготувати необхідні документи. Так давайте ж розберемося з усім детально!
Якщо ти став студентом польського університету, вступив на річний підготовчий мовний курс або ж став учнем школи, технікуму, ліцею – тобі необхідно отримати студентську візу в Польщу. А саме національну візу категорії D, яка дає право довгострокового перебування на території РП. Простими словами – на студентській візі ви можете цілий рік знаходиться в Польщі та необмежену кількість разів в’їжджати і виїжджати.
Відразу розвіємо всі питання ряду “Чи можу я поїхати навчатися по Шенгенській візі?”, “Зараз діє безвізовий режим – навіщо мені відкривати візу?”. Як безвізовий режим, так й шенген-віза – це варіант для тих, хто не планує перебувати на території РП довше ніж 90 днів на півроку, а цього точно не достатньо для отримання освіти. Коротко кажучи, “безвіз” і “шенген” – для цілей туристичних, гостьових та ділових; для навчання – довгострокова студентська віза.
Візу можна отримати в дипломатичних установах РП: в посольстві, в консульстві чи в візових центрах. Польща розмістила свої посольства в 91 країні світу. Наприклад в Україні діє 6 консульств: Київ, Львів, Луцьк, Вінниця, Харків, Одеса; крім того працює 17 візових центрів. У Білорусі налічується 3 консульства в Мінську, Бресті, Гродно і 7 візових центрів. Документи на отримання візи подаються в вашій країні за місцем прописки. Тому заздалегідь варто дізнатися до якого візового округу ви відноситесь.
Коли ж потрібно зайнятися процесом реєстрації та оформленням студентської візи? Після отримання офіційного документа про зарахування із навчального закладу і мінімум за 3 місяці до запланованої дати приїзду до РП. Тобто, якщо початок навчання 1 жовтня, то подаватися на візу можна не раніше 1 липня.
Лайфхак для тих, хто збирається отримати польську візу для навчання – це так звані “зелені коридори”. Вже багато років поспіль для студентів, учнів та тих, хто вступив на річні курси польської/англійської мови відкривають спеціальні віконця прийому документів без попереднього запису по живій черзі. Про дати відкриття даного коридору відстежується на офіційному сайті посольства або зателефонувавши на інфолінію, так як кожен рік дати трохи відрізняються. Важливо врахувати, дана опція доступна не в кожній країні.
Хоч весь процес оформлення польської національної візи здається дуже страшним, але насправді складається всього з 4 кроків:
Варто дуже серйозно підійти до питання збору необхідних документів для відкриття національної візи, так як відсутність будь-якого документа, помилка в ньому – можуть ускладнити весь процес або навіть вплинути на отримання відмови, що однозначно попсує вам нерви. Щоб цього уникнути розглянемо детально перелік документів і звернемо особливу увагу на важливі нюанси!
Як правило, надання вище перерахованих документів є достатньою для видачі студентської візи в Польщу, однак, при розгляді консулом документів й в обґрунтованих випадках вас можуть викликати на співбесіду або запросити додаткові документи.
Як показує практика термін отримання візи в Польщу займає від 5 до 10 робочих днів. Але на офіційних сайтах консульств є інформація, що час розгляду документів може тривати до 30 днів.
Вартість студентської візи:
Продовження польської студентської візи – питання для студентів, які вже навчаються в університетах, школах, технікумах та ліцеях на другому, третьому і четвертому курсі. Теоретично немає такого поняття як продовження візи, вам просто потрібно відкрити нову. Приїхати в рідну країну, зробити все те саме, що й робили при відкритті візи в минулому році: зареєструватись, зібрати пакет документів і подати його в польське консульство. Єдина відмінність – надається не документ про зарахування до навчального закладу, а документ про те, що ви є активним студентом та переведені на 2 або 3 курс.
Більшість студентів на наступні навчальні роки вже не продовжують візу, а подають документи на оформлення Карти побиту (ПМЖ) на основі навчання. Карта робиться вже безпосередньо на території Польщі в певних державних організаціях, які займаються справами іноземців. Студент може отримати КП тривалістю від 15 місяців до 3 років. Іншими словами карта побиту – це документ-замінник візі, котрий дає право на легальне проживання в РП.
Відмова в отриманні студентської візи в Польщу
Отримання відмови в польській студентській візі – трапляється вкрай рідко. У порівнянні з іншими Європейськими країнами, Польща в цьому питанні вважається дуже лояльною. Якщо отримали відмову через брак якогось документа, помилки в ньому або в його достовірності, не турбуйтеся. Ви можете подати знову документи, усунувши причину відмови подати апеляцію на перегляд рішення. Якщо ж відмову вам дали в зв’язку з різного роду кримінальними причинами, обороноздатності, державної безпеки РП, візу – вам не відкриють. Тому, перед подачею документів варто все три рази перевірити, щоб уникнути відмови.
Робота по студентській візі
Так, віза на основі освіти дає повне право легально працювати в Польщі. До 2015 були певні обмеження, але починаючи з цього року студенти польських навчальних закладів денної форми навчання можуть працевлаштуватися, при цьому без всяких обмежень! Важливо відзначити, умови працевлаштування такі ж самі при наявності студентської візи чи карти побиту. Студентам заочної форми – трохи важче – вони повинні отримати дозвіл на роботу.
Віза в Польщу для батьків студентів
У зв’язку із введеним режимом без віз батьки українських абітурієнтів і студентів можуть сміливо приїжджати та супроводжувати дітей за правилами даної можливості. Тобто без потреби відкриття візи, за умови наявності біометричного паспорта й документів, що підтверджують мету поїздки.
Для батьків студентів інших країн або тих, у кого немає біометричного паспорта, для гостьових поїздок і супроводу дітей потрібно відкрити шенгенську візу категорії С. Даний тип візи передбачає не довгострокове перебування в РП – 90 днів на півроку. Підставою для отримання шенген візи є запрошення з навчального закладу для батьків, де буде навчатися/ вчиться дитина плюс документ про те що дитина прийнята/є активним студентом. Крім того слід надати документи, що підтверджують наявність необхідних коштів, а також підтверджують рід занять та зв’язки з рідною країною.
Сподіваємося, надана інформація була для вас максимально корисною, тепер ви знаєте як виглядає весь процес відкриття польської студентської візи й у вас не виникне проблем з її оформленням. Фірма ENTRANT sp. z o. o. надає повний пакет послуг по оформленню закордонних абітурієнтів на навчання до Польщі, включаючи супровід по цілому процесу отримання студентської візи і візи для батьків. З впевненістю можемо сказати – з нами весь процес оформлення візи пройде для вас максимально легко.
4.07.2018