[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

ДУАЛЬНА ОСВІТА В ПОЛЬЩІ – ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Як поєднати вищу освіту у Польщі з можливістю отримання професійного досвіду? Чи єдиний вихід це заочне навчання? Ні, це не єдине рішення! Завдяки дуальній освіті студент може поєднати ці дві можливості. Дуальна форма навчання з’явилася у Європі десятки років тому і користується великою популярністю. У Польщі ця система з’явилася порівняно недавно, кілька років тому, але тільки тепер набирає обертів та викликає інтерес серед молоді.

Що таке дуальне навчання в Польщі?

Дуальне навчання – це найкращий спосіб поєднати навчання з роботою. Воно основане на вивченні професії, організованої роботодавцем, та на теоретичній освіті в університеті. Іншими словами, студент кілька днів на тиждень вивчає теорію по обраній професії у вузі та кілька днів працює на фірмі чи фабриці по тій же професії. Дуальна система у Польщі – це 3 роки навчання на бакалавраті, за які студент не тільки відвідуватиме лекції та заняття, але й отримує практичні знання – на роботі в відомій компанії, з якою співпрацює університет. Організація такого навчання залежить від університету, але як правило, польські виші встановлюють графік – 3 дні на роботі та 2 дні на заняттях. Зазвичай по закінченню 2 семестрів, тобто першого року навчання, студент продовжує наступні роки в системі дуальному. Ця програма зацікавить вас ще більше з однієї причини – за свою роботу ви отримаєте винагороду!

Переваги та недоліки дуальної освіти у Польщі

Розпочнемо з плюсів дуальної освіти у Польщі:

 • Можливість набути під час навчання, професійний досвід, професійні знання та практичні навички під керівництвом фахівців провідних компаній, що працюють в Польщі.
 • По закінченню дуального навчання у Польщі студент має диплом і стаж роботи.
 • Студенти дуального навчання в Польщі за роботу отримують заробітну плату. Що означає покриття коштів навчання, а деколи й не тільки. Зазвичай прийнято, що студентам виплачується сума не менша ніж кошт навчання в їхньому університеті.
 • Здобуті вміння під час навчання та роботи відповідають до потреб сучасного ринку праці.
 • Вивчення іноземної мови (зазвичай англійської). В залежності від програми, майже половина занять викладаються іноземною мовою.
 • Можливість отримати пропозицію роботи від фірми-партнера одразу по закінченню навчання.
 • Можливість отримання галузевих сертифікатів під час проходження навчання.
 • Цікаве навчання, здобуття професійних контактів, нові знайомства та інше.

До мінусів дуальної освіти у Польщі можна віднести тільки той факт, що дана форма доступна не в кожному університеті та не на кожній спеціальності. Причиною є напевно те, що дуальне навчання у Польщі з’явилось не так давно та не було популярним. Дотепер. Але все більше охочих навчатись на такій формі, що в найближчому часі, однозначно, призведе до розширення дуальної системи освіти серед польських університетів.

Які університети Польщі пропонують дуальне навчання?

Як вже згадувалося, невелика кількість вишів Польщі пропонує навчання за дуальною системою. Дуальна освіта лише набирає популярності серед польських навчальних закладів, але вона вже пропонується деякими університетами – переважно з технічним профілем. Отже, в яких ВНЗ Польщі можна навчатися на даній програмі?

 • Міжнародний Університет Логістики і Транспорту у Вроцлаві. Є першим університетом в регіоні Нижньої Сілезії, що ввів в свою освітню пропозицію дуальне навчання. Дана форма доступна для студентів логістики та транспорту. Університет має 60 місць для участі в дуальному навчанні. Фірмам-партнерами, де студенти працюють під час даної системи освіти це: Fleet Partners, Amazon Fulfillment Poland, ССС, Crusar, Hellmann, FF Fracht та інші.
 • Університет Логістики у Познані. ВНЗ пропонує дуальну освіту від 2014 року. Дана система навчання пропонується на спеціальності логістика. Фірмам-партнерами є Dachser, DHL, GLS, Kuehne+Nagel, Mandersloot, Panopa, Raben Group, Amazon, Volkswagen та інші.
 • Політехніка Познанська. Дуальна освіта доступна на напрямку автоматика і робототехніка, механіка та будова машин. Фірми з якими співпрацює університет в рамках програми це Volkswagen, Phoenix Contact Wielkopolska, STER, Solaris Bus & Coach, Blum Polska та інші.

Вище перераховані варіанти університетів – це тільки декілька, найбільш відомих, серед можливих доступних. З кожним роком з’являються нові пропозиції дуальної освіти від польських ВНЗ. Освітній центр ENTRANT офіційно співпрацює з вузами, що надають можливість навчання за дуальною системою та кожен з наших студентів вступивши на ці “особливі” спеціальності може потрапити на дану програму і здобути професійний досвід відразу в поєднанні з навчанням! Дуальна освіта у Польщі – здобування якісної освіти на престижному напрямку в поєднанні з роботою, за яку студент отримує зарплату! Чудова можливість, чи не так?  <a href=”https://entrant.eu/kontakty/”>КОНТАКТИ</a>

11.02.2019