[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

ІСТОРІЯ УЧЕНИЦІ ТЕХНІКУМУ ПРО НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ

Сотні абітурієнтів щороку приїздять здобувати освіту у Польщі. І в кожного з них своя історія. Хтось давно про це мріяв, хтось довірився батькам, для когось це неабиякий шанс змінити щось на краще. В кожного свої цілі – якісна освіта, проживання в Європейській країні, еміграція, веселі та незабутні студентські роки та багато іншого. Своєю історією поділилась Даша – наша учениця 1 курсу напрямку логістика Технікуму Механічного ім. К. Гурського у Кракові.

Історія Даші про навчання в Польщі

відгук навчання в польщіМене звати Даша, мені 16 років. Я дуже хотіла навчатись в Польщі, але якось після 9 класу не була сильно налаштована. Тому поїхала після 10-го. В школі залишався один рік, тому ми з батьками вирішили ще навчатись дистанційно в Україні. Коли я приїхала в Польшу, була рада, що нарешті така самостійна, далеко від батьків, але як і в кожного підлітка був переломний момент. Він настає десь після 1,5-2 місяців навчання, коли всі збирають сумки і їдуть додому. Але стоп, в цей момент треба сісти і зрозуміти навіщо ти сюди приїхала? Навіщо ти все це починала? Навіщо було вкладено стільки сил? Це дуже мені допомогло і заспокоїло.

Навчання в Польщі кардинально відрізняється від нашого, тут вчителі не поставлять тобі оцінку за гарні очі, тут не будуть бігати за тобою і просити щоб ти щось розказав чи написав. Викладачі тут дуже вимагають. Вчусь я на логіста. Скажу, що ця професія не з легких тут. Перший рік багато теорії. Ми вже їздили на завод “Fiat”. В Польщі прохідний бал 2, як це не дивно б звучало. Якщо ти не професор математики, як я наприклад, то треба витягнути хоча б на 2 і це вже нормально. На першому курсі в мене 4 логістики, з кожним роком буде добавлятись ще.

Дивіться також:  НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ ПІСЛЯ 9 КЛАСУ: ПЛЮСИ І МІНУСИ

В Польші виникали деякі проблеми з поляками, але це може просто якась захисна реакція була. Нас багато хто не розумів, але в кімнаті я мешкаю з 3 дівчатами з України і ми так тримаємось купки. В гуртожитку вимагали, щоб українці між собою розмовляли польською, але я приїхала в Польшу навчатись, між собою говорити польською я не бачила сенсу і тим більше, якби я розмовляла польською 24/7, я б не написала контрольні роботи і екзамени в Україні. І так, на рахунок контрольних робіт, в кінці квітня я маю поїхати на Україну і написати все, що потрібно з кожного предмету, а потім скласти ЗНО, це обов’язкова дія, щоб отримати атестат про повну середню освіту.

Якщо ви бажаєте поїхати навчатись за кордон, то треба їхати, не потрібно вагатись, це якісь нові знання, нові емоції. Це життя, воно одне, потрібно пробувати, шукати себе. В будь-який момент можна щось змінити. На мою думку, робота має приносити задоволення, але не навпаки.

Мосор Даша

Як бачимо навчання в Польщі – це не тільки “приємнощі”. Переїзд у нову країну, та ще й у юному віці – це також труднощі. Але з кожною проблемою можна справитися, головне зрозуміти для чого ви це робите. Кожен повинен розуміти, що від тепер треба бути самостійним та розуміти свою відповідальність. “Переломний період” швидко мине і перед вами відкриється багато можливостей, знайомств, незабутніх моментів та перспективне майбутнє!

25.02.2019