[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ ПІСЛЯ 9 КЛАСУ: ПЛЮСИ І МІНУСИ

В Україні шкільна освіта може закінчитися після 9 чи 11 класу. Вибір роблять батьки та діти. Деякі з них вирішують продовжити навчання до отримання повної середньої освіти. Але ті, хто вже знають, яка саме професія їм потрібна у подальшому житті, та бажають почати процес навчання просто зараз, лишають шкільний заклад після закінчення 9 класу. А ось де саме отримувати подальші знання, що допоможуть стати фахівцем високого професійного рівня – це цікавіше питання. Треба врахувати усі переваги і недоліки.

Переваги навчання у Польщі після 9 класу

Мабуть немає професії, котру було би неможливо отримати у польських учбових закладах. До того ж у навчанні в Польщі є ще багато переваг. Наприклад, документи, які є у школярів України (свідоцтво про закінчення дев’ятого класу) повністю визнаються польськими технікумами. До того ж ця країна знаходиться територіально близько від рідної держави, а це означає, що їхати доведеться не далеко. І це ще не усі плюси навчання.

Неповнолітні студенти у Польщі після 9 класу знаходяться на особливому контролі – їм приділяється багато уваги не лише в плані навчання, але й духовного та фізичного розвитку. Різні гуртки та спортивні секції завжди до послуг молодих студентів. Проживання у гуртожитку коштує не дуже дорого, але безпека, якісне харчування та медична допомога в разі необхідності гарантовані. Вихователі завжди дадуть повний звіт про стан здоров’я студента, його успіхи у навчанні чи нюанси, на які треба звернути увагу.

Схожість мови та легкість її вивчення також стає перевагою під час навчання у Польщі. Навіть школярі, котрі не дуже гарно розуміють іноземні мови, польську сприймуть практично з початку навчання. Щоб максимально добре розуміти викладачів закладу бажано закінчити мовні курси – вони не дуже дорогі, але дають багато користі. До речі, ще один плюс навчання полягає в тому, що воно безкоштовне.

Якщо дитина бачить для себе майбутнє в європейському розвинутому суспільстві – вступ до навчальних закладів Польщі після 9 класу стане вірним рішенням. Чим раніше вона почне жити в цьому середовищі – тим краще та швидше адаптується. А це важливо для подальшого пошуку роботи, та безпосередньо навчання в Польщі для студента. Але треба врахувати характер самої дитини, її вміння та бажання проживати без постійної допомоги батьків, бути самостійною та знаходити вихід зі складних ситуацій. Звичайно, викладачі та інші працівники учбового закладу Польщі після 9 класу допоможуть студентові у разі необхідності.

Знання, котрі студент отримає в коледжі або технікумі під час навчання у Польщі, одразу застосовуються на практиці. Тобто, молодий фахівець може заробляти гроші після закінчення навчання. Отож, побут, якість освіти, турбота про різносторонній розвиток – усе говорить на користь початку навчання в технікумах Польщі після дев’ятого класу.

Недоліки навчання в Польщі після 9 класу

Мінуси навчання в Польщі в такому віці – це скоріш труднощі. По-перше, батьків лякають побутові негаразди, точніше, те, як з ними зможе впоратися підліток. А це інша мова, далека відстань і необхідність швидко навчитися самостійності. І все це у 15-16 років. Тож, мінуси освіти в Польщі для когось можуть стати нездоланими.

Навчання після дев`ятого класу триває довгі чотири роки, а вступ до вищого навчального закладу у Польщі після цього можливий лише на перший курс. Тобто два роки (у порівнянні з можливістю приїхати після 11 класу) губляться. Тому не усі бачать навчання в Польщі для майбутнього дійсно перспективним.

Для отримання диплому після навчання у Польщі студенти повинні скласти спеціальні іспити. Тому є сенс їхати лише тоді, коли немає сумніву, що студент буде вчитися вправно впродовж усього учбового року. На цьому переваги і недоліки не закінчуються.

Страхування, придбання усього, що потрібно задля отримання якісної освіти, проживання та харчування беруть на себе батьки. Навіть, якщо врахувати, що сам процес навчання в Польщі для відмінного майбутнього після 9 класу безкоштовний, усі інші витрати затягнуть на 2500-3000 за навчальний рік. Тому повністю безкоштовним навчання не буде. До того ж після закінчення навчання в технікумах не обійтися без здачі кінцевих іспитів, бо без нього знайти гарну та перспективну роботу навряд чи вдасться.

Що зробити, щоб навчальний процес був корисним?

По-перше, треба володіти інформацією про правила вступу в навчальні заклади Польщі після 9 класу ще задовго до нього. Різні заклади проводять співбесіду на свій лад. Деякі можуть це зробити навіть скайпом, тому рекомендовано уважно продивитися усе, що стосується вступу та процесу навчання в Польщі для отримання подальших перспектив.

По-друге, хоч польська мова і вважається нескладною – бажано вивчити її до поїздки на професійних курсах. До речі, на ресурсах закладів може бути вказана не уся потрібна інформація, тому бажано проконсультуватися у телефонному режимі або звернутися до фірм, що цим займаються. Якщо знання мови якісні – усе буде зрозуміло – це зменшить мінуси освіти в Польщі.

Не треба забувати про необхідність закордонного паспорта, який слід зробити заздалегідь, тому що черги на його виготовлення завжди великі. Гуртожиток бажано забронювати теж не в останній тиждень, словом організаційних турбот вистачить усім, але плюси навчання в Польщі це відшкодують.

Якщо батьки вирішать заселити студента не в гуртожиток, а у орендовану квартиру – за неї потрібно платити, не пропускаючи літні місяці, незважаючи на те, що це час відпочинку і українські студенти проведуть його вдома. І це усі переваги і недоліки, котрі бажано урахувати для майбутніх студентів.

Але все перераховане варто пройти задля отримання якісної освіти та відмінних знань. Перспективи навчання в Польщі теж вагомі, тому труднощі – це дуже маленька плата за них.

КОНТАКТИ

13.09.2018