[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

САМОСТІЙНИЙ ВСТУП В УНІВЕРСИТЕТИ ПОЛЬЩІ vs ВСТУП ЧЕРЕЗ ФІРМУ ПОСЕРЕДНИКА

Чи можливо вступити до польського ВНЗ самостійно? – Так, це можливо! Але чи варто? На що потрібно звернути увагу? З якими труднощами можна зіткнутися під час процесу оформлення на навчання в Польщі? Можливо варто звернутися за допомогою до досвідчених представництв? Давайте детально розглянемо всі ці питання, аби зробити висновки та обрати для себе правильний варіант.

Як самостійно вступити до польського ВНЗ?

Самостійний вступ до університетів Польщі – прооцес не з легких, навіть якщо вам так здається. Вам потрібно з великою відповідальністю віднестись до цього питання та пильнувати кожну деталь, аби нічого не пропустити та успішно вступити до обраного ВНЗ. Абітурієнт повинен розуміти, що всі формальності пов’язані з навчанням в Польщі, такі як підготовка необхідних документів, апостилізація, нострифікація, заяви, переклади тощо – лягають на його плечі.

Варто відмітити, що процесс вступу та вимоги до іноземних кандидатів, відрізняються в залежності від польського вишу. Крім того, більшість учбових закладів, особливо це відноситься до державних, вимагає складання оригіналів документів безпосередньо в університеті, увага, в конкретно визначені терміни! А отже, потрібно наперед дізнатися графік вступної кампанії і строго його дотримуватися.

Наступний важливий нюанс – вступні екзамени, мовні тести. В залежності від обраного ВНЗ, напрямку, мови викладання, чи форми: безкоштовне навчання чи платне, для зарахування може вимагатися від абітурієнта здача екзамену чи проходження тестування. Зазвичай такі іспити проходять безпосередньо в навчальному закладі, деякі надають можливість дистанційно – через скайп. Отже будьте готові, до поїздки в Польщу для спевнення такої вимоги.

Крім формальностей пов’язаних з самим вступов на навчання в Польщі, на кандидата чекає вирішення питання з відкриттям польської студентської візи, резервація гуртожитку або ж пошук житла, і звичайно, переїзд в нову країну плюс адаптація.

Кроки для самостійного вступу в університети Польщі

 • КРОК 1. Вибір спеціальності та університету. На перший погляд легка справа, але обираючи серед польських ВНЗ потрібно проаналізувати рейтинги та акредитації, аби навчання в Польщі принесло якомога більше знань та можливостей. Варто звернути увагу, чи ваші оцінки, знання мови достатні для вступу у той чи інший польський виш. І звичайно ціна – кошт навчання відрізняється у кожному вузі. Впевніться чи ваш бюджет співпадає з ціною навчання.
 • КРОК 2. Збір інформації щодо вимог та процесу прийому іноземців в обраному навчальному закладі. При самостійному вступі в університети Польщі, даний крок найважливіший! Розпочніть з вивчення інформації на офіційних інтернет сторінках вузів і обовязково зателефонуйте в бюро приймальної комісії, адже інформація на сайті може бути неповною. Крім того вимоги можуть дещо змінюватися і за цим потрібно слідкувати.
 • КРОК 3. Підготовка необхідного пакету документів та його подача в університет. Даний крок можно поділити на декілька важливих етапів:
  1. Збір основних документів. А саме: виготовлення закордонного паспорту, якщо у вас його немає; отримання мовного сертифікату; атестат та додаток про повну середню освіту; якщо вже маєте вищу освіту – диплом бакалавра; медичні довідки для вступу; фото і тд.
  2. Апостилізація освітніх документів. 95% польських ВНЗ вимагають від іноземних абітурієнтів проставлення апостилю на освітні документи. Тому одразу після отримання атестату зі школи варто його відправити на апостилізацію.
  3. Переклад документів на польську мову. Тут частенько виникають проблеми, адже більшість польських вишів не приймає переклади зроблені бюром перекладів в Україні чи іншій країні, навіть якщо вони нотаріально завірені. Переклади виконані польським присяжним перекладачем – приймаються всіма університетами Польщі.

  Отже, маючи усі документи на руках, їх потрібно подати у Внз. Це можна зробити на два способи: відвести їх особисто або відправити кур’єрською службою. Деякі університети вимагають лише скан копії в процесі зарахування, в такому випадку їх потрібно надіслати у прийомну комісію.

 • КРОК 4. Доповнення всіх формальностей: подача заявки, здача іспитів тощо. Більшість університетів проводять іспити на знання мови, аби підтвердити рівень. Формат іспиту різноманітний: тест он-онлайн, скайп інтерв’ю, письмовий екзамен тощо. В залежності від обраного напрямку може виникнути потрібність здачі вступного екзамену або представлення портфоліо.
 • КРОК 5. Оплата навчання. Пройшовши успішно попередні етапи для отримання офіційного документу про прийняття кандидат мусить сплатити кошти за навчання, мінімум за 1 семестр.
 • КРОК 6. Отримання офіційного рішення про прийняття. Для відкриття візи вам необхідно мати оригінал даного документу. Варто взяти під увагу, що при самостійному вступі до університети надсилають оригінали звичайною поштою, тобто отримаєте документ через 2-3 тижні після відправки.

Що краще: самостійний вступ до Польщі чи з допомогою фірми-посередника?

Перш за все, якщо ви цінуєте свій час та не маєте бажання “гратися” з цілим процессом, вступ з фірмою ENTRANT – те, що вам потрібно. ENTRANT є офіційним партнером польських університетів та здобула вже багаторічний досвід в оформленні іноземних абітурієнтів з різних країн. Гарантуючи цим вступ до обраного ВНЗ Польщі та максимально простий процес.

При вступі з допомогою фірми-посередника, абітурієнту надається кваліфікована допомога в підборі університету згідно його вимог і можливостей. Освітні консультанти проінформують в усіх тонкощах вступу, весь процес формування пакету необхідних документів для вступу буде проконтрольовано досвідченими працівниками. Вам не доведеться займатися самостійно апостилізацією чи нострифікацією. Крім того в пакет послуг ENTRANT входить переклад документів польським присяжним перекладачем. Варто відмітити, що при вступі з нами, Ви надаєте тільки скани документів, а оригінали залишаються у вас. Всі питання вирішуються на території вашої країни. Іншими словами, вступ до ВНЗ Польщі з фірмою-посередником – полегшений процес вступу, вам не потрібно хвилюватися за терміни та формальності, адже все контролюється довіреною фірмою. Як абітурієнт так і його батьки можуть бути впевнені у правильності всього процесу та не хвилюватися.

Важливо, що допомога фірми не закінчується на отриманні рішення про зарахування до ВНЗ Польщі, абітурієнту надається супровід в процесі отримання візи, резервація місця в гуртожитку або ж допомога в пошуку житла на період навчання, організація поїздки та адаптаційна підтримка в Польщі. Абітурієнт може розраховувати на допомогу в вирішенні питань пов’язаних з навчанням, отриманням Карти Побиту чи інших питань з проживання в РП.

Самостійний вступ до університетів Польщі – не означає цілком безкоштовний процес. Абітурієнт покриває кошти апостилізації, перекладів документів для вступу на польську мову, кур’єрські послуги, а якщо ще й потрібно їхати до Польщі, то загальна сума виходить суттєвою плюс затрата часу та нервів.

Послуги та оплати

Завдяки великому досвіду та співпраці з багатьма навчальними закладами Польщі освітні консультанти ENTRANT володіють повною інформацією по кожному ВНЗ, спеціальностях, програмах чи курсах, тому можуть дати відповіді на всі ваші питання. Ми допоможемо з оформленням як на платне так і безкоштовне навчання в Польщі.

Кошт послуг ENTRANT обіймає всі витрати пов’язані з оформленням до польського вишу та в додаток ви отримуєте підтримку наших координаторів у Польщі, увага, на протязі цілого періоду навчання. Також кандидат може розраховувати на активну допомогу по приїзду до Польщі: допомога в поселенні, відкриття банківського рахунку, виготовлення проїзного документу на міський транспорт тощо.

Оплата послуг здійснюється у два етапи: перший – після заключення договору про надання послуг і другий – після отримання офіційного підтвердження про прийняття абітурієнта до польського університету.

Отже, вибір, звичайно, за вами! Чи самостійно вступити до польського вишу чи звертатися до фахівців – справа індивідуальна! Але, рішення про отримання вищої освіти у Польщі, однозначно, правильний вибір, що принесе Вам багато нових вражень, знайомств, знань та перспектив!

+38 093 170 0857, +38 067 217 4344

25.09.2018