[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

ЯКИЙ ВАРІАНТ КРАЩЕ ОБРАТИ: ПРИВАТНИЙ ЧИ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ В ПОЛЬЩІ?

Абітурієнти та їхні батьки, обираючи університет при вступі до Польщі, часто задають нам питанням «який вуз кращий: державний чи приватний?». Тому ми вирішили розповісти які ж саме різниці, переваги та недоліки між даними установами.

В Польщі діє 453 вищих навчальних заклада, з них 321 приватних та 132 державних.

Основним критерієм , який дозволяє відрізнити приватний та державний вуз є питання пов’язані з їхньою правовою та фінансовою основою. Навчання в державних університетах є безкоштовним (для поляків), його діяльність фінансується з бюджету країни. Навчання в приватному університеті є платним для всіх і свою діяльність така установа фінансує за рахунок власного бюджету.

Навчання в державному вузі для іноземців є платним і згідно закону не може бути нижчим ніж 2 000 EURO в рік. Тому якщо у вас нема Карти Поляка і ви хочете навчатись в державному університеті, то кошт навчання складе від 2 000 до 8 000 EURO в рік, залежо від обраної спеціальності. Навчання в приватному вузі коштує одинаково як для громадян Польщі так і для іноземців. Кошт починається від 750 до 2 000 EURO в рік, залежо від обраної спеціальності. Отже, кошт навчання в приватному вузі є відносно нижчим ніж в державному і це зовсім не означає гіршу якість навчання.

Як правило, приватні університети можуть похвалитися своїм інноваційним підходом до процесу навчання та освітньої пропозиції, яку постійно достосовують до змін на ринку праці та попиту роботодавців.

Перевагою державних університетів є розбудована інфраструктура. Їхні гуртожитки та кампуси залишаються неперевершеним зразком для приватних університетів, хоча навіть в цьому питанні, в останні роки відбулися істотні зміни.

Важливою перевагою недержавних вузів є доступ до технології для підвищення ефективності освіти (мультимедійні навчальні посібники, бази даних он-лайн, платформи e-learning, оснащені новітніми технологіями аудиторії та комп’ютерні зали і тд). Втім, це стосується в першу чергу гуманітарних та соціальних університетів. Але коли ми дивимося на технічні – набагато краще обладнані лабораторії, заводи і майстерні державних вузів.

Вимоги для студентів, незалежно від типу вищого закладу, схожі. По-перше, кількість годин лекцій така сама в обох типах вузів. По-друге, викладацький склад, який зазвичай використовується в державних і приватних школах – це кваліфіковані професори та доктори наук, з великим досвідом.

Як бачимо, як приватні так і державні вищі навчальні заклади мають свої переваги і недоліки. Але те чого ви навчитеся та яких навичок отримаєте, залежить в першу чергу від вас самих. Тому, дорогі наші абітурієнти, все залежить від ваших амбіцій та зусиль які ви прикладете, а не від того чи університет державний чи приватний.

29.10.2017