[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

ВСТУП ДО ТЕХНІКУМУ ПОЛЬЩІ ПІСЛЯ 9 КЛАСУ ЧИ ВСТУП ДО УНІВЕРСИТЕТУ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ 11 КЛАСУ? ЩО КРАЩЕ?

Цікавить навчання в Польщі після 9 класу? Однозначно у Вас виникло питання: що краще, вступити на навчання в технікум після закінчення 9 класу чи все ж таки вступ до університету після закінчення 11 класу? Важко дати однозначну відповідь, адже потрібно врахувати ваші плани на майбутнє, можливості, фінансову ситуацію та інші фактори. Однак, ми все ж таки спробуємо відповісти на це не просте питання.

Багато батьків переживає, відправляти ще не повнолітню дитину на навчання до іншої країни і це звичайно зрозуміло, адже важко контролювати та наглядати за дитиною. Можемо Вас трохи заспокоїти, під час навчання в технікумах Польщі, діти проживають у гуртожитках, як в технікумі так і в гуртожитку за дітьми постійно наглядають та піклуються. У гуртожитках діють строгі правила, яких діти повинні дотримуватися, вихователі завжди знають і контролюють де дитина перебуває в даний час. Навчальний процес батьки можуть контролювати будячи дома, адже в технікумах діють спеціальні системи он-лайн, до яких кожен з батьків має доступ і в які вносяться всі оцінки, прогули, уваги та примітки відносно навчання. Крім того, на основі навчання дитини в технікумі, батькам відкривається віза аби можна було приїжджати та провідувати дитину.

Як показує практика, у дітей, що поступають до Польщі після 9-10 класу практично немає проблем з адаптацією в новій країні. Вони швидко вливаються в навчання та за 2-3 місяці не мають проблем з польською мовою, швидко стають самостійними та відчувають свою відповідальність.

Кошти навчання

А тепер одне з головних питань – кошт навчання в Польщі. Для порівняння, навчання в технікумах Польщі є безкоштовним для всіх іноземців, не залежно від того чи є в дитини карта поляка чи немає, а в університетах навчатися можна безкоштовно, тільки якщо є карта поляка і при цьому не має гарантій, що безкоштовне місце дістанеться саме тобі. Усі інші іноземці за навчання в вузі платять, і не маленькі кошти, середня ціна навчання складає 2000 євро на рік. Також значно дешевшим є проживання в гуртожитках технікумів, ніж в гуртожитках університетів. Орієнтовний кошт проживання в гуртожитку технікуму разом з 3-х разовим харчуванням та опікою складає 100 євро на місяць. В гуртожитках від університетів саме проживання, без харчування коштує 90-120 євро на місяць.

Термін навчання

Вступаючи до університету Польщі після закінчення 11 класів, ви економите час. Пояснюємо чому. Здобуття повної вищої освіти в польських університетах триває 5 років, тобто закінчивши 11 класів вам 17 років, ви вступаєте до вузу і в 22 ви вже магістр обраного напрямку. Вступаючи до технікуму Польщі після закінчення 9 класу вам 15-16 років, навчання в технікумі триває 4 роки, тобто в 19 ви закінчуєте технікум і далі вступаєте до вузу (вступ можливий тільки на 1 курс), плюс 5 років навчання в вузі і вам вже 24. Але з іншої сторони, дитина закінчивши технікум в 19 років вже точно знає чого хоче в житті, може іти працювати або ж продовжити освіту у вузі на 100% знаючи, яка професія її цікавить. Плюс закінчивши технікум у Польщі, в дитини буде ідеальне знання польської мови, що значно полегшить вступ і навчання в університеті. Звертаємо увагу, що вступаючи до вузу після закінчення польського технікуму, навчання у вузі буде платним, як для всіх інших іноземців.

Надіємось, що вище представлена інформація допоможе вам прийняти рішення щодо вступу до польського технікуму після 9 класу чи після 11 до університету. В будь-якому випадку прийняте вами рішення буде правильним для вас та відповідати вашим можливостям та вимогам.

Не залежно від того, що Вас цікавить навчання в Польщі в технікумах чи в університетах, звертайтеся! Фірма “ENTRANT” вам допоможе стати студентом чи учнем вибраного навчального закладу Польщі. Навчання у Польщі відкриє безліч можливостей для кожного!

Контакти:
тел: +38 093 170 0857, +38 067 217 4344
e-mail: info@entrant.eu

3.10.2017