[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

ТЕХНІЧНІ УНІВЕРСИТЕТИ В ПОЛЬЩІ

18 – саме стільки університетів технічного профілю функціонує у Польщі. За назвою більш відомі як “політехніки”. Всі вони – державні. В Польщі функціонує також 5 приватних вузів, які визнані технічними. Отож, хочете навчатися у Польщі та отримати вищу технічну освіту, інформація в даній статті однозначно буде для Вас корисною.

Навчання в технічному університеті у Польщі

Політехніки у Польщі – це вищі навчальні заклади технічного напрямку, що зосереджені на міждисциплінарних напрямах навчання, надаючи можливість отримати професійні звання: інженер і магістр-інженер, а також наукові ступені: доктор технічних наук. Аби отримати титул інженера студент мусить провчитися три з половиною роки, титул магістр-інженер – ще півтора.

Технічні університети за своїми характеристиками виховують студентів з технічних дисциплін, серед яких: архітектура та містобудування, автоматизація та робототехніка, біокібернетика та біомедична інженерія, будівництво та експлуатація машин, будівництво, електроніка, електротехніка, геодезія та картографія, гірнича справа, інформатика, хімічна інженерія, інженерія матеріалів, екологічна інженерія, механіка, мехатроніка, металургія, хімічна технологія, телекомунікації, транспорт, текстиль та інші.

Польські технічні університети вважаються одними з найкращих у світі. Ми можемо зустріти їх випускників, які працюють над кращими технічними проектами не тільки у Польщі, а й в інших країнах світу. Навчання в політехніках цінують за інновації та практичні знання, здобуті за період навчання.

Вимоги та умови вступу до технічних університетів Польщі

Отримання технічної освіти у Польщі – це і престижно і відкриває великі перспективи для кар’єрного розвитку. Саме навчання на даних напрямках вважається не з легких, але для початку потрібно вступити. Вступ до технічних вузів Польщі має деякі особливості та, наголошуємо, може відрізнятися в залежності від університету. Нижче основні з них:

 • По-перше, вступ проходить на основі аттестату про повну середню освіту (та диплому інженера при вступі на магістратуру) і важливі оцінки з основних предметів: математика, іноземна мова, фізика, інформатика, хімія, географія. Залежно від того, на якому факультеті ви хочете навчатися, предмети, брані під увагу, можуть дещо відрізняються. Крім того деякі політехніки вимагають ЗНО з цих предметів або ж в процесі вступу можуть проводити тести чи співбесіди по профільних предметах.
 • Не менш важливо – знання мови викладання. Як вже згадувалось вступ на технічні напрямки – це вступ до державних університетів, а як знаємо, всі державні вузи вимагають підтвердження необхідного рівня знання мови. Тому якщо ви обрали навчання англійською – мусите надати сертифікат на зразок TOEFL чи IELTS на рівні мінімум В1, а то й В2. Якщо хочете навчатися польською – рівень В1-В2 і не аби який сертифікат, а виданий акредитованою комісією або підтверджений самим університетом.
 • Терміни вступної кампанії. Політехнічні вузи Польщі притримуються чітких термінів подачі заявок, складання документів, оплат і тд. Набір закінчується зазвичай в перших числах липня, в той момент як в інших університета вступ у самому розпалі.

ТОП 10 технічних університетів Польщі

 1. Політехніка Варшавська – багато років поспіль є лідером серед польських технічних вузів і не має наміру змінювати позицію на даному освітньому ринку. Щороку навчає приблизно 33 тис. студентів на дев’ятнадцяти факультетах.
 2. Краківська гірничо-металургійна Академія – це 16 факультетів з безліччю унікальних напрямків навчання, яких не знайдете в інших вузах. В академії щороку навчається понад 30 тис студентів.
 3. Політехніка Вроцлавська – шістнадцять факультетів та близько 30 тис студентів.
 4. Політехніка Гданська – один із найстаріших державних університетів у Польщі, і водночас найстаріший політехнічний вуз в країні. В даний час навчає на 10 факультетах близько 23 тис. студентів
 5. Політехніка Лодзька – це девять факультетів на яких навчається близько 19 тис студентів.
 6. Політехніка Сілезька – це 15 факультетів, колегіуми, науково-дослідні та викладацькі центри, що розташовані у чотирьох містах Сілезької агломерації. Глівіце – це місто найбільшої кількості факультетів – 11. Кількість студентів понад 22 тис.
 7. Політехніка Познанська – наразі студенти можуть обирати напрямки навчання на 9 факультетах. Кількість студентів перевищує 20 тис.
 8. Західнопоморський технологічний університет в Щецині – створений 1 січня 2009 року в результаті злиття сільськогосподарського університету та Щецинського технологічного університету. В університеті є 10 факультетів з 47 спеціальностями. Близько 15 тисяч студентів навчаються в університеті.
 9. Політехніка Любельська – один із п’яти державних університетів Любліна, але єдиний з технічним профілем. Тут навчається понад 10 тис студентів на 6 факультетах.
 10. Політехніка Краківська – вуз навчає 15 тис студентів та пропонує різноманітні спеціальності на 7 факультетах.

*згідно польського освітнього рейтингу “perspektywy” 2019 року

ENTRANT співпрацює з багатьма технічними вузами Польщі та допомагає зі вступом іноземним кандидатам. Хочеш отримати технічну освіту? Звертайся!

20.01.2020