[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

СТУДЕНТСЬКІ ГУРТОЖИТКИ У ПОЛЬЩІ

Питання проживання для майбутніх студентів та їх батьків є одним із найважливіших, після вибору хорошого університету. І це не дивно. Рішення прийняте – зовсім скоро ти опинишся у вирі студентського життя! І проживання у комфортних і доступних умовах – важливий момент. Студентські гуртожитки – це зручний спосіб насолодитися недорогим життям під час навчання у Польщі. Проживання у гуртожитках оцінило тисячі студентів. Отже, що потрібно знати про гуртожитки у Польщі? Як вони виглядають? Які умови та вартість?

Польські студентські гуртожитки – варто знати!

Перш за все, гуртожитки, як і університети у Польщі, є державні та приватні. Державні відносяться до державних вишів, тобто при вступі до державного вишу ви отримаєте місце в його студентському будинку. В приватних гуртожитках зазвичай проживають студенти різних приватних ВНЗ, з якими вони співпрацюють.

У Польщі діє понад півтисячі державних студентських гуртожитків з загальною кількість місць близько 150 тис. Приватних, в порівнянні, в декілька разів менше. А студентів у Польщі в загальному навчається близько 1,5 млн, з яких близько 70 тис. іноземці. Це означає, що не кожен бажаючий дістане місце в гуртожитку. Тому, чим раніше зайнятися вступом, тим більше шансів на отримання місця в студентських будинках.

Дивіться також:  ЯК ВСТУПИТИ У ПОЛЬСЬКИЙ ВНЗ?

В кожному гуртожитку діють чіткі правила, яких студенти мусять дотримуватися. Адже ти будеш розділяти простір з десятками інших людей і для комфортного проживання вам потрібно адаптуватися до певних засад. Наприклад, нічна тиша (cisza nocna) з 22.00 до 6.00. Або ж кожен ваш гість мусить відмітитися на рецепції гуртожитку та покинути його до певної години. Варто відмітити, що розраховувати на одномісну кімнату у польських гуртожитках – не варто. Зазвичай їх всього декілька і признаються вони сім’ям, або студентам з особливими потребами.

Умови проживання в студентських гуртожитках у Польщі

У державних студентських будинках зазвичай є одно-, дво- і тримісні кімнати площею приблизно 15-20 м2. Їх обладнання включає в себе все необхідне для комфортного проживання та навчання, а саме: ліжка (зазвичай надаються подушки, ковдра і постільна білизна), письмові столи з лампами, полиці та шафи для особистих речей. У кімнатах є доступ до Інтернету. Часто є й холодильники, хоча це не є правилом.

У більшості гуртожитків кожен поверх розділений на сегменти, які включають в себе по 2 або 3 кімнати. На сегменти найчастіше призначаються ванні кімнати з умивальниками, душем і туалетом. На жаль, у деяких частинах студентських будинків все ще знаходимо спільні ванні кімнати і туалети в коридорі. На кожному поверсі зазвичай є кухня, а то й не одна, кімната з пральною машиною і сушилка. Також можна розраховувати на столову, кімнати для науки, часом у гуртожитках є тренажерні зали.

Так як приватні гуртожитки у Польщі це зазвичай інвестиції університетів або приватних осіб, то частенько це цілком відремонтовані або ж побудовані будинки з високим стандартом. Приватні гуртожитки у Польщі – це номери або навіть невеликі квартири (стандартом є окремі ванні кімнати, іноді з кухонними куточками) набагато зручніші, ніж кімнати в гуртожитках. У приватних гуртожитках ми не знайдемо старих ліжок або обшарпаних стін. Приватні гуртожитки пропонують студентам багато зручностей, адаптованих до сучасності. Надзвичайно швидкий доступ до Інтернету в номерах і не тільки, тренажерний зал, огороджена територія, цілодобова охорона або підземний паркінг. Чіткі правила оренди та відсутність юридичних та фінансових сюрпризів також є величезною перевагою приватних гуртожитків.

Вартість проживання в студентських гуртожитках у Польщі

В середньому проживання в гуртожитках державних вишів коштує від 350 до 500 злотих/місяць, у приватних мінімум на 100 злотих буде дорожче. На жаль, не можна подати одну конкретну ціну. У різних містах різні університети мають дещо різні прайси на проживання. Багато залежить від кількості людей у кімнаті, а також від стандарту. Також, при поселенні в будь-який гуртожиток потрібно оплатити депозит – зазвичай це кошт рівнозначний одномісячній оплаті. До прикладу, студенти Варшавського технологічного університету за двомісний номер заплатять 470 злотих, а за одномісний – 770. Студентам Технологічного університету Вроцлава проживання обійдеться від 370 до 450 злотих на місяць. У свою чергу, студенти Вроцлавського Економічного університету заплатять від 380 до 750 злотих за місяць у одноосібному відремонтованому номері.

Альтернатива гуртожитку

Альтернативним варіантом проживання у Польщі для студента є оренда квартири або кімнати. Ці варіанти – дорожчі. Але квартиру можна орендувати разом з друзями, розділивши порівну кошти оренди, що в кінцевому результаті вийде не значно дорожче, ніж гуртожиток. А оренда кімнати обійдеться вам приблизно в стільки ж, скільки коштує одномісний номер у гуртожитку. Ціна оренди квартири або кімнати залежить теж від міста та умов.

Підводячи підсумок, гуртожитки у Польщі – це комфортні умови проживання з усім необхідним, подібні як й у інших Європейських країнах. Кожен студент, однозначно, проведе весело та відчує на повну студентські роки. Освітній центр ENTRANT, в рамах послуг, резервує гуртожитки та надає послуги з підбору житла для своїх абітурієнтів.

25.03.2019