[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

СКІЛЬКИ ВИТРАЧАЮТЬ СТУДЕНТИ У ПОЛЬЩІ?

Скільки коштує навчання в Польщі? Скільки потрібно на утримання під час навчання, крім вартості самої освіти у Польщі? На що студенти витрачають більшу частину студентського бюджету? В яких містах найбільше доводиться платити за оренду кімнати або квартири? Коротко: скільки взагальному коштує навчання в Польщі на даний момент?

Бюджет студентів в Польщі

Крім оплати самого навчання, вартість якого залежить від обраного університету і спеціальності, студентський бюджет включає й інші витрати пов’язані з проживанням. Середньомісячний бюджет студента в Польщі – близько 300 євро. Ця сума включає в себе найдешевший варіант проживання, тобто гуртожиток. Студенти в польських університетах платять в середньому близько 400 злотих (100 євро) за місяць проживання в студентському гуртожитку. Як відомо, не всі студенти отримують місця в гуртожиток та не всі університети Польщі надають можливість проживання в гуртожитку, тому ця вартість може значно зрости, так як студент змушений винаймати кімнату або квартиру. Згідно з підрахунками, студент витрачає в середньому близько 300 злотих (близько 75 євро) на їжу в місяць. Звичайно, знайдуться й ті, хто витратить набагато більше, і чемпіони, так би мовити, рекламних акцій, бюджет яких закриється нижче середньої суми. Щомісячний квиток на громадський транспорт для студента коштує близько 50 злотих, хоча ціни варіюються в залежності від міста. Більшу частину бюджету складають витрати у вільний час. Наприклад, похід в кафе з друзями, відвідування кінотеатру, вечірки, а також обіди в улюблених студентських молочних барах і їдальнях в університеті. Середньостатистичний студент витрачає близько 500 злотих (125 євро) на місяць на ці товари, хоча ця сума, звичайно, неоднозначна.

Проживання студента в Польщі – скільки це коштує?

Беручи під увагу, що кожен іноземний студент, який приїжджає на навчання в Польщу, не має можливості проживати вдома з батьками, найзначнішою витратою студентського бюджету є оренда квартири, кімнати або гуртожитку. І так, почнемо з гуртожитку – ціна від 320 до 800 злотих на місяць за місце в гуртожитку. Ціна варіюється в залежності від вибору одномісного чи двомісного номера і стандарту гуртожитку. Однак, як уже згадувалося не завжди є можливість проживати в гуртожитку, та й не всі хочуть. Альтернатива – оренда квартири або кімнати, але й коштує це дорожче. Місце в двомісній кімнаті в великих містах, таких як Варшава, Вроцлав, Краків, може коштувати від 500 до 1000 злотих. Якщо ви вирішите орендувати студію, заплатите ще більше. Залежно від стандарту і розташування -1500 злотих й дорожче. Ціни оренди дуже різноманітні.

Скільки коштує навчання в Польщі та інших країнах Європи?

Не дарма навчання та проживання в Польщі вважається одним з найдешевших в Європі. Це дійсно правда. Згідно даних рапорту Асоціації польських банків про студентські фінанси на тлі інших європейських країн, в середньому студент в Польщі витрачає на своє життя близько 1600 злотих/місяць (близько 370 євро). Ви думаєте, що це багато? З огляду на витрати, понесені студентами в інших країнах, зовсім ні! Сума витрат на утримання польського студента займає третє місце з кінця серед країн Європи. Повторюємо, третє місце з кінця!!! Дешевше тільки в Сербії та Румунії. У деяких європейських країнах студенти витрачають майже в три рази більше. Рекордсменами тут є Швеція, де студент витрачає близько 1300 євро на місяць, Нідерланди і Фінляндія, де студентам в місяць потрібно більше 1000 євро.

21.11.2019