[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

СЕРТИФІКАТ ДЕРЖАВНОЇ КОМІСІЇ З ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ ЯК ІНОЗЕМНОЇ – ЯК ОТРИМАТИ?

Мабуть, кожен майбутній абітурієнт, що планує вступ до польського університету на польськомовну програму , ознайомлений з тим , що однією з вимог поступлення – є знання польської мови. Як державні так і приватні Вузи Польщі, вимагають підтвердження знання мови на певному рівні. Приватні університети можуть задовільнитися будь-яким сертифікатом, де вказано, що кандидат пройшов певний курс польської мови. Особливо вибагливі державні навчальні заклади, адже вони акцептують тільки сертифікат виданий Державною Сертифікаційною Комісією на рівні В1-В2. Хоча, якщо Ви добре володієте мовою , а такого сертифікату у вас немає, вуз може провести власний екзамен або ж перевірити знання мови на співбесіді по скайпу.

Що собою представляє та як отримати сертифікат польської мови як іноземної виданий Державною Сертифікаційною Комісією?

Для отримання сертифікату вам необхідно пройти екзамен, організований Державною Сертифікаційною Комісією. Państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego (Державний сертифікаційний іспит з польської мови як іноземної) проводиться з ціллю визначити компетентності володіння польською мовою, незалежно від організацій, що проводили навчання та програм, використаних матеріалів чи методів навчання. Запам’ятайте, тільки даний сертифікат визнається у Польщі та світі, з ним ви без проблем вступите до будь-якого польського університету.

Державний сертифікаційний іспит з польської мови як іноземної, вперше був проведений в Польщі та інших країнах у 2004 році. Даний іспит організовується принаймні 3 рази на рік: весною, влітку та осінню. Іспит проводиться у різних країнах: Польща, Україна, Білорусія, США та інші. Здати екзамен може будь-який іноземець, незалежно де та як вчив польську мову.

Іспит проводиться на 3-х рівнях:
• Початковий (А1),
• Вище початкового (А2),
• Середній (В1),
• Вище середнього (В2),
• Професійний (С1 та С2).

На іспиті оцінюються наступні вміння:
• Аудіювання;
• Граматика;
• Письмо;
• Розуміння тексту;
• Усне мовлення.

Іспит складається з двох частин: письмової та усної. Їх здача може проводитись або в один день, або перша частина в один день, а друга – на наступний. Тривалість письмової частини складає 225 хв. та включає в себе 4 завдання: аудіювання, граматика, розуміння написаного тексту і письмова мова. Усна частина складається в основному з 2-3 завдань, а саме описати якусь ситуацію та висловити свою думку. Усі етапи дають можливість отримати 200 пунктів. Для того, щоб отримати позитивну оцінку з іспиту, вам потрібно з кожного етапу отримати мінімум 60%.

Даний іспит є платним. Вартість здачі іспиту для дітей та молоді на рівень А1-В2 – 90 євро; для дорослих на А1,А2 – 120 євро, В1,В2 – 150 євро та на С1,С2 – 180 євро. Також, якщо ви здали іспит з позитивним результатом вам потрібно оплатити ще сам сертифікат, його вартість – 20 євро.

Хочемо попередити , що екзамен з польської мови як іноземної не є легким і якщо ви вирішили його здати, повинні серйозно до цього віднестись, адже в разі негативної оцінки, ви зможете перездати, але не раніше ніж через 1 рік.

1.11.2017