[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

РОБОТА ДЛЯ СТУДЕНТІВ ПІД ЧАС НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ

Чи студенти мають можливість поєднувати навчання з роботою? Як і де знайти роботу іноземним студентам в Польщі? Скільки заробляють студенти? Які можливості дає працевлаштування студентам? На ці та багато інших питань ми спробуємо дати відповідь у цій статті.

Як показує практика багато студентів, котрі приїжджають на навчання в Польщі, рано чи пізно влаштовуються на роботу, щоб підзаробити на власні потреби, або ж допомогти батькам та самотужки оплачувати своє навчання чи проживання. Звичайно, щоб поєднувати навчання і роботу, треба бути організованою людиною та не лінуватися.

Навчання в польських університетах має свої відмінності. Зазвичай, лекції проводяться 4 дня на тиждень, тобто ми маємо 3 дня вихідних від навчання – це досить непогана можливість знайти хоча б на 2 дні підзаробіток. Або ж можна підробляти по декілька годин в будні дні після лекцій. Також гарна можливість для студентів – це робота на літніх канікулах. Студенти –іноземці, які не мають карти побиту, а перебувають у Польщі на студентській візі мають повне право легально працювати на протязі 3 місяців, в період канікул.

Де та скільки можуть заробляти студенти під час навчання в Польщі?

Перша робота для студентів, що привернула нашу увагу, це анкетування. Тут ставки дуже різні, і, як правило, залежать від кількості питань, включених у дослідження, і трудності в знаходженні відповідних респондентів. Ця робота відносно приємна і може принести чималий дохід – від 5 до 40 злотих за опитування.

Досить популярним підзаробітком серед студентів в Польщі є робота в кафе, пабах та ресторанах. Студенти можуть працювати помічником на кухні, офіціантом, барменом. Заробітки в цій ситуції – від 6 до 13 злотих за годину.

Серед дівчат популярною роботує є хостеса – зустріч клієнтів в кафе, ресторані чи огранізації. На цій посаді заробітки відносно низькі – від 5 до 8 злотих за годину. Подібні ставки на розповсюдження листівок – від 6 до 10 злотих за годину.

Для тих хто легко знаходить контакт з людьми і володіє добре польською мовою, гарна пропозиція роботи – call center, тобто робота біля телефону. Ставка 10-15 злотих за годину. Тим не менш, діє тут такий принцип, чим більше часу проводиш за телефоном, тим більше грошей можеш заробити. Найбільш прибуткова робота у вечірній час. Досить цікавим є те, що можна отримати бонус за хорошу продуктивність продажів.

Гарною можливістю підзаробити для студентів з України, Білорусії чи інших країн є репетиторство. У Польщі з легкістю можна знайти бажаючих, котрі хочуть розпочати вивчати українську, російську чи англійську мови. Ставки за надання таких послуг 30 – 40 злотих за годину.

Крім роботи є можливість заробити на платних практиках чи стажах в різних організаціях Польщі. Частенько по закінченню таких практик і стажів, студенти отримують пропозицію дальшого працевлаштування. Або ж можна поїхати на платні практики в інші країни Європи чи Америку, де за 2-3 місяці можна заробити до декількох тисяч доларів.

Що ж потрібно робити та де шукати роботу?

Перш за все це потрібно написати своє резюме і віднести або відправити електронною почтою на фірму, кафе чи організацію, де ви б хотіли працювати. Сайти, які можуть вам допомогти в пошуку підзаробітку для студентів в Польщі:

pl.jooble.org – сайт, що створений з єдиною метою: допомогти вам знайти гідну роботу. На Jooble знайдете всі доступні робочі місця на ринку. При введенні запиту в пошукову систему списків, ви отримаєте посилання, які відповідають вашим потребам, а це більше 240 сторінок оферт роботи в Польщі. Jooble допоможе заощадити ваш час і зусилля: набравши одне запит, ви знайдете роботу, яка відповідає в 100 відсотках вашим вимогам.
www.dlastudenta.pl
www.praca.dlastudenta.pl
www.olx.pl
www.infopraca.pl
www.gumtree.pl
www.gratka.pl
www.pracuj.pl
www.ABCpraca.pl
www.pracuj.pl
www.pracadlaciebie.pl
www.monster.com
www.1praca.gov.pl

Іноземні студенти під час навчання в Польщі можуть з легкістю знайти підзаробіток, головне, як кажуть, це бажання. Крім фінансових користей, робота допоможе вам швидше адаптуватися в середовищі нової для вас країни, вдосконалити мову та познайомитися з новими людьми. Також ви навчитесь цінувати гроші, які заробите власними зусиллями та здобудете досвід роботи в колективі.

1.10.2017