[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

ОРЕНДА КВАРТИРИ В ПОЛЬЩІ. КОРИСНІ ПОРАДИ.

Якщо ви збираєтесь їхати на навчання в Польщі або ж ви вже студент, однозначно , одним з важливих питань є проживання в Польщі. Більшість абітурієнтів та студентів надають перевагу проживанню в студентських гуртожитках, адже це і дешевше і веселіше. Але нажаль не всі університети Польщі можуть забезпечити місця в гуртожитках. Також, не всі хочуть проживати в гуртожитках. В таких випадках оптимальний варіант – оренда квартири або кімнати.

Процес оренди квартири в Польщі

Процес оренди квартири в Польщі подібний як і в будь-якій іншій країні, але все ж таки варто ознайомитися зі всіма нюансами. Перш за все, перебуваючи поза Польщею, зняти квартиру на тривалий термін практично не можливо, адже жоден власник не захоче чекати поки ви приїдете та поселитесь. Тому варто на перші декілька днів зарезервувати собі місце в хостелі чи готелі. Найкраще це зробити за допомогою таких відомих сервісів, як booking.com чи hrs.com . Також, потрібно врахувати, що в період вересня та жовтня, великий попит на оренду квартир, адже сотні студентів саме в цей час підшукують собі затишне помешкання.

Отож, вам потрібно зайнятись пошуком квартири в Польщі на тривалий термін. В вас є два варіанта: пошук квартири з допомогою агентств нерухомості або самостійний пошук.

Звертаючись за допомогою до агентств нерухомості потрібно врахувати кошт даної послуги. Зазвичай, у Польщі, такі агенції беруть одноразову оплату у розмірі 50% або 100% місячної плати за оренду квартири. Усі агенції нерухомості у Польщі повинні мати відповідну ліцензію, тому можна не боятися потрапити на шахрая. Перевагою цього варіанту є підбір житла згідно ваших вимог та вирішення всіх юридичних нюансів, особливо якщо ви іноземець.

Якщо ж ви вирішили заощадити кошти і самостійно знайти квартиру, пошуки починайте з інтернету. Сайти, на яких можна знайти бажану квартиру, зазвичай зручно оформлені. Там можна шукати як за обраним населеним пунктам, так і за доступною ціною. Найпопулярніші портали пошуку квартири чи кімнати у Польщі:
gumtree.pl
dom.gratka.pl
olx.pl
otodom.pl
domy.pl

Оренда квартири в Польщі – кошти

Тепер розглянемо всі нюанси пов’язані з коштами оренди. При поселенні вам обов’язково прийдеться оплатити депозит (Kaucja) в розмірі 1-місячної плати за оренду квартири. При виселенні ці кошти повертаються, якщо ви нічого в квартирі не поламали та не на рушили умови договору про оренду. Щодо коштів оренди квартири, можна їх поділити на три частини:
– Кошт оренди (Koszt wynajmu), це сума, яку ви платите власнику квартири. Практично у всіх оголошеннях вказується тільки ця сума, будьте уважні.
– Адміністраційна оплата(czynsz), це сума за експлуатацію будинку. Ці кошти коливаються в границях 250- 500 злотих. Відразу впевніться чи ця сума вже входить у кошт оренди.
– Комунальні оплати (media) – світло, газ і тд.

Ціна оренди квартири залежить від району, в якому знаходиться квартира, віддаленість від великих транспортних вузлів та від центру міста, стан квартири, квадратура.

Отже, будьте дуже уважними при підписанні договору про оренду та детально запізнайтеся, що входить в ціну оренди квартири.

Якщо у вас виникли проблеми з пошуком квартири у Польщі, звертайтесь, фірма ENTRANT вам у цьому допоможе. Нашим абітурієнтам надаємо допомогу у резервації та підборі гуртожитків, а також у пошуку квартир.

Контакти:
тел: +38 093 170 0857, +38 067 217 4344
e-mail: info@entrant.eu

3.10.2017