[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ З КАРТОЮ ПОЛЯКА

Для початку розберемося, що ж це таке Карта Поляка. Так ось, ця чудо-карта – підтвердження вашої приналежності до польського народу, що дає безліч переваг для побудови свого майбутнього в Європейській країні – Польщі. Одне з яких – отримання якісної вищої освіти, й найцікавіше – можливість навчання на бюджеті, тобто безкоштовно. Багато абітурієнтів із Картою Поляка не до кінця проінформовані й знають про можливості і про те, як їх отримати.

Безкоштовне навчання в Польщі з Картою Поляка в державних університетах

Так, отримати безкоштовну освіту в Польщі на із Картою Поляка можна тільки у державних університетах! Ще важливий нюанс – тільки під час вступу на денну форму і тільки при навчанні польською мовою. Всі інші варіанти такі як заочна форма, англомовні програми – платні!

Багато хто помиляється вважаючи, що Карта Поляка дорівнює безкоштовній вищій освіті в Республіці Польща. Дорогі абітурієнти, це не так! Цей документ дає вам право претендувати на бюджетне місце, але крім цього, це місце потрібно заслужити і довести, що ви гідні – високими оцінками в атестаті. Іншими словами, під час вступу до державних ВНЗ на безкоштовне навчання крім Карти Поляка, у вас повинні бути гарні оцінки в атестаті про повну загальну середню освіту. І чим вище оцінки, тим більше шансів, що саме ви потрапите на бюджет. Оскільки з чудо-картою вступ проходить на тих же умовах, як і для польських студентів, варто врахувати, конкурс буде великий. Виходячи з практики, якщо середній бал або оцінки профільних предметів нижче 10 (4 +), шансів мало, але спробувати завжди можна.
Якщо не пройшли на безкоштовне, як власник КП можете отримати знижку 30% на навчання. Рішення про дану знижку видають влади університету.

Процес вступу з Картою Поляка на безкоштовне

Як уже згадувалося процес вступу абітурієнтів на основі Карти Поляка на безкоштовне проходить на рівних з поляками і значно відрізняється від поступлення на платне. Це означає – вам потрібно вкластися у визначені терміни: терміни реєстрації, надання та подачі документів. Набір зазвичай триває всього місяць з кінця травня до кінця червня, максимом до перших чисел липня. У цей період мусите встигнути пройти весь процес реєстрації. Якщо вас зарахували, то вже в середині липня необхідно привести до університету оригінали всіх необхідних документів. Тобто, якщо вирішили вступати на безкоштовне, до всього процесу варто почати готуватися заздалегідь і дуже трепетно, так як щось не встигли – втратили свій шанс.
Які ж потрібно документи для вступу на безкоштовне з КП?

 1. Атестат і додаток з оцінками. Також практично всі польські державні університети вимагають апостилізацію цих документів;
 2. Копія закордонного паспорта;
 3. Копія Карти Поляка (в деяких випадках нотаріально завірена);
 4. Кілька фото, а також фото в електронному варіанті;
 5. Медична довідка з інформацією про придатність до навчання в обраному університеті;

Просимо звернути увагу, вище представлений список необхідних документів – це основний перелік, але в кожному університеті він може дещо відрізнятися або можуть вимагати додаткові документи. Важливо, всі документи повинні бути перекладені на польську мову польським присяжним перекладачем!

Крім надання необхідних для вступу документів, в залежності від університету, вас можуть запросити на тест, співбесіду чи скайп-інтерв’ю, з метою підтвердження знання польської мови або вашої мотивації до навчання на обраній спеціальності. Підсумовуючи, кожен ВНЗ – дещо різні вимоги до абітурієнтів з польським походженням. Тому варто детально вивчити всю інформацію в обраному навчальному закладі.

Навчання англійською мовою з Картою Поляка в державних університетах

Ні для кого не секрет, навчання англійською в Польщі значно дорожче ніж польською мовою, але для кандидатів з Картою Поляка цей варіант набагато доступніший. Оскільки ціни на англомовні програми для громадян РП та осіб із польським корінням нижче ніж для іноземців, в межах від 2000 до 6000 злотих на рік (близько 500-1500 євро). Для порівняння, середня вартість вищої освіти на англійській для іноземців без чудо-карти – від 2500 до 3500 євро/рік. Також трапляються спеціальності англійською без оплат для абітурієнтів з польським походженням, їх часто фінансує Європейський Союз або держава. Варто відзначити, що це стосується тільки державних вишів, в приватних ціни для всіх однакові.

Процес вступу на англомовні програми із Картою Поляка відрізняється тим, що триває зазвичай довше – до кінця липня, даючи більше часу на вирішення всіх питань. І основна відмінність – це додатковий документ – сертифікат знання англійської мови. Польські університети дотримуються строгих правил щодо сертифікатів: перше – повинен бути міжнародного зразка і визнаватися в світі, наприклад TOEFL, IELTS, FCE, CAE, CPE, BEC та інші; друге – рівень знання – В2.

Навчання в приватних університетах Польщі з Картою Поляка

На жаль, в приватних польських університетах по Карті Поляка немає можливості безкоштовної освіти, але все ж давайте ознайомимося які привілеї дає цей документ. Перш за все – спрощений процес поступлення. Карта Поляка є підтвердженням знання польської мови, так як для її отримання потрібно скласти іспит при Консульстві, тому більшість ВНЗ не вимагає від кандидатів з польським походженням сертифіката або здачі тесту на знання мови на необхідному рівні для навчання. Крім того в приватних університетах можна отримувати всі ті ж стипендії, які надають в державних і навіть претендувати на додаткові знижки.

Додаткові переваги для власників Карти Поляка
Крім можливості безкоштовного навчання Карта Поляка також дає своїм власникам інші переваги:

 • Стипендії. При складній фінансовій ситуації сім’ї власника Карти Поляка, можна отримувати соціальну стипендію в університеті – це стосується як державних, так і приватних ВНЗ. Наприклад, у випадку багатодітній сім’ї; вихованням займається тільки один з батьків; батьки безробітні або отримують мінімальну заробітну плату – сміло можете подавати заяву на такого виду стипендію. Даний вид стипендії може покривати не тільки вартість навчання, але також проживання та харчування. Другий вид – консульська стипендія. Сама назва визначає ким вона надається – Консулом РП й при здачі іспиту та вступу до вишу через консулат. Крім того, можна отримувати непогану стипендію за високий бал. Тут все просто – добре навчаєтеся – отримуєте стипендію.
 • Знижка на річні курси польської мови при державних університетах. Зерувка або підготовчий курс вивчення польської – платний для всіх. Абітурієнти з КП отримують знижку в 30%.
 • Безкоштовне відвідування музеїв, парків. Так, власники Карти Поляка можуть абсолютно безкоштовно відвідати культурні місця в Польщі, але зверніть увагу, що це в основному державні музеї і така можливість може надаватися в певні дні та години. Тому перед візитом, варто ознайомитися з інформацією на офіційному сайті музею чи парку.
 • Ще один бонус – знижка на проїзд в поїздах по Польщі. Прекрасна можливість по мандрувати по різних польських містах. Дана знижка – мінус 37% від вартості квитка на пасажирські, швидкісні і експрес поїзда.
 • Спрощений процес працевлаштування. З Картою Поляка не потрібно робити дозвіл на роботу.
 • Оплата за розгляд і видачу національної польської візи для власників Карти Поляка становить 0 євро.

Легалізація перебування з Картою Поляка
Карта Поляка – шлях до імміграції в Польщу – шанс на отримання ПМЖ і навіть громадянства. Це відмінний шанс для студентів, які хочуть здобути вищу освіту та залишитися жити й працювати РП.
Якщо ви приїхали здобувати освіту до Польщі по Карті Поляка, відразу можна зайнятися питанням легалізації. Можна, так сказати, поміняти Карту Поляка на Карту сталого перебування, яка видається на 10 років. Для цього потрібно крім самої КП, надати підставу вашого постійного перебування на території РП. Наприклад, навчання в університеті або на річних курсах польської мови. Проживши безперервно два роки на Карті сталого перебування ви можете подавати документи на отримання польського громадянства.

Підбиваючи підсумок, маєш Карту Поляка або можеш її отримати – не замислюйся, скористайся перевагами які вона дає. Ми з впевненістю можемо сказати – ви не пошкодуєте, адже Польща – це прекрасна європейська країна!
Хочете без проблем поступити в польські університети на основі Карти Поляка, ми будемо раді вам допомогти! Освітній центр ENTRANT пропонує комплексні послуги по оформленню закордонних кандидатів до навчальних закладів Польщі, в тому числі з Картою Поляка. Крім того, надаємо можливість вступу відразу в декілька університетів для підвищення шансів поступлення на безкоштовне навчання!

16.07.2018