[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ БЕЗ ЗНАННЯ МОВИ

Є багато різних думок, щодо навчання в Польщі та знання мови при вступі. Хтось твердить “для вступу не потрібно знати мови взагалі”, інші – “не знаєш мови – не поступиш”. Отже, як виглядає ситуація насправді?

Польськомовні програми навчання – вступ без знання польської

Аби одразу розвіяти хибні думки, почнемо з Закону: згідно закону Польщі щодо освіти іноземців у навчальних закладах на польській мові, кожен іноземний кандидат зобов’язаний володіти польською мовою на рівні, що дозволяє навчатися. А тепер детальніше і з практичної точки зору. Кожен навчальний заклад сам вирішує як кандидат мусить підтвердити своє володіння мовою і який рівень достатній, чи для старту вистачить В1 чи все-таки В2. Одні вузи вимагають сертифікат виданий тільки акредитованою комісією, інші – будь-якою мовною школою; ще інший – самостійно проводить интервью чи екзамен; а деякі, так сказати, вірять на слово, хоча на даний момент таких вже майже немає. Саме тому ходять слухи, що для вступу не потрібно знати мови взагалі.

Кожен майбутній студент, що хоче здобути освіту у Польщі на польськомовній програмі повинен розуміти, що він їде у іншу країну, де спілкування відбувається на іншій мові, де лекції і заняття викладаються теж іншою мовою. Тому в принципі питань щодо знання польської не повинно бути – абітурієнт мусить вивчити мову, незалежно від того чи вуз вимагає чи ні, хоча б на комунікативному рівні для власного комфорту та впевненості, що справиться з початком навчання та адаптацією.

Як та де вивчити польську мову аби вступити до польського університету?

Варіантів – багато! І все залежить від власних можливостей та бажання. Отже, розглянемо найефективніші:

  • Участь у річному курсі вивчення польської при університеті Польщі.
    Плюси: ефективне вивчення мови за рахунок великої кількості годин (4-5), 5 днів в тиждень; додаткове вивчення професійної термінології; вивчення мови в польськомовному середовищі.
    Мінуси: додатковий рік на вивчення мови; не маленькі кошти – ціни починаються від 2200 євро/курс.
  • Відвідування курсів чи репетитора у своїй країні.
    Плюси: можливість поєднання вивчення мови з навчанням в школі, не втрачаючи часу; вивчення мови в індивідуальному режимі згідно потреб.
    Мінуси: недостатня сконцентрованість на вивченні мови та кількість годин на тиждень, адже паралельно у вас є багато інших справ, що може не дати бажаного результату

Вибір варіанту вивчення мови залишається за вами. Для покращення результату можна додати власні можливості: вивчення польської онлайн, читання книг чи слухання музики і тд.

Англомовні програми навчання – вступ без знання англійської

Для тих, хто бажає навчатися в Польщі, але вважає за краще вивчати англійську, щоб вивчати дві мови одночасно, або абітурієнти, які не володіють польською достатньо, щоб навчатися на цій мові, ви можете навчатися англійською мовою. Все більше і більше університетів пропонують програми навчання на англійській на різних освітніх рівнях. Дані навчальні програми проводяться не тільки англійською мовою, але також зосереджуються на міжнародних цінностях та аспектах їх змісту.

При вступі до польського університету на англомовну програму, все дуже просто, якщо абітурієнт володіє мовою. В даній ситуації потрібно здати тест на отримання міжнародного сертифікату на рівень, хоча б, В1. Найвідоміші та ті, що визнаються університетами Польщі при оформленні це TOEFL, IELTS, TOEIC, Cambridge ESOL та інші.

Все значно складніше, якщо абітурієнт не знає або має мінімальні знання англійської мови, адже без мовного сертифікату у вас нульові шанси вступу. Якщо ж ви все-таки хочете навчатися в Польщі на програмах, що викладаються англійською, вихід – інтенсивне вивчення мови на річному курсі. Так, вам потрібно буде присвятити цілий рік на вивчення мови, але в результаті – вступ на бажану освітню програму. Дані мовні курси проходять при вузах Польщі в стаціонарному режимі, часто їх називають нульовим курсом, що готує кандидата до вступу та навчання. Варто відмітити, що такий курс закінчується отриманням сертифікату.

ENTRANT – центр по навчанню в Польщі – з радістю допоможе у вирішенні всіх формальностей з оформлення іноземців на навчання до закладів Польщі, в тому числі з підготовкою до вступу, вивченням мови. Ми гарантуємо правильно організований весь процес, що в результаті запевнить вступ до обраного університету. Не втрачай часу, почни підготовку вже сьогодні!

7.12.2018