[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

НАВЧАННЯ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ У ДЕРЖАВНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ ПОЛЬЩІ

Абітурієнти, які вирішили отримати вищу освіту у Польщі чи в будь-якій іншій країні світу, часто задаються питанням : державний чи приватний університет?

“Хочеш здобути якісну освіту – обери навчання в державному ВУЗі ” – цю пораду часто дають молодим людям, які вирішили продовжити свою освіту на більш високому рівні. На скільки ж це правда?

Переваги навчання в державних університетах Польщі

По-перше, за більшістю державних університетів стоїть традиція – часто традиції з’являються у вигляді декількох десятиліть , а то й сотні років історії, найвидатніших учених і величезних інфраструктурних об’єктів. Зазвичай кампуси державних вузів Польщі – це старі будівлі, часто, навіть досить історичні. Разом з розвитком в країні, в університетах щораз повстають сучасні лабораторії, майстерні та корпуси, що наповнені мультимедією, останніми технологічними інноваціями, які збільшують комфорт досліджень і забезпечує більш широкі можливості для студентів.

Навчатися в державних університетах Польщі означає навчатися у найкращого викладацького складу. Практично кожен науковець, який зацікавлений у постійному розвитку і розширенню наукових досягнень, пов’язаний з якимсь державним університетом. Саме тут проводяться важливі дослідження, публікуються наукові статті, організовуються різноманітні конференції, або, в кінцевому рахунку, тут проходить досягнення нових академічних ступенів. У рамках своєї виховної роботи науковці також постійно проводить заняття зі студентами та аспірантами. Наявність кращих співробітників, як правило, є синонімом найвищого рівня. А отже, чим більше університет має учених, тим його рівень вище, і має більший інтерес серед студентів.

Існує ще одна важлива перевага для іноземців, що мають польське походження. Студенти, які мають польське коріння та мають Карту Поляка можуть безкоштовно навчатися або отримати знижку 30% на польській програмі. В такому випадку кошти навчання покриває Польська держава. Крім того, університети мають досить велику систему соціального забезпечення, яка відкрита також для іноземних студентів.

Для іноземних студентів, котрі не мають польського походження, кошт навчання значно вищий ніж в приватних університетах Польщі. Згідно закону, навчання в державних вузах Польщі для таких кандидатів, не може коштувати менше 2000 євро в рік. Середній кошт навчання в державних навчальних закладах Польщі для іноземців 2000-5000 євро в рік.

За останні 20 років в польській системі освіти було багато змін, але й досі вважається, що найкращу освіту надають державні ВУЗи. Хоча згідно рейтингів, котрі враховують всі аспекти системи навчання, приватні університети Польщі не відстають від державних і займають передові місця. На польський ринку освіти знаходяться як багато дуже хороших університетів приватних, так і багато державних університети гіршої якості освіти, і навпаки.

Вибір залишається за Вами, перед тим як прийняти рішення щодо вузу врахуйте Ваші можливості та аспекти які вас цікавлять, зважте всі плюси та мінуси. Або зверніться до нас, ENTRANT з радістю допоможе вам обрати університет та вирішити всі питання пов’язані зі вступом до університетів Польщі. +38 093 170 0857, +38 067 217 4344

1.11.2017