[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name
международные отношения в Польше

МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИ. ОГЛЯД СПЕЦІАЛЬНОСТІ.

Спеціальність міжнародні відносини – для кого?

Цікавишся політикою? Знаєш багато про міжнародні справи? Хотів би дізнатися правила і положення дипломатичного протоколу? Цікавишся вивченням іноземних мов? Якщо на більшість цих питань твоя відповідь «так» – безумовно, тобі слід розглянути можливість навчання за спеціальністю міжнародні відносини. Даний напрямок – прекрасна можливість поглибити знання про міжнародні відносини, глобалізацію політики, дипломатію. Дослідження цікаві, і їх програма дуже різноманітна. Ідеальний вступники на міжнародні відносини – це людина, яка вміє спілкуватися з іншими, вести переговори, обговорювати і переконувати – тому важлива наявність міжусобних і дипломатичних навичок, простота встановлення контактів, свобода спілкування з іншими. Цей напрямок для цікавих і амбітних людей, що дає можливості, але також ставлячи складні завдання.

Які предмети вивчаються під час навчання на факультеті міжнародних відносин?

Міжнародні відносини – це поєднання економічних, правових, політичних і соціальних наук. Під час навчання заняття зосереджені на таких темах, як міжнародні політичні, економічні та культурні відносини, а також міжнародне публічне право, сучасні політичні системи, міжнародні організації та механізми зовнішньої політики. Дослідження дозволяють студентам здобувати здатність розуміти міжнародні суспільні відносини, які формуються між країнами і міжнародними організаціями в глобалізованому світі. На факультеті міжнародних відносин в блоці загальних предметів ви знайдете:

 • право
 • економіка
 • статистика
 • наука про державу
 • демографія
 • міжнародні економічні відносини
 • менеджмент у міжнародному бізнесі
 • політична і економічна географія
 • економічна політика
 • суспільні комунікації
 • міжнародні культурні відносини
 • міжнародні політичні відносини
 • Європейська інтеграція
 • міжнародна безпека
 • міжнародні фінансові ринки та ін.

В додатку до вищевказаних предметів також є багато областей, які відіграють важливу роль в цій сфері науки, тому навчальна програма зазвичай досить насичена різноманітними і цікавими темами. Навчання на міжнародних економічних відносинах відрізняється тим, що наука часто проводиться не тільки в лекційних залах, а за допомогою численних ознайомлювальних поїздок, зустрічей, показуючи студентам все на практиці, а не тільки теоретично. Цікаві також заходи, організовані факультетами, які проводять освіту в галузі міжнародних відносин. Запрошуються гості зі світу засобів масової інформації, політики, дипломатії чи бізнесу, чиї лекції призначені тільки для студентів. Потім у вас є можливість задавати питання і брати участь в дебатах з гостем факультету.

Топові університети Польщі, які пропонують навчання на факультеті міжнародних відносин

Абітурієнти, зацікавлені отриманнямвищої освіти в Польщі за фахом міжнародні відносини мають великий вибір навчальних закладів. Безліч польських університетів пропонує даний напрямок, представляємо кращі з них:

 1. Університет Вроцлавський. Факультет міжнародних відносин вже понад 20 років навчає студентів на бакалавраті і магістратурі. Виш пропонує навчання в цій області польською мовою – 2500 євро/рік і англійською – 3000 євро/рік. До вибору студентів близько 10 спеціалізацій: економіка і міжнародний бізнес, Європеїстика, суспільні комунікації та регіональні, комунікаційне управління в міжнародних відносинах, дипломатія і ЗМІ, німецькі дослідження, східні дослідження та інші.
 2. Університет Лазарського у Варшаві. Спеціальність міжнародні відносини отримала найвищу оцінку Польського Комітету з Акредитації, що підтверджує високу цінність навчальної програми. Крім того, Університет Лазарського входить в ТОП-3 найпрестижніших приватних вузів Польщі. Вартість навчання польською мовою трохи нижче 2000 євро/рік, англійською – 3000. Цікава пропозиція в області міжнародних відносин – навчання за програмою подвійного диплому з британським університетом Coventry University.
 3. Університет Сівітас в Варшаві. Виш пропонує для студентів широкий вибір цікавих і перспективних спеціалізацій на факультеті міжнародних відносин: кібербезпека, Азіатика, безпека і боротьба з тероризмом, міжнародні відносини суспільні комунікації, бізнес і міжнародний маркетинг, дипломатія і міжнародна комунікація та інші. Пропонуються програми польською та англійською, а також на змішаній програмі польсько-англійської, з ціною навчання від 1500 євро/рік.
 4. Академія Фінансів і Бізнесу Вістула в Варшаві. Польський комітет з акредитації високо оцінив спеціальність міжнародних відносин в Академії Вістула. Серед викладачів на факультеті міжнародних багато відомих політиків, дипломатів і аналітиків. Університет пропонує диплом престижного вузу і якісну освіту, в співвідношенні практики й теорії за ціною 1450 євро/рік на польськомовній програмі, 2500 – на англомовній.
 5. Академія Суспільних Наук. Університет розмістив свої філії в 3 польських містах: Варшава, Лодзь, Краків. Пропонує освіту на бакалавраті й магістратурі з ціною близько 1500 євро/рік польською мовою.
Кар’єра випускника факультету міжнародних відносин

Якісна освіта в галузі міжнародних відносин – відмінний старт кар’єри. На жаль, це не повинен бути єдиний сильний актив в резюме випускника. Однозначно необхідно володіти як мінімум двома іноземними мовами на рівні, який дозволяє працювати з іноземними партнерами. Високо цінуються стажування та практики, що стануть відмінним доказом організаційних навичок і рішучості кандидата на роботу. Можливості кар’єри випускників міжнародних відносин дуже широкі. Ви можете працювати як:

 • експерт в центрах політичного аналізу,
 • аналітик і фахівець в області державного управління та місцевого самоврядування, а також в неурядових установах,
 • політичний радник,
 • організатор відкритих зборів,
 • фахівець по контактах з іноземними установами, організаціями,
 • фахівець в галузі дипломатії,
 • журналіст, що пише про поточні події світу в засобах масової інформації – пресі, радіо і телебаченні.

Випускник міжнародних відносин готовий до роботи в:

 • міжнародних і національних організаціях і установах, які співпрацюють з зарубіжними ринками,
 • підприємствах, що працюють на міжнародних ринках,
 • установах і підприємствах, пов’язаних з міжнародною торгівлею,
 • міжнародних організаціях і установах,
 • одиницях державного управління, пов’язаних із зовнішньою та економічною політикою,
 • дослідних та експертних центрах, що займаються питаннями міжнародних відносин.

Завдяки міждисциплінарній освіті випускник також готовий працювати в установах, що не мають прямого відношення до сфери міжнародних відносин. Якщо ти свідомо вчився і чесно готувався до майбутніх професійних проблем, можеш бути спокійним в отриманні хорошої роботи як на внутрішньому, так і на міжнародному ринку.
Інтернаціоналіст – це ім’я випускника факультету міжнародних відносин, який є людиною, що володіє дуже широкими знаннями про світ і зміни, що відбуваються в ньому, і, якщо захоче, він може використовувати його як актив в будь-якій професійній діяльності.

19.06.2018