[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

Міністерство Освіти Польщі вводить зміни, що покращать умови навчання для іноземних студентів в польських університетах

Міністерство Освіти Польщі на протязі декількох місяців розробляло Програму інтернаціоналізації науки і вищої освіти. Однією з цілей даної програми є підвищення мобільності студентів і викладачів, включаючи збільшення числа студентів – іноземців на польських університетах. Зміни входять в дію з жовтня 2016 року. Що ж саме зміниться і які поліпшені умови будуть введені для іноземних студентів?

Перш за все, від тепер в державних вузах Польщі не буде мінімальної ставки на оплату навчання для іноземців. Згідно нововведень, Ректор кожного університету самостійно встановлюватиме цінову політику вузу, дотримуючись умови, що плата не може бути нижче, ніж запланована вартість освіти. Нагадуємо, що раніше мінімальна ставка оплати навчання для іноземців в державних вузах становила 2000 євро в рік, в зв’язку з чим навчатися в державних університетах Польщі міг собі дозволити не кожен бажаючий. Прогнозується, що дана зміна посприяє зниженню коштів навчання для іноземців. А отже, вартість навчання в Польщі буде доступнішою!

Друге, реєстраційний внесок, так звана одноразова оплата за внесення кандидата в списки студентів та розгляд його документів, теж, від тепер, не є врегульованою. Раніше реєстраційний внесок при вступі іноземця в польський державний вуз складав 200 євро, очікується що тепер ця сума теж значно знизиться. Нагадуємо, що в разі відмови від навчання чи іншої причини, дана сума не повертається кандидату.

Також, в змінах передбачається, що кошти за навчання повинні бути оплачені за семестр, не пізніше дати початку навчання, відповідно до навчального плану, а також збори за підготовку та участь в наукових дослідженнях і дослідно-конструкторських робіт – не пізніше дати їх початку. В обґрунтованих випадках, ректор університету може продовжити термін сплати коштів навчання або ж дати згоду на внесення оплати частинами, наприклад помісячно.

Отже, як бачимо отримання освіти за кордоном стає все більш доступним. Кандидати, що планують вступ до польських університетів на 2017/18 навчальний рік вже зможуть скористатися вищевказаними нововведеннями.

Зацікавились отриманням вищої освіти в державному чи приватному університеті Польщі? Звертайтесь, фірма Entrant – організатор вступу та офіційний представник найпрестижніших вузів Польщі, вам у цьому допоможе! Ми гарантуємо, що ви станете студентом обраного вами польського вищого навчального закладу!

Контакти:
тел: +38 093 170 0857, +38 067 217 4344
e-mail: info@entrant.eu

3.10.2017