[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

МІФИ ПРО НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ

На сьогодні, велика кількість студентів з різних країн вже закінчила навчання або ще вчиться в Польщі. Відповідно, у кожного з них, у їхніх батьків склалася своя думка про освіту в Польщі. Ця тема оточена найрізноманітнішими міфами, що заважають прийняти важливе рішення деяким кандидатам.

Приватний університет гірше державного

Це напевно найпоширеніший міф про навчанні в Польщі. Приватні університети Польщі – це навчальні заклади з хорошою репутацією, сильним викладацьким складом, сучасною технічною базою, і що дуже важливо – система навчання основана на практиці! Освітні програми багатьох приватних університетів набагато сильніші й нічим не поступаються державним. Не будемо заперечувати, що є і “слабкі” приватні вузи, тому обов’язково потрібно перевірити рейтинги ВНЗ.

Вступити до Польщі може кожен

Так, може кожен, хто виконає всі вимоги! Якщо ще кілька років тому процес вступу для іноземців в польські вузи був набагато простішим, то з року на рік, університети ретельніше ставляться до прийому кандидатів – зростають вимоги до знання мови, до документів і тд. Зараз, під час вступу, Ви обов’язково повинні володіти мовою на рівні, що дозволить почати навчання і точно, просто на слово вам ніхто не повірить. Більш того не всі сертифікати визнаються університетами, а скайп-співбесіди, тестування або іспити на знання мови – це обов’язковий з етапів зарахування. Крім того, неправильно підготовлені пакети документів, переклади та не дотримання термінів – загрожує не прийняттям до обраного вишу.

Освіта в Польщі – це дорого

Ціновий діапазон польської вищої освіти – різноманітний! Польща пропонує варіанти як для бюджетного студента так і для того, у кого немає особливих обмежень в фінансовому плані. Коротко, ціни починаються від 800 євро за рік навчання, середня ціна близько 1500-2000 євро. Крім того, доступні стипендіальні, грантові програми без оплати за навчання. А від цього року для всіх іноземців доступна унікальна можливість – безкоштовне навчання в державних вишах зі знанням польської мови на рівні С1 .

В польських університетах дуже мало занять

Заняття в більшості університетів Польщі проводяться чотири дні на тиждень. Чому так? Один день призначений на самонавчання, похід в бібліотеку, написання реферату або підготовку проекту. Крім того, кілька днів заняття можуть бути з самого ранку до пізнього вечора, а кілька – по одній або дві пари. У всякому разі, перед вступом кандидат може ознайомиться з предметами, кількістю лекційних занять у кожному семестрі.

В польських університетах, особливо в приватних, навчаються одні українці і білоруси

Польські університети – відкриті на міжнародних студентів! І це нормально для кожного престижного університету. Звичайно, територіальне положення Польщі впливає на зацікавленість серед кандидатів з України та Білорусі й їх кількість становить більшу частину серед іноземних студентів. Але це не означає, що всі будуть вашими одногрупниками. У Польщі в 2018 році навчалося близько 1,3 млн студентів і з них всього 72 тис іноземці, а це відносно дуже маленький відсоток.

Іноземцям складно знайти роботу в Польщі
Головне – це бажання! Безліч іноземних студентів ще під час навчання знаходять роботу, і що важливо – за професією. Крім того, кожен університет надає допомогу в пошуку практик або стажувань для своїх студентів, що може бути хорошим стартом у кар’єрі. Одним з бонусів для іноземців після закінчення денної форми навчання є те, що їм не потрібно дозволу на роботу. І друге – після закінчення університету випускнику дається рік легального перебування в Польщі на пошук роботи. Отож, хто хоче – той без проблем знаходить роботу, тому хто сподівається, що йому пощастить, нічого не роблячи – буде складно.

28.05.2019