[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

МЕДИЧНА ОСВІТА В ПОЛЬЩІ: УНІВЕРСИТЕТИ, ЦІНА, ВИМОГИ, СИСТЕМА ОСВІТИ, ПЕРЕВАГИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

Отримання вищої освіти в сфері медицини – це рішучий крок у житті кожного абітурієнта, адже навчання на медичних напрямках одне з найскладніших і найвідповідальніших. З кожним роком стає популярнішим отримання медичної освіти за кордоном, з таких причин, як якість освіти, новітні технології, практика та перспективи кращого працевлаштування. Медична освіта у Польщі, однозначно, один з найкращих варіантів.

МЕДИЧНІ УНІВЕРСИТЕТИ ПОЛЬЩІ

В Республіці Польща діє всього на всього 9 медичних вишів, 2 колегіуму і 4 університетські кафедри, на яких доступні медичні напрямки. Представляємо список польських мед університетів за рейтингом «Perspektywy»:

 • Collegium Medicum при Ягеллонському Університеті (Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego) м. Краків, кількість студентів – 4822,
 • Варшавський медичний університет (Warszawski Uniwersytet Medyczny) м. Варшава, кількість студентів – 9030,
 • Гданський медичний університет (Gdański Uniwersytet Medyczny) м. Гданськ , кількість студентів – 5076,
 • Медичний університет ім.Карола Марчінковського (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego) м. Познань, кількість студентів – 6620,
 • Медичний університет ім. Пястів Сілезьких (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich) м. Вроцлав, кількість студентів – 5572,
 • Лодзинський медичний університет (Uniwersytet Medyczny w Łodzi) м. Лодзь, кількість студентів – 8409,
 • Білосточький медичний університет (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku) м. Білосток, кількість студентів – 4461,
 • Люблінський медичний університет (Uniwersytet Medyczny w Lublinie) м. Люблін, кількість студентів – 6886,
 • Поморський медичний університет (Pomorski Uniwersytet Medyczny) м. Щецин, кількість студентів – 4388,
 • Сілезький медичний університет (Śląski Uniwersytet Medyczny) м. Катовіце, кількість студентів – 9249,
 • Collegium Medicum при університеті Миколая Коперника (Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera) м. Бидгощ, кількість студентів – 5276.

ЦІНА НАВЧАННЯ

В польському законодавстві чітко вказано, що навчання в польських університетах для іноземців не може коштувати нижче ніж 2000 євро в рік. Але якщо говорити про ціну навчання на медичних напрямках, то вона в кілька разів вища, в порівнянні до інших спеціальностей, і коливається в границях від 5 000 до 13 000 євро в рік. Ціна однозначно висока, але нижча ніж в інших європейських країнах. Слід зазначити, що на ціну впливає мова навчання: навчання на польській мові буде вам коштувати дешевше ніж на англійській. На приклад, у Лодзинському медичному університеті на лікарському факультеті навчання на польській мові коштує 8 000 євро в рік, а на англійській вже 10 500.

Іноземці, котрі мають Карту Поляка, отримують знижку -30%. Або можуть навчатись на безкоштовній основі за таких ж умов вступу як і поляки. Крім того, абітурієнти котрі не мають Карти Поляка, але знаходяться в тяжкій фінансовій ситуації, можуть за згодою ректора отримати знижку на навчання.

ВИМОГИ ВСТУПУ для ІНОЗЕМЦІВ

Перш за все, треба визначитись на яких умовах ви можете поступити в медичні університети Польщі: вступ на платне навчання або ж вступ з Картою Поляка на правах рівних з поляками.

Перший варіант – простіший. При вступі на платне навчання вам не потрібно здавати вступні екзаменів, кандидат приймається на основі атестату зі школи та співбесіди. Другий варіант – на багато складніший, адже щоб отримати можливість безкоштовної медичної освіти, потрібно прикласти не мало зусиль. Вступ на безкоштовне можливий тільки на польськомовні програми навчання. Маючи Карту Поляка, іноземець повинен пройти весь процес поступлення так як і громадяни Польщі. Це означає , що вам потрібно здати вступні екзамени на польській мові з двох предметів: біологія та хімія або фізика на вибір. На напрямок стоматологія здаються ще додаткові екзамени.

Не менш важливою вимогою до іноземних кандидатів при вступі в мед університети польщі є знання мови. При вступі на навчання англійською мовою вимагається сертифікат міжнародного зразка, що підтверджує рівень мінімум В2. При вступі на польську мову навчання – Сертифікат Державної Комісії з польської мови як іноземної. Такий сертифікат можна отримати пройшовши так званий нульовий курс при Лодзинському медичному університеті, що спрямований на вивчення мови та готує іноземців до навчання на медицині. Єдиний даного типу курс в усій Польщі.

В усіх університетах від кандидатів вимагається медична довідка про зроблену вакцинацію проти гепатиту В.

ПОЛЬСЬКА СИСТЕМА ОСВІТИ НА МЕДИЦИНІ

Навчання на медичних напрямках в Польщі це, зазвичай, неділима магістратура, тобто не ділиться на два ступеня. Навчання триває 5-6 років плюс інтернатура, в залежності від напрямку. Диплом, отриманий по закінченню навчання, визнається в усіх країнах ЄС, а також в США, Канаді, Австралії та інших.

Важливим моментом є те, що вивчитись на таких напрямках як косметологія, дієтологія, акушерство, фізіотерапія, медична допомога можна не тільки в мед вузах, а й в інших приватних чи державних вишах.

ПЕРЕВАГИ та ПЕРСПЕКТИВИ

Медичні університети Польщі – це якісна європейська освіта за порівняно доступною ціною. Великий натиск кладеться на практичні вміння, мед університети оснащені новітніми лабораторіями та приладами, викваліфікований викладацький колектив. Випускник медицини має широкі перспективи для отримання роботи, як в Польщі, так і за кордоном. Ні для кого не секрет, що за робітні плати лікарів – досить високі. Наприклад, у Польщі середня зарплата складає близько 11 000 злотих.

Отже, якщо ви вирішили отримати медичну освіту у Польщі, треба врахувати, що процес вступу не буде з найпростіших. ENTRANT з радістю допоможе вам стати студентом одного з польських мед вузів, ми подбаємо про весь процес поступлення та допоможемо адаптуватися в Польщі по вашому приїзду. +38 093 170 0857, +38 067 217 4344

2.10.2017