[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

10 ПРАКТИЧНИХ ПОРАД ДЛЯ СТУДЕНТІВ, ЩО НАВЧАТИМУТЬСЯ В ПОЛЬЩІ

Ось і настав той час, коли вже всі справи залагоджені, статус студента набутий та куплені білети до обраного міста, а отже, це означає, що Польща вже чекає на Ваш приїзд. Але перед тим як очі розбігатимуться від усього нового та цікавого в іншій країні, знайдіть хвилинку ознайомитись з порадами щодо життя в Польщі.

10 порад для студентів в Польщі

  • Приїхавши на вокзал чи прилетівши до аеропорту, не поспішайте одразу міняти гроші на польські злоті. В таких місцях дуже часто курс є невигідним, тож можна втратити немаленьку суму. Найкращі обмінники знаходяться в центрі міста. Тож краще почекати доки доберетесь туди, адже, наприклад, курс євро в аеропорті може бути 1EUR=3.2PLN, в той час як в центрі міста 1EUR=4.2PLN.
  • Коли вийдете на вулицю, не сідайте в таксі, що стоять перед входом до вокзалу/аеропорту, бо ціна проїзду 2-2.80PLN за кілометр. Значно вигідніше викликати таксі за номером, адже тут ціна буде 1.40-1.60PLN за кілометр.
  • Альтернативою таксі є добре розвинутий громадський транспорт. По приїзду до Польщі скачайте до свого телефону програму jakdojade.pl. За допомогою цієї програми Ви отримаєте всю інформацію як дістатись з будь-якої точки міста до потрібної Вам адреси.
  • Обов’язково ознайомтеся з розкладом транспорту та порядком купування білетів. У випадку контролю білетів, якщо ви будете їхати «зайцем», з Вас одразу стягнуть штраф (196-266PLN).
  • Взагалі, в Польщі дуже легко отримати штраф за різні адміністративні порушення. Забороняється перебігати на червоне світло на дорозі; палити на зупинках та в інших громадських місцях; розпивати та навіть просто відкрито носити алкогольні напої на вулицях міста та ін..
  • При пошуках житла будьте дуже уважні, адже якщо Ви збираєтесь винаймати квартиру через агенцію нерухомості, то будьте готові заплатити половину місячної вартості помешкання агенту, який Вам це помешкання знайшов.
  • Святкуючи новосілля в квартирі майте на увазі, що в разі великого шуму після 22.00 до вас може завітати поліція. Адже час з 22.00 до 6.00 рахується часом для відпочинку, тобто всілякий шум може стати проблемою для сусідів.
  • По можливості старайтесь розмовляти польською мовою. Як і в будь-якій країні, в Польщі цінується державна мова, тож мешканцям приємно коли іноземці розмовляють з ними польською.
  • Відслідковуйте знижки на різні товари та послуги. Наприклад, можна непогано зекономити на квитках до омріяної подорожі, якщо купувати їх за деякий час, або потрапити на час зниження цін.
  • Варто завжди мати при собі якийсь документ з фотографією, але не обов’язково носити при собі всі свої документи. Достатньо буде, якщо ви матимете з собою лише студентський квиток, адже він є одним із документів, що підтверджує особу.

І нарешті, поживши певний час в Польщі, Ви вже самі знатимете нюанси, що можуть виникнути в повсякденному житті, а поки Ви тільки приїжджаєте до країни або тільки плануєте вступ до польського університету, запам’ятайте ці поради, та старайтесь їх притримуватись.

1.10.2017