[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

85 ТИС. ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ НАВЧАЄТЬСЯ В УНІВЕРСИТЕТАХ ПОЛЬЩІ. НАЙПОПУЛЯРНІШІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ І ВУЗИ СЕРЕД ІНОЗЕМЦІВ.

Освітою в Польщі цікавляться все більше іноземців та щороку їх кількість зростає. Ще в 2005 році в польських університетах навчалося не цілих 8 тис. студентів з-за кордону, а в 2020 їх кількість зросла в 10 разів і на сьогодні ця цифра досягла 85 тис. Навіть, епідеміологічна ситуація викликана COVID-19, цього року, не вплинула на вступ нових кандидатів і додалося 5,5 тис. нових студентів.

Загальна кількість студентів у Польщі становить близько 1,2 млн. І лише 85 тис. – це іноземці. Домінуюча група – українці, які становлять близько 50% всіх іноземних студентів у Польщі. Друга група – білоруси – близько 9%. Польщу охоче вибирають абітурієнти з Індії (5%) та Іспанії (3%). Кандидати з Туреччини, Росії, Чехії, Норвегії, Китаю – по 2%. Останнім часом швидше за все прибуває студентів з Центральної Азії – Казахстану, Азербайджану та Узбекистану. Ця тенденція свідчить про те, що вища освіта в Польщі є привабливим місцем для цих молодих людей, тому що пропонує європейську освіту і має хороший бренд.

Які найпопулярніші спеціальності серед іноземних студентів у Польщі?

Найпопулярніші напрямки серед іноземців, що навчаються в польських університетах – спеціальності з групи управління, бізнес і право. Також користуються попитом гуманітарні напрямки. І звичайно – медицина. Багато бажаючих на інформаційні технології, міжнародні відносини, туризм і відпочинок, а також економіку. Найменше іноземні кандидати проявляють інтерес до напрямів пов’язаних із сільським господарством. Студенти з країн ЄС приїжджають до Польщі навчатися на медиків, так як набагато дешевше ніж у себе вдома, а якість освіти – нічим не гірша. Абітурієнти з країн СНД – обирають для навчання у Польщі технічно-інженерні спеціальності, напрямки пов’язані з менеджментом і бізнесом. Іноземні кандидати, які приїжджають на навчання до Польщі, можуть вибрати програми навчання або польською мовою або англійською. Українці і білоруси в основному вибирають польськомовні програми. А кандидати з Європейського Союзу, Казахстану, Росії, Азербайджану, Туреччини, та інших країн віддають перевагу англомовним програмам.

Які найпопулярніші польські університети серед іноземних студентів?

Іноземці найчастіше вибирають вищі навчальні закладі в Мазовецькому, Малопольському і Дольношльонському воєводствах. Тобто у великих студентських містах, таких як Варшава, Краків і Вроцлав. Найбільше за чисельністю іноземців навчається у Варшавському Університеті й Ягеллонському в Кракові – близько 3 тис. Але самими інтернаціоналізованими університетами Польщі є наступні:

  1. Академія Фінансів і Бізнесу Вістула в Варшаві
  2. Академія WSB в Домброве-гурнічій
  3. Академія ім. Леона Козьмінського в Варшаві
  4. Економіко – гуманітарна Академія в Варшаві (Vizja)
  5. Collegium Civitas у Варшаві
  6. Університет Варшавський
  7. Варшавська Політехніка
  8. Університет Ягеллонський в Кракові
  9. Університет Медичний в Любліні
  10. Університет ім. Лазарського у Варшаві

* Згідно з рейтингом “Perspektywy” 2020

Безліч переваг освіти в Польщі притягують іноземних абітурієнтів – доступна і дешевша ніж в інших країнах ціна навчання і проживання, високий рівень навчання, європейський диплом, можливість отримання посвідки на проживання, перспективи працевлаштування і тд. Все це супроводжує тому, що з кожним роком все більше іноземців вибирає саме Польщу для навчання в Європі. Хочеш приєднатися до числа студентів, що навчаються в Республіці Польща? Звертайся до нас!  КОНТАКТИ

18.12.2020