[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

ЯК ЖИВУТЬ ТА НАВЧАЮТЬСЯ УКРАЇНСЬКІ СТУДЕНТИ У ПОЛЬЩІ?

Вам цікаво в яких умовах проживають та навчаються українські студенти в Польщі? Як проводять вільний час? Та чи задоволені, що обрали саме навчання в Польщі? Ми порозмовляли на ці теми з нашими студентами у Варшаві, Кракові та Любліні.

Розкажіть будь-ласка як змінилося ваше життя по приїзду на навчання до Польщі?

Юля К.(Люблін): «Не буду стверджувати,що моє життя кардинально змінилося після початку навчання в Польщі. Але впевнено скажу одне: я стала більш самостійною, незалежною, дорослою особою,яка сама несе відповідальність за свої вчинки і своє життя.»

Сергій П.(Варшава): «По-перше це самостійність – по приїзду ти розумієш що все потрібно робити самостійно. По-друге зовсім інше оточення і життя.»

Юля Т.(Краків): «Після приїзду в Польщу у мене з’явилося багато нових друзів,ми часто проводимо час разом.Мені подобається ходити на пари,вивчати польську мову та культуру. Мені подобається Польща.»

В яких умовах проживаєте у квартирі/гуртожитку? Та чи відповідає ціна умовам?

Юля К.(Люблін): «Раніше я ніколи не мешкала в гуртожитку, але можу сказати, що його ціна відповідає умовам проживання. За кімнату в гуртожитку і інтернет я плачу 315 zł. щомісяця.»

Віталія Ц.(Варшава): «Проживаю в орендованій квартирі яка знаходиться за 4 автобусних зупинки від центу, та пару зупинок від університету. Квартира має три кімнати, просторий коридор та окремі ванну з туалетом. Нас живе п’ятеро і нам комфортно, так як квартира досить велика. Будинок оснащений цілодобовим відеоспостереженням та охороною. Говорячи про ціну та умови, платимо ми 3200 злотих + енергія, тобто по 640 злотих кожний. Ціна повністю відповідає умовам в яких ми проживаємо.»

Сергій П. (Варшава): «Живемо з другом в квартирі, квартира близько біля університету і це дуже зручно, бо це велика економія як часу так і коштів. Платимо близько 2000 злотих на двох. Ми дуже задоволені квартирою.»

Юля Т.(Краків): «Я плачу за квартиру 450 злотих в місяць , квартира близько біля академії, умови гарні мені все подобається.»

Розкажіть будь-ласка про умови, які надає вам ваш університет: бібліотека, столова, и тд?

Юля К.(Люблін): «Я навчаюся в UMCS (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) в Любліні і про бібліотеку можу сказати тільки те,що вона знаходиться поряд із центральним корпусом університету і студмістечком. А щодо столової, то за 10 zł там можна взяти дуже смачний комплексний обід.»

Сергій П.(Варшава): «Навчаюся у Vistula. Університет дуже класний. Мені подобається абсолютно все. Все на високому рівні , бібліотека зручна і в ній можна знайти практично всю літературу, яка потрібна для навчання . Столова також дуже класна, ціни помірні. В університеті також є хороший спортивний зал.»

Юля Т.(Краків): «Акадамія ім. Моджевського у нас чудова, у бібліотеці великий вибір книг, велика читальна зала. У столові дуже смачно готують,нова тренажерна зала.»

На що ви витрачаєте гроші? Скільки вам потрібно на продукти харчування, проїзд та розваги?

Юля К.(Люблін): «На харчування витрачаю приблизно 200-300 zł. А загалом моє проживання обходиться у 800-900 zł. на місяць.»

Віталія Ц.(Варшава): «Витрачаю на продукти, розваги і одяг. Проїзд не дорогий – купую проїзний на 3 місяці за 130 злотих. У Варшаві є безліч місць де можна весело та цікаво провести час. Заклади розраховані на будь який смак та фінансове становище.»

Сергій П.(Варшава): «Гроші витрачаємо в основному тільки на їжу та на екскурсії, на проїзд не витрачаємо зовсім, бо живемо в декількох метрах від університету. На харчування не багато бо все готуємо самі.»

Юля Т.(Краків): «В основному витрачаю гроші на їжу,мені вистачає на місяць 300 зл,в академію хожу пішки, бо близько.»

Ось так проживають українські студенти у Польщі. Як бачимо, наші студенти задоволені і дають собі раду в іншій країні. Умови проживання цілком відповідають затраченим коштам.

Бажаєте приєднатися і стати студентом одного з польських університетів, звертайтеся, агентство “ENTRANT” вам в цьому допоможе.  Тел: +38 093 170 0857, +38 067 217 4344

29.09.2017