[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

РОЗПОВІДЬ СТУДЕНТКИ З БІЛОРУСІЇ ПРО НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ

Поступаючи на навчання за кордон, кожному абітурієнту цікава думка і відгуки студентів, які вже там навчаються. Хоча, Польща, для багатьох здається схожою країною на свою, і багато хто вважає, що й освіта тут виглядає так само, але все ж таки є значні відмінностей. Вам буде цікаво прочитати розповідь студентки вже 3-го курсу університету ім. Лазарського у Варшаві про навчання в Польщі.

“Ідея поступити на навчання закордон прийшла ще в кінці 10 класу, однак виникли нові питання, де вчитися, який університет, на якій мові вибрати навчання, а також, питання щодо вивчення польської мови. Польщу я вибрала не відразу, були різні варіанти, а саме Чехія, Німеччина, але, однозначно, не в Білорусі. Зваживши всі за і проти, вирішили вступати до Польщі. Щодо вибору навчального закладу мені було простіше, так як мій брат вчився в Університеті імені Лазарського. В першу чергу я звернула увагу на відгуки, а також на співпрацю університету з Британським Університетом Coventry, який дає можливість отримати подвійний диплом.

Так як польською мовою на той момент я не володіла, то я вирішила вчитися англійською, попередньо здавши міжнародний мовний іспит IELTS. Через деякий час я поступила і стала студентом польського університету. Питання про житло залишилося на самісінький кінець, тому я вирішила пожити в студентському котеджі. Процес вступу до польського університету був простий. В першу чергу здивувала дата початку навчання – 1 жовтня. По приїзду приємно вразила будівля і територія університету, так як він зовсім не схожий на Білоруські Університети. Гуртожиток, також, був не схожий на ті, в яких я бувала або бачила в інтернеті. Це був звичайний котедж в двох хвилинах ходьби від університету, який нагадувавпенсіонат. В студентському будинку я проживала з студентами з різних країн і факультетів.

В університеті імені Лазарськогоя навчаюсь на факультеті – Business Economic. Найголовніше вибирайте те, що вам буде дійсно цікаво вивчати 3 роки, а також, можливо, ви будете працювати в цій сфері в майбутньому. Перший курс, а саме 1 і 2 семестри в університеті пройшли швидко, але дуже напружено, так як в житті були перші проміжні іспити і перша сесія. Всі лекції проходили виключно англійською мовою, викладачі добре доносили інформацію, а також всі підручники були доступні в бібліотеці і на інтернет ресурсах університету. Можу з впевненістю сказати, що в польських вузах відрізняється процес освіти. У польському навчальному закладі ви повинні не тільки відвідувати лекції, але і працювати вдома в свій вільний час, щоб закріпити матеріал.

Чим далі тим простіше, другий курс був вже не такий страшний, так як я вже розуміла процес навчання, знала викладачів, а також систему оцінювання. В першу чергу ви повинні налаштуватися, що це не той університет, де ви зможете нічого не робити і все здавати, вас оцінюють за ваші старання і знання. Все залежить тільки від вас. В цьому році я закінчила 2 курс, а попереду останній рік в ролі студента, захист диплому, після чого я отримаю диплом бакалавра. У кожного є варіант, залишитися і продовжувати навчання в університеті ще на 2 роки і отримати диплом магістра або ж піти працювати.

Більш того, найвеселіша пора – студентське життя. Університет Лазарського проводить банкети, конкурси, концерти, тут ви точно не занудьгуєте після лекцій. Також, даний навчальний заклад часто влаштовує вечірки для першокурсників, на 8 березня, день спорту в одних з найкращих клубах Варшави.

Багато моїх знайомих скористалися можливістю і поїхали по програмі студентського обміну Erasmus, хтось на півроку, а деякі і на рік в такі країни як Франція, Іспанія, Хорватія, Фінляндія та інші.

Після розмов зі знайомими, що навчаються в Білорусії, я зробила висновок, що в польському університеті вчиться цікавіше, але й набагато важче. Отож, я рада бути студентом університету Польщі і анітрохи не шкодую про цей вибір. ”

Катерина студентка з Білорусії (Університет ім. Лазарського)

Як бачимо, навчання в Польщі – хороший вибір. Хочете отримати вищу освіту у Польщі? Звертайтеся, наша фірма Вам допоможе вибрати університет, що підходить саме під ваші критерії, допоможемо зі вступом та адаптуватися по приїзду!

Контакти:
тел: +38 093 170 0857, +38 067 217 4344
e-mail: info@entrant.eu

3.10.2017