[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ MBA В УНІВЕРСИТЕТАХ ПОЛЬЩІ

MBA ( Магістер ділового адміністрування) – це вчений ступінь в сфері управління, що можна отримати по закінченню магістратури. Ступінь MBA можна отримати в більш ніж 1250 вищих навчальних закладах в різних країнах світу, в тому числі і в Польщі. Тут такі програми з’явилися на початку 90-х XX століття.

Програма MBA в Польщі

MBA є одним з найпотужніших і найперспективніших видів навчання в сфері управління. Це велика інвестиція. В університетах Польщі, ви можете навчатися на 57 програмах в 13 різних містах. Більшість програм доступні у Варшаві, але також і в Вроцлаві, Познані, Кракові, Лодзі. Таке навчання триває від 1 до 2 років і всередньому коштує близько 32 000 злотих та приблизно 60 000 – 80 000 злотих на найпрестижніших програмах. Для порівняння, в інших країнах Європи ступінь MBA коштує від 120 000 до 500 000 злотих. Крім того, навчання не є легким. Вирішивши отримати даний вчений ступінь, ви повинні рахуватися з великим навантаженням в науці, підготовкою різноманітних проектів та наукових праць. Ви можете забути про вільні вихідні під час навчання. Так що ж такого особливого в MBA, що кожен рік, незважаючи на високі вимоги і витрати, великі групи студентів вирішують отримати цей ступінь?

Перш за все це особистий розвиток, розширення і поглиблення своїх знань. Крім того, більшість випускників MBA можуть розраховувати на кар’єрний ріст або розширення кола обов’язків і це часто пов’язано зі збільшенням заробітної плати. Також це шанс знайти хорошу роботу в інших країнах.

Також важливим фактором є те, що ідеєю MBA є зосередження на практичному характері навчання. Що це означає? Це означає надання учасникам MBA певного набору знань та інструментів, які дозволяють їм цілісно зрозуміти правила організації, в практичному плані. Це цілісний підхід до управління є одним з відмінних особливостей цього вченого ступеня.

Отже, вартість навчання на MBA є значно дорожчим ніж на бакалавраті чи магістратурі, але як показує практика така інвестиція є вигідною. За даними, особи з титулом MBA в 2013 році отримували заробітню плату від 9 500 до 23 000 злотих брутто щомісяця. Найвижчі зарплати зосереджено в Мазовецькому воєводстві, середня зарплата для абсольвентів MBA складала 18 000 злотих.

29.09.2017