[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

ПЕРСПЕКТИВИ НАВЧАННЯ В ПОЛЬЩІ

Польща – це країна, де все влаштовано на європейському рівні і вищі навчальні заклади винятком не стали. Саме тому навчатися в них мріють абітурієнти з різних країн, в тому числі і з України. Їх приваблює не лише якість життя та навчання в Польщі, а й можливість стати співпрацівником однієї з відомих європейських компаній після вручення диплому. Тобто перспективи освіти за кордоном українська молодь бачить уже зараз.

Перспективи освіти за кордоном для молоді

Навчання в Польщі для відмінної кар`єри в майбутньому цілком виправдано. По-перше, країна розташована близько до України, тому не треба далеко їхати, щоб отримати вищу освіту. По-друге, мова українців та поляків дуже схожа, абітурієнтам простіше розуміти викладачів.
Перспективи навчання у ВНЗ цієї країни побачити легко. Вдалий вступ та співпраця з навчальними закладами Польщі – це можливість:

  • Отримати диплом європейського рівня, що котується в усіх компаніях, як Європи, так і країн СНД.
  • Проживати в комфортних умовах за відносно низькими цінами. Навіть гуртожиток обладнаний на рівні тризіркового українського готелю, а коштує дешевше.
  • Вартість навчання іноді нижча ніж в Україні. Престижні польські ВНЗ пропонують знижки, якщо студент показує високий рівень знань, успіхи в спорті або мистецтві. Існують і різні програми для стипендіатів, і інші заохочувальні заходи, тому перспективи освіти за кордоном варті уваги.
  • Заробляти під час навчання в Польщі, правила вищих навчальних закладів це дозволяють.

Сам процес вступу до польських ВНЗ дуже прозорий, а в деяких університетах ще й проводиться без іспитів. Для того, щоб краще підготувати студентів до роботи в європейських компаніях, вищі навчальні заклади викладають програму польською та англійською мовами. Тому отримання вищої освіти супроводжується ще й спілкуванням з носіями мови.

Отримання освіти в Польщі: тонкощі та нюанси

Абітурієнти мають змогу вступити не лише до університету, а в інші навчальні заклади, наприклад, у технікум. Або для початку закінчити мовні курси, щоб без перешкод спілкуватися в процесі отримання вищої освіти. Польська мова не вважається складною, тому майбутні студенти вдало володіють нею вже наприкінці першого курсу навіть без додаткового вивчення. Але бажано закінчити мовні курси, щоб спілкуватися вільно під час отримання освіти в Польщі.
Польські університети постійно відвідують представники різних компаній. Їх мета – знайти талановитих і завзятих студентів, та запросити їх до себе на роботу. Найчастіше співпраця влаштовує обидві сторони – молодь залишається будувати кар`єру, працюючи за обраною професією, тому освіта в Польщі стає зручним трампліном у майбутнє.
Хоч громадяни України, як і інші іноземці, проходять навчання в польських ВНЗ на платній основі – деякі з них можуть претендувати на Карту Поляка, а це означає отримання усіх переваг, які розраховані на громадян Польщі. Для цього необхідно: по-перше, довести, що в родині є польське коріння; по-друге, пройти спеціальні конкурси та тестування; по-третє, скласти іспити та співбесіду для отримання освіти в Польщі. Але наприкінці українські студенти з картою поляка можуть навіть розраховувати на стипендію від ректора або міністра, а також на соціальні виплати. І перспектив освіти за кордоном для них стає набагато більше.

Ціни на навчання та проживання

Ціни на проживання та навчання в Польщі не набагато вищі за українські. Навчання обійдеться від 1000 до 4500 євро на рік. Проживання у студентському гуртожитку в процесі отримання освіти в Польщі коштує від 100 до 150 євро – ціна залежить від того, скільки студентів заселиться в кімнату. За бажанням можна зняти й квартиру, але це обійдеться вже у 250-350 євро. Так виявляється, що ціни на проживання та навчання в Польщі майже такі ж самі, як в Україні, а іноді нижчі.

Чи варто їхати навчатись у Польщу?

Навчання у Польщі для подальших перспектив – це процес, що неодмінно принесе лише користь. Отримання диплому європейського рівня, можливість зарекомендувати себе і стати співпрацівником відомої компанії, корисний та цікавий відпочинок – усе це буде у вільному доступі для студентів, тому і перспективи навчання привабливіші, ніж здаються на перший погляд. До того ж процес навчання підтримується різними засобами – усю необхідну інформацію студенти беруть не лише з Інтернету чи книжок, але й з власних поїздок, які часто влаштовує керівництво учбового закладу.

Що ще треба знати для навчання у Польщі?

Усі учбові заклади видають диплом єдиного державного зразку. При цьому немає значення статус ВНЗ – державний або приватний. До речі, навчання у приватному закладі обійдеться дешевше, ніж у державному. Деякі університети можуть запропонувати іноземцям спеціальні бюджетні місця. Але їх небагато і збирати інформацію про їх наявність треба заздалегідь.
Талановита українська молодь, котра збирається навчатися у Польщі, може розраховувати і на спеціальні гранти та стипендії від міжнародних організацій. Але для цього треба показати власні таланти та здібності.

Рушаймо у Польщу!

Європейський рівень життя, доступ до широкого кола інформації, диплом, завдяки якому колишній студент стане бажаним співпрацівником навіть у відомих компаніях, інші перспективи та переваги – ось невеликий перелік того, що дає це рішення.
Найкращі вищі навчальні заклади і технікуми відкриють українській молоді шлях у цікаве життя, допоможуть стати успішним фахівцем та дійсно навчитись виконувати свою справу на високому професійному рівні. Отримайте можливість стати найкращим!

6.09.2018