[wpcrl_login_form] [wpcrl_register_form]
Name

ОСВІТА В ПОЛЬЩІ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ КОРОНАВІРУСА

У зв’язку з епідемією коронавируса в світі, цей рік видався непростим для багатьох. Це вплинуло на різні сфери, в тому числі й на освіту в Польщі, на абітурієнтів, які давно планували вступ; на навчальні заклади, які повинні підлаштовуватися під ситуацію та надалі надавати якісну освіту. Сам процес поступлення вже за нами, і з полегшенням можна повідомити, що всі кандидати зараховані, приїхали або незабаром приїдуть до Польщі. Навчальний рік 2020/21 в польських університетах вже почався. Давайте розберемося: що ж змінилося, як виглядає навчання, які труднощі або ж навпаки, що стало легше в процесі і системі польської освіти?

Коронавірус і навчання в Польщі. Що змінилося в системі освіти?

Міністерство науки та вищої освіти Польщі видало, так би мовити, керівництво-рекомендацію по організації занять у новому навчальному році в зв’язку з епідемією COVID-19. Однак це просто пропозиція для університетів, тому що через свою автономії, остаточні рішення щодо організації занять приймає окремо ректор кожного з вузів. У зв’язку з цим в кожному університеті все виглядає дещо інакше. Університети Польщі доклали максимум зусиль у підготовці до нового навчального року в нинішній ситуації. У зв’язку з триваючою пандемією коронавіруса університети розробили різні сценарії роботи. Найпопулярніший – гібридна форма навчання – частина занять, лекції у формі он-лайн; частина – в основному практичні заняття – стаціонарно. Деякі вузи перейшли повністю на дистанційне навчання.

Різноманітні урочистості, інавгурації й тому подібні заходи організовуються в гібридній формі з дотриманням санітарного режиму, а студенти і всі бажаючі можуть віддалено брати участь в онлайн-трансляції. Кількість груп, в яких проводяться заняття, скорочено; керівництво вищих навчальних закладів ретельно стежить за тим, щоб розклад не дозволяв збирати занадто багато студентів в одному місці.

Варто зазначити, що навчання в режимі он-лайн для польських вищих навчальних закладів – це зовсім не новина. Університети вже давно активно використовували цей метод. У кожного вузу давно були розроблені і доступні системи “e-learning”, на яких були доступні різні матеріали для навчання, презентації, тести, можливість комунікації з викладачами і тд. Зараз ці системи зробили більш вдосконаленими, щоб студенти могли отримувати всі необхідні знання, брати участь в лекціях і здавати тести чи іспити.

Коронавірус і гуртожитки в Польщі.

Пандемія covid-19 також змусила реорганізувати правила, що регулюють проживання і використання студентських гуртожитків в Польщі. В першу чергу, стало менше місць. В основному, кількість місць скоротили на 50%, трьохмісних кімнат вже, напевно, й немає. З одного боку – це зовсім не погано – на ціни це не вплинуло, більше місця і комфортніше стало проживання. Але з іншого боку, багато студентів не отримали місця в студентських будинках і змушені знімати кімнату або квартиру, що, відповідно, набагато дорожче.

Серед нових правил, що регулюють проживання, введена заборона на вхід в гуртожитки “стороннім”, обов’язково потрібно носити маску і рукавички, зберігати дистанцію. Також в кожному гуртожитку є кімната-ізолятор, куди при необхідності помістять студента з симптомами коронавирусной інфекції.

Коронавірус і навчання в Польщі. Негативні наслідки.

Найскладніше – першокурсникам університетів, що прийняли рішення повністю проводити навчання дистанційно. Студенти почали навчання в новій країні, але так і не приїхавши до Польщі, на іноземній мові і все це дистанційно. Багато “губляться” і їм зайняло багато часу, щоб розібратися як функціонує система. Також їм не вдалося все ще познайомитися зі своїми одногрупниками, відповідно й порадитися або поділитися матеріалами не можуть між собою. Не менш важливо, мовний бар’єр, як виявилося набагато складніше спілкуватися з викладачами і вчити матеріал он-лайн.

Серед наслідків, які відобразилися на студентах, це отримання візи. Так як Консульства були деякий час закриті і не приймали заявників, багато студентів спізнилися на початок навчального року, деякі – все ще чекають на візу. Але для таких студентів, університети Польщі надали можливість повністю вчитися дистанційно, поки ті не приїхали.

Як би не було, всі, хто хотів вступити до Польщі – вступили. Так, довелося підлаштовуватися під обставини, але все не дарма. Сподіваємося, що вся ця епідемія незабаром закінчитися і студенти надолужать згаяне. Ми впевнені, що освіта в Польщі стане ще більш інноваційною та цікавою. Так що, не сумнівайтеся – поступайте в Польщу!

15.10.2020